Soru Laptopum dahili ekran kartını kullanıyor

Bu konuyu okuyanlar

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Laptopum olması gerekenden düşük performans veriyordu. 8 yıl sonunda anladım ki laptopum AMD Radeon R5 M230 varken Intel HD 4600'ü kullanıyormuş. Uzun bir süre araştırdım ve iki çözüm buldum ama bana uygun değildi. İlk denemem AMD Control Center'den yüksek performansı seçip istediğim oyunlarda kullanmaktı fakat uygulama Windows 8 ve 8.1'e kurulamıyormuş. İkinci çözüm ise Windows 10'un ayarlarından oyun ve uygulamaları yüksek performansa ayarlamakmıs ama onu da yapamadım Windows 8.1 kullandığım için. Windows 10'a geçmeyi düşündüm ama HDD var, 8 yıllık laptopa SSD takmak da istemiyorum açıkcası.

Kısaca Windows 7 ve Windows 10 için çözüm var fakat Windows 8 ve 8.1 için yok. Bilenler varsa yazarsa sevinirim.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Laptopum olması gerekenden düşük performans veriyordu. 8 yıl sonunda anladım ki laptopum AMD Radeon R5 M230 varken Intel HD 4600'ü kullanıyormuş. Uzun bir süre araştırdım ve iki çözüm buldum ama bana uygun değildi. İlk denemem AMD Control Center'den yüksek performansı seçip istediğim oyunlarda kullanmaktı fakat uygulama Windows 8 ve 8.1'e kurulamıyormuş. İkinci çözüm ise Windows 10'un ayarlarından oyun ve uygulamaları yüksek performansa ayarlamakmıs ama onu da yapamadım Windows 8.1 kullandığım için. Windows 10'a geçmeyi düşündüm ama HDD var, 8 yıllık laptopa SSD takmak da istemiyorum açıkcası.

Kısaca Windows 7 ve Windows 10 için çözüm var fakat Windows 8 ve 8.1 için yok. Bilenler varsa yazarsa sevinirim.
Oyundan seçemiyor musun

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Neyse çözüm yok galiba :( Bozulana kadar devam.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Windows 8'de olmuyor işte :D Sorun da bu zaten.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Aygıt yöneticisinden ekran kartını amd seçebiliyormusunuz?

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Aygıt yöneticisinden ekran kartını amd seçebiliyormusunuz?
Hayır, sadece devre dışı bırakabiliyorum Intel'i.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deneyeceğim, umarım bozulur.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Konu laptop olunca işler biraz değişebiliyor. Örneğin adaptör prize takılı şekilde oynamak ya da Pil performansını en iyiye çekme gereksinimi gibi. Makinemde Windows 10 ve NVIDIA grafiği bulunduğundan ne olur ne olmaz grafik kartımı görmez diye ayarlardan oyun yolunu belirterek GPU'yu gördüğünden emin oluyorum. Yoksa dediğiniz gibi Intel'in kartını varsayılan olarak algılayıp oyunu o şekilde açma ihtimali de var. Bir diğer yöntemde yine NVIDIA'nın kontrol panelinden uygulamayı belirtip GPU seçmek. AMD tarafında da işler buna benzer yürüyordur muhtemelen bağlantısı olmalı. Windows 10'a geçiş yapabilirseniz, kolay bir şekilde kartınızı tanıtıp oyunlarınızı oynayabileceğinizi düşünüyorum.

Son düzenleme: