AKP'ye kapatma davası!

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AK Parti'nin laikliğe aykırı eylemlerin odağı haline geldiği iddiasıyla Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, ''Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği'' iddiasıyla AK Parti'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.

Kaynak

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya zaten bunların başka işi yok.bu adamlar kendi işleri tutmayacağı için akp yi kapatmak istiyorlar...

-BeSTe-

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Eyy Türk Halkı gözünü aç artık !!!
Davanın sonucunu merakla bekliyoruz :)

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ayıp ya bu vatan icin kırk yılda bir calisan sayılı insan gelio onlarada engel oluyorlar..

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
-BeSTe- dedi ki:
Eyy Türk Halkı gözünü aç artık !!!
Davanın sonucunu merakla bekliyoruz :)

Lütfen Beste Lütfen...

Anladın sen onu ;)

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Sosyal güvenlik reformu yasası , parti kapatmak , savaş, ölümler , ergonokonlar, biz bunları hakediyormuyuz.....

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bence kıyamet alametleri bunlar kıyamet yakındır :)

ikikuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kapanmaz ha kapanırsa ne olur AK parti olur daha ak olur :)

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
tugbagaleri dedi ki:
Sosyal güvenlik reformu yasası , parti kapatmak , savaş, ölümler , ergonokonlar, biz bunları hakediyormuyuz.....
Haketmiyor olsaydık bunlar şu an olabilir miydi?

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
se7en dedi ki:
ayıp ya bu vatan icin kırk yılda bir calisan sayılı insan gelio onlarada engel oluyorlar..
katılıyorum sana :))
engel oluyorlar çünkü kendi leri yönetemeyecekler ülkeyi ve artık çalamayacaklar...

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Oww yaptığı torpiller, alavere dalavereler ortaya çıkarsa dayım da okkalı bi ceza alır.

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bize herşey müstehak. Başa kim geçerse geçsin onların üstünden haksız kazançlar sağlamak bizim işimiz. Biz dürüst değiliz ki onların dürüst olmasını bekliyoruz.

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Türkiye'de her 2 kişiden biri AKP'li kapatamazlar. !!!!!

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Anayasa başkası ve davada olanlar hariç değil 2 akpliden biri tüm kalan Türk vatandaşları o kapıya dayansa bile mahkeme kapatırım dedimi biter hukuk devletiyiz biz birileri başka şey istiyor ama neyse.tabi mahkemelere de midahale edip Gemiciklerinde sakladıkları 1 günlük yasa ile ülkeye sokulan mısırlar ile verilecek yardımlar varsa bilemem

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
bence kapatılmamalı şu aşama da herşey olmuş bittim zaten...!

daha vazla ne yapabilirler ki...!

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
İnşallah kapanır. Dua edicem :)

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Baktılar ki iğrenç fikirklerini siyasi platformda empoze edemiyorlar, çirkefleşmeye başladılar. Se7enin de dediği gibi ayıp! Biri de çıksın desin ki bu devlet daha önce şu parti ile gelişti, çalıştı. Yok, diyemezler! Akp'nin bu topraklara, içinde yaşayan halka verdiği değeri, kıymeti göremiyorlar yazık! Mevlam önlerini kesecek, o dava düşecek inşaAllah...

Şu da bilinsin ki, biz de adam çok! Bir Akp kapanır binlercesi açılır. Refah partisini kapattırdılar da ne oldu? Al, Akp iktidarda. Boşuna bir taraflarını yırtıyorlar! Olucak olan olur şimdi!

Mevlam Akp'nin, Recep Tayyip Erdoğan'ın Yar ve Yardımcısı olsun, başımızdan eksik etmesin onları... (amin!)

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
kapansa da kapanmasa da bu Akp'ye yarayacak. ben bile akp ye oy vermeyi düşünüyorum. bunlar galiba akp oylarını arttırmak için and içmişler. onu kapat bunu kapat bi çhp kalsın. halk da anlar artık bu işin laikliğin elden gittiği ile ilgili değil de başka şeylerle ilgili olduğunu. oyları boşa gidenler de artık arabistan a veya orta asyaya göç eder. herkes rahat eder..

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
mavinok.ta dedi ki:
Baktılar ki iğrenç fikirklerini siyasi platformda empoze edemiyorlar, çirkefleşmeye başladılar. Se7enin de dediği gibi ayıp! Biri de çıksın desin ki bu devlet daha önce şu parti ile gelişti, çalıştı. Yok, diyemezler! Akp'nin bu topraklara, içinde yaşayan halka verdiği değeri, kıymeti göremiyorlar yazık! Mevlam önlerini kesecek, o dava düşecek inşaAllah...

Şu da bilinsin ki, biz de adam çok! Bir Akp kapanır binlercesi açılır. Refah partisini kapattırdılar da ne oldu? Al, Akp iktidarda. Boşuna bir taraflarını yırtıyorlar! Olucak olan olur şimdi!

Mevlam Akp'nin, Recep Tayyip Erdoğan'ın Yar ve Yardımcısı olsun, başımızdan eksik etmesin onları... (amin!)

tbrkler güzel bi acıklama...

