AMD mi Nvidia mı?

AMD mi Nvidia mı?

• Kullanılan toplam oy
    199

BF3 GAMER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD mi Nvidia mı? Sizce Hangisi? :confused1:

frozen_king

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Oyun için sordugunu var sayip nvidia diyorum

Çizim 3d için en iyi workstation kartlar amd

Tabi bu kişisel fikrim :D

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Her zaman Amd...
>>Hem işlemcide hemde ekran kartında...
>>Hatırlatalım ilk 3d ye geçende amd(ati) idir..
>>Nvidianın Fermileri 6-7 ay geçikmeli gelmişti (zamanında) ve ısınma problemleriyle tabiki...

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
amd fiyat performans canavarıdır candır.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ekran Kartlarında en iyisi Nvidia Dır ...

Laptopta GTS360 M var hala hertürlü en oyunu fulll da oynuyorum ve ghertürlü çizimide (Autocad ve 3D ) rahatlkıkla yapıyorum

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
AMD, bir süredir F/P ürünleriyle işleri rayına oturtarak, son kullanıcının gönlünü kazanmayı başardı. AMD' ye yönelebilirsiniz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Fiyat/Performans AMD Dir Bu kabul edilmelidir ama benim cebimde param var performans dan ödün vermem diyorsan NVİDİA Dır İşlemcilerdede aynısı gecerli Fiyat/Performans AMD Performans İntel böyle ani parana bakıcan...

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartında asla ve asla AMD/ATI kullanmayın kesinliklikle Nvidia dan şaşmayın. ATI driverları kesinlikle dünyanın en rezil driverlarıdır neredeyse ayda yılda bi kere güncellenir bununla paralel olarak AMD nin ürünlere desteği sıfır denecek düzeydedir. Eski kartlara asla destek vermezler sürekli yeni kartları pazarlarlar çok sık bilgisayar değiştiren parça yenilemeyen birisi iseniz kesinlikle Nvidia.

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Uzun yıllardır AMD/Ati ekran kartları kullandım ve her zamanda memnun kaldım

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ekran kartında asla ve asla AMD/ATI kullanmayın kesinliklikle Nvidia dan şaşmayın. ATI driverları kesinlikle dünyanın en rezil driverlarıdır neredeyse ayda yılda bi kere güncellenir bununla paralel olarak AMD nin ürünlere desteği sıfır denecek düzeydedir. Eski kartlara asla destek vermezler sürekli yeni kartları pazarlarlar çok sık bilgisayar değiştiren parça yenilemeyen birisi iseniz kesinlikle Nvidia.

Amd'ye bir küfür etmediğin kalmış. Nvidia dünyanın en rezil kartıdır desem nasıl zoruna gider şimdi değil mi? :)

İsteyen amd alır, isteyen nvidia. Lakin ki sen yine bildiğinden şaşmazsın :)

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Uzun yıllardır AMD/Ati ekran kartları kullandım ve her zamanda memnun kaldım
birde Nvidia Dene Ondan sonra fikirlerini değiseğini umuyorum..
Şuan iki laptop var bende biri Şirketin verdiği Laptop(amd 7450 var )
Birde 4 Yıl evvel aldığım şahsi laptopum(GTS360 m Nvidia Var)
Şirket Bilgisayarında ne oyun nede çizim programlarını doğru dürüst çalıitıramıyorum.. ama benim emektar laptopta şu an çıkan oyunlaın hemen nhemen hepsini ve her türlü çizim ve 3D programlarını rahatlıkla ve akıcı bir şekilde kulanıyorum... be,

bence sende nvidia bir dene.

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
birde Nvidia Dene Ondan sonra fikirlerini değiseğini umuyorum..
Şuan iki laptop var bende biri Şirketin verdiği Laptop(amd 7450 var )
Birde 4 Yıl evvel aldığım şahsi laptopum(GTS360 m Nvidia Var)
Şirket Bilgisayarında ne oyun nede çizim programlarını doğru dürüst çalıitıramıyorum.. ama benim emektar laptopta şu an çıkan oyunlaın hemen nhemen hepsini ve her türlü çizim ve 3D programlarını rahatlıkla ve akıcı bir şekilde kulanıyorum... be,

bence sende nvidia bir dene.

