Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır?

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
eyvallah anlattıkların için ama şu telefon olayına takıldım biraz . Şimdi satıcıdan hediye yazmasını istesek cep telefonu gelebilir mi yani ?

Hediye de yazılsa fark etmez. Genellikle gümrükten girerken paketlere bakıyorlar. Ayrıca cep telefonunu yurt dışından geldiği zaman imei kaydı olmayacak. Ya Pasaport ile imei kaydı yapacaksın yada telefoncuda yaptıracaksın o işte sakat bir durum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Diyelim ki 75 euro geçti vergi ödememiz gerekiyor vergiyi nereye ve nasıl ödeyeceğiz ?

Bu durum kargo firmaları arasında değişiklik gösteriyor. Eğer Ptt Kargo ile geliyor ise bulunduğunuz yerin ptt kargo şubesine uğramanız gerekiyor. Ancak DHL, TNT Express vb. kargo şirketleri ile ürün gelirse gümrükteki merkezlerine gitmeniz gerekiyor.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hocam 2 3 şeyi tek seferde yani tek bi sepetten sipariş verme durumunda sıkıntı yaşandığını duymuştum. Tek seferden kastım o idi :) 75€'u geçmese bile sıkıntı yaşayanlar olmuş, ben hiç öyle bişey denemediğim için kesin bir bilgim yok.

Hediye olarak gönderilen ürünlerde gümrük vergisi 75€'nun üzerinde alınıyor birde hediye olarak gönderilmesi dışında satıcıya faturaya daha düşük bir ücret yazmasınıda talep edebiliyorsunuz. Bu vb. numaralarla sıkıntı yaşama ihtimalini düşürebiliyorsunuz. Ve bazı satıcılar Türkiye'ye göndermiyorlar :)

Evet hocam. Bazı satıcılar göndermiyor.

Telefonla veya kağıtla size haber ediyorlarmış.

Allah kimseyi gümrük kapılarına düşürmesin. Yurt dışından telefon alma olayınada pek sıcak bakmanızı tavsiye etmem. Alet bozulduğu zaman elinizde kalma ihtimali var. OnePlus aldınız mesela, nereden bulacaksınız teknik servis, parça ? Telefonu ülkemizden almak daha sağlıklı. Tabi iphone felan alırsanız garantisi olmasa bile yaptırırsınız sıkıntısız ama Dolar'ın 3 olduğu bu günlerde neredeyse aynı fiyata denk gelmekte. 200 300 lira için garantiden olmaya, gümrükle uğraşmaya değmez :)
Hocam ben telefon alacam demedim nerden çıkardın :) alırsam elektronik malzemeler alırım yani ıvır zıvır şeyler alırım ben eğer 75 euro geçilince ne oluyorki diye merak ettiğim icin sordum ayrıca telefon almak istesem yurtdisina kendim gider alırım. :)

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hediye de yazılsa fark etmez. Genellikle gümrükten girerken paketlere bakıyorlar. Ayrıca cep telefonunu yurt dışından geldiği zaman imei kaydı olmayacak. Ya Pasaport ile imei kaydı yapacaksın yada telefoncuda yaptıracaksın o işte sakat bir durum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu durum kargo firmaları arasında değişiklik gösteriyor. Eğer Ptt Kargo ile geliyor ise bulunduğunuz yerin ptt kargo şubesine uğramanız gerekiyor. Ancak DHL, TNT Express vb. kargo şirketleri ile ürün gelirse gümrükteki merkezlerine gitmeniz gerekiyor.
Teşekkürler hocam peki ptt ile gelmesini biz mi seciyoruz ? Diğer kargo firmaları biraz tuzluya geliyormuş.

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Teşekkürler hocam peki ptt ile gelmesini biz mi seciyoruz ? Diğer kargo firmaları biraz tuzluya geliyormuş.
Genellikle kargosu bedava olanlar PTT Kargo ile geliyor. Ancak hızlı gelmesi açısından başka kargo firması seçerseniz kurye ile geliyor.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Hocam ben telefon alacam demedim nerden çıkardın :) alırsam elektronik malzemeler alırım yani ıvır zıvır şeyler alırım ben eğer 75 euro geçilince ne oluyorki diye merak ettiğim icin sordum ayrıca telefon almak istesem yurtdisina kendim gider alırım. :)

Telefon işini soran arkadaşlara hocam telefon muhabbeti kısmı. Yanlış anlaşılma olmasın :)

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Telefon işini soran arkadaşlara hocam telefon muhabbeti kısmı. Yanlış anlaşılma olmasın :)
Hocam zaten yurtdışında telefon almak yasak bildiğim kadarıyla ancak kendin gidip alırsan girişte vergisini ödeyip sokabilirsin diye biliyorum.

Reaksiyon puanı
16,118
telefon işi yaş garanti gümrüğe takılır boşuna heveslenmeyin 11 eylül'den sonra x ray ile kutulara bakılıyor hiçbir tel geçmiyor adamlar her sene piyangodan tel çıktı kafasında...

sekoland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ben yan flüt almayı düşünüyorumda bu siteden 167 dolar fiyatı kargosunuda fedex yada DHL gibi kargolarla getirtmek istiyorum ürünün orjinalligine güvenebilirmiyim sizce birde gümrüğe takılırmı ?