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bu arada polemik polemik polemik...uzar gider bu konu..en iisi yazmamak yok illa ben yazacam diyenler varsa...
herkesin birbirinin görüsüne saygı duymasi dilegimle...

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Cumhuriyetin temel ilkelerine ters düşen hareketler yapan tüm partiler kapatılmayı hak ediyor.AKP de DTP de.
Mevlam Modern Türkiye Cumhuriyetinin Yar ve Yardımcısı olsun, kanun adamlarını başımızdan eksik etmesin... (amin!)

O partide akrabam (dayım) olmasına rağmen bunları söylüyorum.

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hahahahahaha :D bence kapanmasın. ben kapanmasına karşıyım. sadece insanların bakış açılarını merak ediyorum. ve kafa yapılarını. ve ne düşündüklerini neyi savunduklarını. akp kapanırsa tarihi devrim olcak onlar için :) kapanmasında kendi kendilerinin kuyusunu kazıp bi süre sonra herkesi karşılarına alsınlar bu daha iyi :)

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
belki ülkedeki yönetimden sıkılıp f5 yapmaya karar vermişlerdir.. malum uzun zamandır hükümetin başındalar.. yenileme yapıp diğer partiler hükümet kurma özlemini girsinler ;D ;D

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Halk tarafından şeçilenler halktarafından indirilmesi demokrasi gereğidir ki sadece kendime demokrasi demiyorsak Akp politkalarıyla hiç hoşlaşmasamda olması gereken budur

Herkes aynı fikirdeyse, hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir..Mevlana

f@tih

Asistan
Reaksiyon puanı
0
EzOhİsTaN dedi ki:
hahahahahaha :D bence kapanmasın. ben kapanmasına karşıyım. sadece insanların bakış açılarını merak ediyorum. ve kafa yapılarını. ve ne düşündüklerini neyi savunduklarını. akp kapanırsa tarihi devrim olcak onlar için :) kapanmasında kendi kendilerinin kuyusunu kazıp bi süre sonra herkesi karşılarına alsınlar bu daha iyi :)

Neden başkalarını düşücelerini küçümsüyorsun seninle aynı fikirde olmadıkları içinmi? yada akp ile alıp veremediğin bişeymi var? bende senin düşünceni kafa yapını bakış açını merak etmeye başladım acaba neye hizmet ediyorsun fikirlerin neyi temsil ediyor???.... böyle devam etse sen ve senin düşüncene sahip olanlar kendi kuyularını kendileri kazacak ve içine düşüsüp o kuyuda sıkışıp kalacaklar. akp sindiremiyorsunuz alabildiğince muhalefet yapıyorsunuz

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BU KADAR GÜLÜNÇ İDDİANAME OLABİLİRMİ GEREKÇELERE BAK

Basında çıktı diye bir parti olsun kişi olsun nasıl dava açılabilir.

DÜşünüyorum ama TÜrkiye'yi geri götürmekten başka bir işe yaramayacağı kanısına varıyorum.

KIRMIZI SOKAKLAR

Danıştay’dan dönen içki yasağı, sonrasında “kırmızı sokak” projesi ve bu konuyla ilgili medyada çıkan haberler ile parti yetkililerinin yaptığı açıklamalar.

BİKİNİ REKLAMLARINA YASAK İDDASI

Mayo firmalarının İstanbul’daki bilbordlara yönelik “reklamı yasağı” iddiaları.

İÇKİ YASAĞI UYGULAMALARI

AKP’li bazı belediyelerin içki yasağı ve kadınlara özel park yapılması.

İMAM HATİPLİLERE ÖZEL OTOBÜS

İstanbul’da imam hatipli kız öğrencilere özel ücretsiz servis otobüsü .

ULEMA AÇIKLAMASI

AİHM’in türban kararının ardından Erdoğan’ın , “Başörtüsü konusunda karar verilirken ulemaya danışılmalı” sözü.

ATA’YA HAKARET FIKRASI

AKP’li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik’in Atatürk’e yönelik hakaret içeren fıkrası.

BÜLENT ARINÇ'IN SÖZLERİ

Bülent Arınç’ın “Ben laikliğe inanmıyorum, en azından bizdeki uygulanış biçimine” sözleri.

VELEV Kİ SİYASİ SİMGE

Başbakan Erdoğan'ın İspanya'da söylediği "Başörtüsünün velev ki siyasi bir simge olarak takıldığını düşünün, siyasal simge olsa ne olur" sözü...

TÜRBAN MEVZU

Üniversitelerde türbana serbestlik getiren Anayasa'da yapılan değişiklik...

AKP Konya milletvekili Hüsnü Tuna Anayasa'da yapılan türbanla değişikliğin ardından 'hedefimiz kamu kurumları' sözleri...

AKP'li Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın, "Türbanlı bir kadın belediye başkanı veya daire başkanı da olabilmeli" açıklaması.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Çok saçma ve gereksiz bir dağva

Son mesajlar