Yardım AMD Radeon HD 7450M ekran kartı çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

WinXP

title.wma
Reaksiyon puanı
165
Arkadaşlar merhaba. Radeon HD 7450M ekran kartını bir türlü çalıştıramıyorum. Sürücüsünü yükledim fakat çalıştıramıyorum niye bilmiyorum. Hep inteli kullanıyor.
Sistem özellikleri:
12GB ram
i5 2430M işlemci
Intel HD Graphics 3000 ve AMD Radeon HD 7450M
Dell N4050 Laptop.
Denediğim yöntemler:
Windows 7'de ekran kartının son sürümünü yüklediğimde yine kullanmıyor ama laptobun sitesinde ki eski sürücüyü yüklediğim zaman çalışıyor ama eski sürücü olduğu için openGL hatası veriyor oyunlarda. (Minecraft tarzı oyunlarda)
Windows 8 kurdum onda bir şekilde çalıştı. AMDnin sitesinde ki 2014 sürücüsünü kurunca çalıştı ama oyun desteği bitmeye başladığı için 8den vazgeçmek zorunda kaldım. En basit roblox bile açamadım 8.1 ve sonrasını istiyormuş. Windows 7'de çalışan oyun 8'de çalışmıyor. :D
Windows 8.1'e girmek istemiyorum sürücüyü yüklediğim an hep siyah ekranda kalıyor ya da ekran geldiği an sistem sürekli donuyor. 8.1'i eledim.
Şuan Windows 10 kullanıyorum ama 10'da çalıştıramadım. Beta sürücü, whql sürücü denedim ama hiçbiriyle çalışmadı. Sürücü yükleniyor ama çalışmıyor. 8'de ki çalışan sürücüyü denedim onla da çalıştıramadım.
Bunun bir çözümü var mıdır? Çözümü yoksa 8 ile devam edeceğim.

Ekli dosyalar

• 1691268591511.png
    1691268591511.png
    55.9 KB · Görüntüleme: 47

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Arkadaşlar merhaba. Radeon HD 7450M ekran kartını bir türlü çalıştıramıyorum. Sürücüsünü yükledim fakat çalıştıramıyorum niye bilmiyorum. Hep inteli kullanıyor.
Sistem özellikleri:
12GB ram
i5 2430M işlemci
Intel HD Graphics 3000 ve AMD Radeon HD 7450M
Dell N4050 Laptop.
Denediğim yöntemler:
Windows 7'de ekran kartının son sürümünü yüklediğimde yine kullanmıyor ama laptobun sitesinde ki eski sürücüyü yüklediğim zaman çalışıyor ama eski sürücü olduğu için openGL hatası veriyor oyunlarda. (Minecraft tarzı oyunlarda)
Windows 8 kurdum onda bir şekilde çalıştı. AMDnin sitesinde ki 2014 sürücüsünü kurunca çalıştı ama oyun desteği bitmeye başladığı için 8den vazgeçmek zorunda kaldım. En basit roblox bile açamadım 8.1 ve sonrasını istiyormuş. Windows 7'de çalışan oyun 8'de çalışmıyor. :D
Windows 8.1'e girmek istemiyorum sürücüyü yüklediğim an hep siyah ekranda kalıyor ya da ekran geldiği an sistem sürekli donuyor. 8.1'i eledim.
Şuan Windows 10 kullanıyorum ama 10'da çalıştıramadım. Beta sürücü, whql sürücü denedim ama hiçbiriyle çalışmadı. Sürücü yükleniyor ama çalışmıyor. 8'de ki çalışan sürücüyü denedim onla da çalıştıramadım.
Bunun bir çözümü var mıdır? Çözümü yoksa 8 ile devam edeceğim.
Fotoğrafta sürücünün kurulu olmadığı gözüküyor.

WinXP

title.wma
Reaksiyon puanı
165
Fotoğrafta sürücünün kurulu olmadığı gözüküyor.
Çalışmadığı için kaldırdım.
Düzenleme: Az önce sürücüyü tekrar kurmayı denedim ve kuruldu gibi. (Uzun bir süre siyah ekranda kalarak) Oyunlarda falan ekran kartını mı kullanacak ona bakacağım.
1691269567860.png