AMD mi Nvidia mı?

AMD mi Nvidia mı?

• Kullanılan toplam oy
    199

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Nvidia oyunlarda daha iyi gibi .

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Battlefield için alıyorsan kesinlikle AMD (Mantle desteği nedeni ile), daha sorunsuz çalışsın, uyumlu olsun, driverları düzgün olsun diyorsan Nvidia...

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
amd yi hiç bilmiyorum ama nvidia geforce gt740m kullanıyorum ve memnunum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amd radeon bazı nvidialar call of duty ghosts acmıo hatırlatırım ki ayarını yaparsan acı o benim tercihim amd radeon

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Alıntı yaptığın arkadaşa katılıyorum. AMD berbattır. nVidia candır :D 3 sene AMD kullandım. Berbat ötesi bir şey. Driver desteği sıfır. Hatta Win8' e bile çok sonra geçen şirket

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
aynı kalite. Aralarında fiyat farkı var. Amd derim

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
AMD dünyanın en rezil sürücülerine sahip. Hatta destek bile vermiyor bunu yıllarca amd kullanmış biri olarak söylüyorum

bilgimiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvıdıa geforce serisi derim :) oyun oynayacaksan harika bir grafik sunuyor :)

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Sadece fiyat farki degil sürücü farki da var. AMD de bunu beceremedigi icin her zaman ezik kalacak.

Kisacasi ayni kalitede degiller.
Evet haklısın. Birde firma kendisi 6 ayda bir güncelleme yayınlanacağını belirtmişti. Bu yüzden oyuncular tercih etmiyor.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Evet haklısın. Birde firma kendisi 6 ayda bir güncelleme yayınlanacağını belirtmişti. Bu yüzden oyuncular tercih etmiyor.

Nvidia 8-10 senelik kartlarina sürücü destegi verirken AMD 1-2 senelik kartlarina destek veremiyorsa kendilerini tercih etmem icin bir sebep göremiyorum.

Oyun oynayan biri icin sürücü destegi önemlidir. Sürücüsü ise yaramayan ekran karti ne kadar iyi olursa olsun bir naneye benzemez.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=312196]edox[/MENTION] hemen hemen aynı fikirleri düşünüyoruz. Amd genelde btc için kullanılıyor. Onlar içinde güncelleme sorun değil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşler ben bir laptop aldım acaba hata mı ettim diye sorucaktım Dell marka intel core i5 1.80 ghrz 4 gb ram 2gb ekran kartı amd radeon hd series 8500M/8700M 1tb hafıza

yattarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yurtta amd mobility 4650 ekran kartlı laptopum vardı.amd driverları performansa pek katkı yapmıyordu.yeni bi oyun çıktıktan en az 2 ay sonra ancak performans iyileştirmesi geliyordu.o da çok farkettirmiyordu.arkadaşımın ddaha düşük nvidialı laptopu vardı benim laptoptan performansı düşüktü.tam o sıra nfs oynuyordum.high ta hafif kasmalar vardı.tam da o zamanlar nvidia öyle bir sürücü çıkardı ki.%300 performans artışı garantisi veren oyunlar vardı listede.driverını güncelledi nvidialı arkadaş ve laptopu oldu canavar.benim hafif kasma olan nfsyi kendi laptopunda pürüzsüz yağ gibi akarak oynuyordu.işte o gün dedim ki bir daha nvidia almam

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yurtta amd mobility 4650 ekran kartlı laptopum vardı.amd driverları performansa pek katkı yapmıyordu.yeni bi oyun çıktıktan en az 2 ay sonra ancak performans iyileştirmesi geliyordu.o da çok farkettirmiyordu.arkadaşımın ddaha düşük nvidialı laptopu vardı benim laptoptan performansı düşüktü.tam o sıra nfs oynuyordum.high ta hafif kasmalar vardı.tam da o zamanlar nvidia öyle bir sürücü çıkardı ki.%300 performans artışı garantisi veren oyunlar vardı listede.driverını güncelledi nvidialı arkadaş ve laptopu oldu canavar.benim hafif kasma olan nfsyi kendi laptopunda pürüzsüz yağ gibi akarak oynuyordu.işte o gün dedim ki bir daha nvidia almam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
128 MB'lık amd ve 512 MB'lık nvidia ile gta vice city testi yaptım. AMD, NVIDIA'yı yine her zamanki gibi yendi. Şu ana kadar en az 20 tane NVIDIA'yı çöpe atmışımdır, ama AMD'den sadece 1 tane attım. Attıklarımdan hatırladığım modeller: GT620, GTX750TI, GT430 ... vs. AMD'den şaşmayın. NVIDIA'yı dıttırın edin diyicem ama ne yapalım. Malum forum kuralları ...

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Nvidia gtx 970 de yaptığı sahtekarlıktan sonra gözümden düştü forever P/F AMD

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Nvidia'nin bu modellerini birak cöpe atmayi bilgisayarima bile sokmam.

GTX 750 Ti kullandım min 29 30fps aldım High ayarlarda BF4'de. Aynı fiyata R9 270 ile değiştirdim min 22-24fps aldım ( ultrada ) fakat Mantle'ı aktifleştirince min 35 alıyorum, ortalama 45-50.

AMD Forever. Nvidia alıcaksam 980'den aşağısı kurtarmaz, çok pahalılar ve aynı performansta yarı yarıya daha ucuz amd kartları var.

750 Ti'ın rakibi 260x oda eziyor zaten.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION]

Bende hala GTX 580 var, canavar gibi kart. 2016 cikacak pascal mimarili kartlari bekliyorum ben. NVlink ile bayagi performansli olacak.

LastShot5691

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öyle bir şey yok modeline bağlı böyle bir soruya cevap verenler reklam yapmak istiyor ne alacaksın ona göre cevap vereceğim hangi model ile karşılaştırıyorsun?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cevabı olmayan bir soru, yeni çıktıkça en üst düzey kartlar bi dönem birisi öne geçer bi dönem birisi diye biliyorum