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
merhaba arkadaşlar ben yan flüt almayı düşünüyorumda bu siteden 167 dolar fiyatı kargosunuda fedex yada DHL gibi kargolarla getirtmek istiyorum ürünün orjinalligine güvenebilirmiyim sizce birde gümrüğe takılırmı ?

Orjinalliği şüpheli olabilir vede eper DHL veya Fedex kullanırsanız ekstra kargo ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Gümrüğe takılma ihtimali yüksek.

Reaksiyon puanı
16,118
burada var ki 300 gibi:
*** Satürn Yan Flüt Gümüş Şok Fiyata Stokta *** GittiGidiyor'da 196816526
196816526_tn120_0.jpg

hemde gümüş.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bir ürün sipariş edicem ilk defa yapacağım için üyelik aldım sonra ürünü satın al diyorum adres bilgilerini ne tür yazarsam yazayım engilish only diyor i leri ı yapıyorum ş leri s yapıyorum yine aynı bu sorunu nasıl çözücez

YusufPala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir ürün sipariş edicem ilk defa yapacağım için üyelik aldım sonra ürünü satın al diyorum adres bilgilerini ne tür yazarsam yazayım engilish only diyor i leri ı yapıyorum ş leri s yapıyorum yine aynı bu sorunu nasıl çözücez
Siparişi verirken adresinizi yazabildinizmi

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Siparişi verirken adresinizi yazabildinizmi

Verdim hocam siparişi harfleri düzellttim yazdım ev adresini 20 tl den 2 tane farklı ürün sipariş ettim ilk kez sipariş veriyorum umarım en kısa zamanda güzelce elime ulaşır

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bu siteden alışveriş yapan var mı bir şey sorucam

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Evet ben baya yaptım sorabilirsiniz

Hocam şimdi ben 2 farklı ürün sipariş verdim yukarıda söylediğim gibi bir saat ve bir tane cüzdan ikisini toplasan 40 lira etmiyor şimdi bunlar gümrüğe takılır mı ne olur ilk kez sipariş veriyorum.Veyahut farklı bir şey defolu veya kırık mal geldiğinde param boşa mı gidiyor?

Diğer sorum ev adres bilgilerimi girdim hangi kargo getiriyor kapıya veya nerden alıyorum ürünü .. Üstüne kargo ücreti ne kadar ödeniyor veya ödeniyor mu?

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Hocam şimdi ben 2 farklı ürün sipariş verdim yukarıda söylediğim gibi bir saat ve bir tane cüzdan ikisini toplasan 40 lira etmiyor şimdi bunlar gümrüğe takılır mı ne olur ilk kez sipariş veriyorum.Veyahut farklı bir şey defolu veya kırık mal geldiğinde param boşa mı gidiyor?

Diğer sorum ev adres bilgilerimi girdim hangi kargo getiriyor kapıya veya nerden alıyorum ürünü .. Üstüne kargo ücreti ne kadar ödeniyor veya ödeniyor mu?
Genelde ürünler bedava kargoyla geliyor. Ptt kargo getiriyor. Aldığın ürünler de free shipping yazıyorsan bedavadır kargo. Gümrüke takılmaz. En erken 14 günde en geç 40 gün civarı gelir ürünler

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Genelde ürünler bedava kargoyla geliyor. Ptt kargo getiriyor. Aldığın ürünler de free shipping yazıyorsan bedavadır kargo. Gümrüke takılmaz. En erken 14 günde en geç 40 gün civarı gelir ürünler

EVet hocam free shipping yazıyor zaten.Şuanda Awaiting shipment kısmında. şimdi ürün alırken kaç liraya kadar kısıtlamalar var bazı kişiler vergi vs var diyorlar ondan sordum. bir de ürün gelmez ise veya bozuk olursa para iadesimi yapılıyor bu tür işlemler erken çözülüyor mu

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
EVet hocam free shipping yazıyor zaten.Şuanda Awaiting shipment kısmında. şimdi ürün alırken kaç liraya kadar kısıtlamalar var bazı kişiler vergi vs var diyorlar ondan sordum. bir de ürün gelmez ise veya bozuk olursa para iadesimi yapılıyor bu tür işlemler erken çözülüyor mu

75$/€'dur sınır. Gerçi daha üstünde de kalmama ihtimali olabiliyor.

Amazon candır ve güvenlidir.

Amazon güvenli ve kaliteli ama ondada kargo sıkıntı.

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4

hocam ş-ö-ü-ğ-ı harflerini kullanmamalısınız
küçük i ve büyük I kullanabilirsiniz. küçük ı büyük İ degil.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
hocam ş-ö-ü-ğ-ı harflerini kullanmamalısınız
küçük i ve büyük I kullanabilirsiniz. küçük ı büyük İ degil.

Hocam halletim onu siparişleride verdir 1 ay içinde gelir ilk siparişim umarım bir sıkıntı çıkmaz :D

byAndroid

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Saat, elektronik küçük parçalarda, kulaklık falan sıkıntı olmuyor. Telefon gönderen satıcılar bile var ve gümrüke takılmadan geliyor. Ayakkabı almayın onlara vergi çıkıyor.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Saat, elektronik küçük parçalarda, kulaklık falan sıkıntı olmuyor. Telefon gönderen satıcılar bile var ve gümrüke takılmadan geliyor. Ayakkabı almayın onlara vergi çıkıyor.

Hocam ben bu işin detayını nerden ögrenebilirim ona göre alışveriş yapmak istiyorum.Verdiğim siparişleri adam onaylamış 60 gün süre yazıyor şuan