Allahin kudret sifati hep bakimi kalacak?

Bu konuyu okuyanlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Allah'ın tüm sıfatları hep baki kalacaktır. Dini paylaşımlar görmek hoşuma gidiyor :)

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Senin sorundan daha mantıklı bir soru.
Allah’ın yerine Allah’tan daha güçlü birini mi bekliyorsun?
Allah’ın güçten düşüp gücünü devretmesini mi bekliyorsun?
Alttan alın uzatmayın kardeşim be...

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Allah ezeli ve ebedi olduğuna göre tabii ki sıfatları da öyle olacak. Ama bu sorunun nedenini öğrenmek isterim. Aklında bir düşünce mi var?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yeğenlerim de küçükken böyle sorular soruyorlardı. Mesela birisi geçmişe ne oluyor diye sormuştu.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Başlıktaki soru ve açıklaması :D Tövbe haşa! sanki biz kimiz ki ALLAH cc hakkında yorum veya fikir telakkisinde bulanabilelim.... Bilebildiklerimiz zaten yine ALLAH cc tarafından bize öğretilen şeyler, başka bildiğimiz bi şey yok ki zaten.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Baki kalacağını düşünüyorum ben çünkü islamiyet öncesi arapların çoklu tanrı inançlarında da bahsi geçen Allah tanrısı diğer tanrılara kıyasla daha yüce bir tanrı olarak değerlendiriliyormuş veya tek başına bir tanrı olmaktan ziyade bir unvan olarak kullanıldığını düşünenler de var mesela Hz. Muhammed'in babasının ismi Abd'allah ( Allah'ın kölesi ) demek. İsimden bakarak islam gelmeden önce de Allah kelimesi isimlerde geçtiğine göre çoğu kaynağa göre islamiyet öncesi Arap toplumlarında da Allah tanrısının yüce ve baki bir tanrı olduğunu anlıyoruz
Allah kelimesinin Pagan kökeni

ozgureryilmazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Baki kalacağını düşünüyorum ben çünkü islamiyet öncesi arapların çoklu tanrı inançlarında da bahsi geçen Allah tanrısı diğer tanrılara kıyasla daha yüce bir tanrı olarak değerlendiriliyormuş veya tek başına bir tanrı olmaktan ziyade bir unvan olarak kullanıldığını düşünenler de var mesela Hz. Muhammed'in babasının ismi Abd'allah ( Allah'ın kölesi ) demek. İsimden bakarak islam gelmeden önce de Allah kelimesi isimlerde geçtiğine göre çoğu kaynağa göre islamiyet öncesi Arap toplumlarında da Allah tanrısının yüce ve baki bir tanrı olduğunu anlıyoruz
Allah kelimesinin Pagan kökeni
Anladim yani o baki kalacagina göre yaraticilik sifatida baki kalacak bu durumda isterse sonsuz sayida evreni yaratabilir hep dimi ?