Yardım Alan boş ama dolu gösteriyor

AllahDiyenMaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar. Samsung Galaxy J7 Prime adlı emektarı kullanıyorum. Ancak bir sorun oluştu. Fotoğraf, video, uygulama ve ses boyutu toplasan 3.368MB lık alan dolu. Depolamamın geri kalan kısmı çok garip bir şekilde kesinlikle dolu. Alan sıkıntısı çekiyorum ve hala yüklemem gereken uygulamalar var. Bunun sebebinin sadece artık sistem dosyaları plduğunu düşünüyorum ancak bu kadar gereksiz sistem dosyaları olması imkansız. Telefonum neredeyse 16GB olmasına rağmen sadece dolu kısmı gözle görünür bir şekilde olarak yaklaşık 4GB. Bunun çözümü nedir? Lütfen bir öneride bulunun, teşekkürler.
Screenshot_20230924-143404_Device maintenance.jpg

Son düzenleyen moderatör:

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
564
Kanka 12GB ana dosya mı olur allah aşkına, kaplayacağı alan en fazla 4GB olması gerek
Senin gezdiğin yerlerin dosyaları bile geliyor o sebepden ötürü dosya kalabalıklaşabilir. Her şeyin dosyaları olabilir. Sorun bundan kaynaklı değilse format at. Bilgilerini bluetooth (yanlış yazmış olabilirim) yoluyla başka bir telefona aktar format at.

AllahDiyenMaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Senin gezdiğin yerlerin dosyaları bile geliyor o sebepden ötürü dosya kalabalıklaşabilir. Her şeyin dosyaları olabilir. Sorun bundan kaynaklı değilse format at. Bilgilerini bluetooth (yanlış yazmış olabilirim) yoluyla başka bir telefona aktar format at.
Yani diyorsun ki hard reset lazım