Alman Arabaları mı ? Japon Arabaları mı ?

someone799

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Almanyada her 3 kisiden biri yanilmiyorsam otomotiv sektorunde calisiyormus. Cidden buyuk bir arti. Araba yapmayi cok iyi biliyorlar. Ama Amerikan arabalari fena degil kasli ve yuksek beygirli bol sesli

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Almanyada her 3 kisiden biri yanilmiyorsam otomotiv sektorunde calisiyormus. Cidden buyuk bir arti. Araba yapmayi cok iyi biliyorlar. Ama Amerikan arabalari fena degil kasli ve yuksek beygirli bol sesli
Amerikan arabaları ayrı bişi.

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Alman Arabalarını Tek Geçerim

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Tuk-tuk_in_Savannakhet_03.jpg

En iyisi :p

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ne alman ne japon En iyisi Amerika malı adamlar arabadan anlıyor.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Alman Arabalarını Tek Geçerim

İyi ama neden Alman arabası Japon arabasından ne farkı var? Onu seçmenizin özel tarafı nedir ? Sizden bunları istiyorum yoksa bende bilirdik hangi ülkenin arabasını seçerdiniz demeyi. Burda amacım sizin hangi ülkenin arabasını sevdiğinizi öğrenmek değil insanların neden o ülkenin arabasını tercih ettiğini öğrenmektir.

Örneğin ben olsam. Şuanki durumumuza bakarak Japon otomobilini tercih ederim çünkü ucuz az yakıt tüketiyor sanayiye daha az gidiyor. Japon arabaları Alman arabaları gibi öyle kaputu kaldırınca beni sanayiye götür benden usta anlar demiyor. Kabloları falan gözüktüğü için sen tamir edebilirsin.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Lüks ve kalite derseniz alman; fiyat ve fiyatının hakkı performans derseniz japon derim param varsa hiç düşünmem Alman arabası alırım, param kısıtlı ise Japon araçları seçimimde ön planda tutarım

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Lüks ve kalite derseniz alman; fiyat ve fiyatının hakkı performans derseniz japon derim param varsa hiç düşünmem Alman arabası alırım, param kısıtlı ise Japon araçları seçimimde ön planda tutarım

İşte istediğim bu benim. Teşekkür ederim yazın için.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Evet devam beyler hangisini tercih edersiniz ve nedeni nedir ?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Şahsi düşüncemi paylaşacak olursam tek hayalim tam anlamıyla alfist olabilmek ama maddi durumların ve hayatın düşüncesini paylaşacak olursam made in Japanese demek durumunda kalırım sanırım... Hatta hayat onda deyip Honda alırdım :) gerçi savaş uçağı yapan Mitsubishi'de oldukça iyi gibi geliyor bana.

Alman araçlarını alacak olsam kendimi konfor, kalite ve güven içinde hissedebilirdim, tabi bir o kadar da zengin :)
Japon araçlarını alacak olursam da Almanlara her halükarda kafa tutup, büyüğüne karşı saygılar abi deyip olay yerinden ayrılan genç gibi hissederdim... Alman olursa Mercedes Japon olursa Honda olur.

Almanlara göre biraz daha ucuz oluşunun dışında pek fark görmüyorum. Kendime sorarım Mercedes mi yoksa Honda mı? mantıken Mercedes derim ama cebime bakarım param Honda'ya yediyor bende Honda alırım ve pişman olmam :D

Ama asıl amaç kesinlikle yolun sonunu alfist olarak görmek :p

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Almanlar sağlam araba yapıyorlarmış arabayı eşek yükler gibi yükle yeniliyor musun. Ama Japon arabaları o kadar ağır yük taşımazmış. Bilginize :)

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
İkisi de yalan, İngiliz diyorum ben :)

Aston Martin, Bentley, Jaguar, Land Rover, Rolls Royce ve favorim; Mini.

tasarım olarak daha iyisi var mı?

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
img_01.jpg

Ver coşkuyu almanlara inlesin :D

Edit: Bu da bonus olsun :D

Nissan_GTR_Frankfurters.jpg

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Mühendislikte Alman
Elektronikte Japon

ÇıLGıNLaZ61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2006 model honda civic 1.6 vtec ls vs mercedes 190d 1988 model araçlarını kullandım uzun süre mercedes işte diyecek bişey yok arabanın piri 1988 model olmasına rağmen çok konforlu. Çoğu aracın tek seferde dönemediği u dönüşünü mercedesle tek seferde dönerdim
Peki neden honda ile karşılaştırıyosunuz toyota corolla 1990 model asla arıza vermez ve bnce mercedes tende çok iyidir

ÇıLGıNLaZ61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Volvo bir
Bence Alman arabası. Teknik olarak sebeplerini bilemem ama Alman arabası deyince aklıma hep sağlamlık gelir. Aynı durum Rus arabası deyince de oluyor ama sadece Volvo'da. :)
alman arabası değildir önceden isveç di şimdi ise çin arabasıdır

ÇıLGıNLaZ61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Japon
Japon arabaları Türkiye de İstanbul dışında çekilecek çile değil veya büyük şehirler dışında ama farketmiyor bile tümsek tümsek tümsek arabanın altları pert (Honda Civic 2006 1.6) İstanbul daki deneyimim (BMW X5 2005 3.0)

Müthiş derecede güzel ayni şey Passatlar içinde geçerli diyeceğim oki Alman :) Kız olayına gelirsek Asya kızları çok tatlı oluyor ama almanlar makina gibi sanki profesyonelce dizayn edilmiş gibi :D
Japon arabaları alçaktır ki seni yüksek hızda bile yolda tutmak içindir ayrıca japon arabalarının altı açık değildir tamamen koruyucu palet bulunmaktadır aracı lift le kaldırın ve bakın sadece tekerler dışarıda kalıyor

ÇıLGıNLaZ61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alman
BMW mercedes Audi Porsche bunların o arabalardan eksiği yok fazlası var hızda hız guvense guven konforsa konfor
Alman arabalarının çoğu güven ve konforo dayalıdır sürüş dinamiği ile lütfen performansı karıştırmayın sizin dediğiniz sürüş dinamiği japon arabalarına asla yanaşamaz alman araçları pergormans konusunda

ÇıLGıNLaZ61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstelik arazi araçları konusundada hiç bir araba japonlar gibi fiziksel dinamik den faydalanıp daha tasarruflu ve güzlü bir arazi aracı da yapamaz

ÇıLGıNLaZ61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence malzemeden çalıyo bu Japon'lar. Bunlara ev yaptırmayın göçer möçer Allah korusun. :D
Adam lar malzemeden çalma değil açıksası en kolay örnek şu dünyada 4x4 lerin en iyisini japnlar üretiyor ve içide gayet kaliteli üstelik içini de ayrı güzel yapsalar kimse araça para veremez
Açıkcasıda Toyota Lan Cruiser 4.5 D nin yerinide hiç bir araç alamaz

ÇıLGıNLaZ61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İkisi de yalan, İngiliz diyorum ben :)

Aston Martin, Bentley, Jaguar, Land Rover, Rolls Royce ve favorim; Mini.

tasarım olarak daha iyisi var mı?
Kardeş ingilizlerin eabası kalmadı jaguar ve lan rover ı tata üretiyor hint arabası oldu
Bentley aston martin felanda alman arabası artık