Benim pek oyun ve çizim ile işim olmadı :) En fazla c++ kodları yazdım :)

tolunay11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
500tl ye en iyi ekran kartı ve psu sizce ney işlemci amd athlon ıı x4 640p vatan bilgisayar ve eksen bilgisayardan önerirseniz sevinirim özellikle mesela vatanda 480lira olan ekran kartı %25 hafta sonu indirimiyle bütçemi aşmayan bir kartta olur

Serhat Y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dostum sürekli böyle ikilemleri sorum duruyon :D i kaç saat öncede fifamı pesmi die sordun

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Ben şahsen hayatımda bir kere bile Nvidia kulannamım hep AMD

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD fiyat ve performans açısından mükemmel bir marka tavsiye ederim.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
tabiki nvidi bunu bilmek için alim olmaya gerek yok Nvidia Titan a rakip bir ekran kartı bile yok ne amd si

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bi nvidia bi amd kullanıyorum yani en azından şimdiye kadar öyle oldu :D

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
>>Her zaman Amd...
>>Hem işlemcide hemde ekran kartında...
>>Hatırlatalım ilk 3d ye geçende amd(ati) idir..
>>Nvidianın Fermileri 6-7 ay geçikmeli gelmişti (zamanında) ve ısınma problemleriyle tabiki...

Hocam işlemcide amd diyorsan kusura bakma ben bu işi bilmediğini söylerim. Ayrıca ilk 3d gpu denemelerini sadece ati yapmadı. S3 ve motrox da vardı. Ancak bu erken denemeler başarılı olamadı ve gerçek anlamda başarıyı voodoo yakaladı.

amd fiyat performans canavarıdır candır.

Herkesin dilinde F/P. Evet f/p önemlidir ama saç baş yoldurduktan sonra kıymeti kalmıyor. Hem masaüstünde hem de dizüstünde ati kullanmışlığım vardır. Öyle çok eski tarihlerde değil. Catalyst çıkar güncellersin mavi ekrana düşer. Oyunu yüklersin driver sorunundan ya fps yerde sürünür ya açmaz. Ya beni bırak kuzenimde 2600 serisi bi kart vardı zamanında o bile ilk sürücüsünden başka sürücü kullanmak nasip olmadı. Bi dolu firmanın sürücüsünü denedi gene olmadı. Yani band genişliği saat hızı yüksek donanımı koymakla f/p olmuyor. Adam akıllı sürücü olacak.

Altına imzamı atarım.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
işlemcide ne amd si gidin kumdan kale yapın ya

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Araştırmalarıma göre AMD F/P oranı yüksek ürünler üretiyor ama herkes ısınmasından şikayetçi. (İşlemci)
Ekran kartında şuana kadar pek AMD ile karşılaşmadım, Nvidia (özellikle GTX serisi) iyi bir oyun deneyimi sunuyor. bkz: notebookcheck

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam işlemcide amd diyorsan kusura bakma ben bu işi bilmediğini söylerim. Ayrıca ilk 3d gpu denemelerini sadece ati yapmadı. S3 ve motrox da vardı. Ancak bu erken denemeler başarılı olamadı ve gerçek anlamda başarıyı voodoo yakaladı.

Herkesin dilinde F/P. Evet f/p önemlidir ama saç baş yoldurduktan sonra kıymeti kalmıyor. Hem masaüstünde hem de dizüstünde ati kullanmışlığım vardır. Öyle çok eski tarihlerde değil. Catalyst çıkar güncellersin mavi ekrana düşer. Oyunu yüklersin driver sorunundan ya fps yerde sürünür ya açmaz. Ya beni bırak kuzenimde 2600 serisi bi kart vardı zamanında o bile ilk sürücüsünden başka sürücü kullanmak nasip olmadı. Bi dolu firmanın sürücüsünü denedi gene olmadı. Yani band genişliği saat hızı yüksek donanımı koymakla f/p olmuyor. Adam akıllı sürücü olacak.

Altına imzamı atarım.

hd serisinden sonra epey düzeltti driverları önceden gerçekten berbattı. ben işlemciyi intel kullanıyorum yıllardır ama amd kullandığım bilgisayarlarda intel-amd arası öyle uç bir fark görmedim. ekran kartı hd 3870 kullanıyorum soğutucusunu biraz modifiye ettim güzel bir soğutma sağladım crysis 3 çıkana kadar bir çok oyunu rahatlıkla oynadım. yaklaşık 7 yıllık bir kart olduğu için artık zorlanmaya başladı haliyle. şimdi ekran kartı alacak olsam hd7800 serisi alırım. amd den gayet memnunum. şimdiki driverlarıda amd nin o kadar kötü değil. yeni çıkan oyunlar için yeni driver yayınlayıp performans artırdıkları bile oluyor. ayrıca amd ile nerdeyse eşdeğer bir nvidia bir ekran kartı amd den hep pahalı olmuştur.

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
peki amd de physx benzeri bir işleme söz konusu mu ben duymadım açıkcası...

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
valahi yazılım desteği olarak kesinlikle nvidia, adamlar yıllar önceki ekran kartları için bile sürücü çıkarıyorlar, adamların geforce 6 serileri için bile win 8 driver ı var ama amd de hd5670 serisi yani 2 yıl öncesine ait kart için düzgün çalışan bir driver yok..

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Nvidia kartları daha iyi ama f/p bir şey istiyorsanız AMD her zaman.

Son mesajlar