Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ'nün siyasi ayağı açıklaması

Bu konuyu okuyanlar

Gökhan Alkan

Asistan
Katılım
23 Ağustos 2006
Mesajlar
491
Reaksiyon puanı
53
Puanları
28
Yaş
34
Geçen hafta gerçekleştirdiği grup toplantısında bu haftayı işaret ederek, "FETÖ'nün siyasi ayağını açıklayacağım" diyen, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, FETÖ'yle ilgili 20 soru sordu. Soruların da tek tek cevabını veren CHP lideri, terör örgütünün gelişmesinin ve devlete sızmasının sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;
İdlib’de şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar bizim onurumuz, onlar bizim gururumuz. Onlar bu güzel vatanda hepimiz rahat yaşayalım diye canlarını feda ettiler. Geçen hafta Suriye için açıkladığımız 5 maddelik yol haritasına uyunuz, hiçbir komşumuzla kavga etmek istemiyoruz.
Bir vatandaş Hatay'da kendisini yaktı. Yakmadan önce 'Çocuklarım aç, iş istiyorum. Anlıyor musunuz?' diyor. Bütün işsizlere ve ailelere sesleniyorum. Bir baba kendi çocuğuna yiyecek bir şey götüremezse ve tek çare olarak kendini yakıyorsa hepimizin bir vicdan muhasebesi yapmamız lazım. AK Parti Ağrı Belediye Meclis Üyesi 'Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez' diyor. Bari ahlaksızlık yapma ya.
Geçen hafta demiştim. 'FETÖ'nün siyasi ayağını açıklayacağım' diye. Tarihsel bir süreçle anlatacağım; kim bu siyasi ayak? Bütün vatandaşlar dikkatle lütfen dinlesin. 20 soru 20 cevap.

Soru 1: Bir terör örgütü devletin bütün kılcal damarlarına nasıl sızar? FETÖ üyelerini kim nasıl yerleştirdi?
Buraya terör örgütünün elemanlarını yerleştirenlere FETÖ'nün siyasi ayağı diyoruz.
Soru 2: Bunu neden söylüyorum?
Bu atama yetkisini ancak belirli yetkili kişiler kullanabilir. O nedenle söylüyorum. Aksine hiçbir Allah'ın kulu tek cümle kullanamaz. Bir çiftçi, bir esnaf devlete FETÖ'den birini tayin edebilir mi? Hayır. Yetkisi yoktur.

Soru 3: Bu yetkileri, parlamentoda olan muhalif partiler yerleştirebilir mi?

Hayır yapamaz. Yetkisi yok. Ancak eleştirirler, 'yanlış' diye. FETÖ'nün elemanlarını yerleştiriyorsunuz, 'yapmayın' diyoruz. Meclis kürsüsünden güzellemeler düzüyorsunuz.
Soru 4: İktidardaki parti madem atamalar konusunda tek yetkili, terör örgütü üyelerini devletin kılcal damarlarına yerleştirirken, 'Bunların dürüst olduğunu sanıyordum. Benim bilgim yoktu' diyebilir mi?

Sağlıklı işleyen bir devlette, liyakatin esas olduğu devlette, terör örgütü üyesini istihbarat örgütleri izlerler. Hiçbir yönetici de 'benim haberim yoktu' diyemez. Neden izlerler? Devlet bakidir. Siyasi iktidar ise genel bir şeydir. Devletin süresi yoktur ama iktidarın süresi vardır. Devletin bürokrasisi, devletin hafızasıdır.
Soru 5: FETÖ'nün faaliyetleri devlet tarafından izleniyor muydu?
Evet, izleniyordu. En son benim bildiğim 3 Nisan 1991 tarihli MİT raporu... FETÖ'nün CIA ile bağlantısını saptamışlar ve devlet yetkililerine sunmuşlar.

Soru 6: Sadece 1991'de mi izlenmiştir?
Hayır, düzenli izlemiştir. MİT Müsteşarının açıklaması var. 'Devletin pek çok kademesinde yer almışlar' diyor.
Soru 7: İstihbaratı sadece MİT mi topluyordu?
Emniyet de Jandarma da FETÖ istihbaratını düzenli topluyordu.
Soru 8: MGK, 'FETÖ ile mücadelede önemli kararlar alınmalı' diye bir karar aldı mı? 'FETÖ bir terör örgütüdür' diye bir tespit yapıldı mı?
Evet yapıldı. MGK'da 25 Ağustos 2004 tarihinde bir karar alındı. Başbakan da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini koruyan MGK karar alıyor; Gülen hareketi tehlikelidir. Hemen önlem alın. Bunu da hükümete bildiriyor.
Soru 9: MGK kararına karşı dönemin hükümeti ne yaptı?
Erdoğan'ın kendisi de orada. İmza da atmış her türlü önlemi alacağız diye. O dönemin Başbakanlık Müsteşarı kitabında şöyle diyor;
1-Gelen yazıyı dosyasına kaldırmaya karar verdik.
2-Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılmadı ve işlem yapılmadı.
3-Konudan toplantıya katılan Bakanlar dışında kimsenin haberi olmadı.
4-Toplumsal riski hükümet adına Başbakan üstlendi.

Vicdanı olan herkese söylüyorum. 15 Temmuz'da şehit ve gazi olanlar adına, memleketi sevenler adına soruyorum; FETÖ'nün
siyasi ayağı kim?
Nasıl bağıracağını biliyorum. Çok bağırınca geri adım atacağımı sanıyor. İstediğin kadar bağır, istersen borazan da al.
3 Ağustos 2016'da Erdoğan diyor;
"FETÖ ile bir ortak yanımız vardı. Aynı menzile farklı yollardan giden bir yapı olarak gördük. Bambaşka niyetlerinin, sinsi planlarının olduğunu görmedik"
Yalan söylüyor. 2004'teki MGK kararını yok sayıyor.
Soru 10: MGK'nın kararına rağmen FETÖ sızmaya başladı mı, ya da devam etti mi?
Evet, ihanete devam ettiler. Bir bir yerleştirdiler. Orduya, Bakanlıklara, Emniyet'e, YÖK'e, Sayıştay'a... Aşama aşama yaptılar.
Soru 11: FETÖ'nün yürütme organını aşan talepleri nasıl yerine getirildi?
O zaman yasa çıkararak 'yetki almam lazım' dediler. Parlamentoyu araç olarak kullandılar. 6110 sayılı kanun da Danıştay'a ve Yargıtay'a FETÖ'cüler tayin edildi. Onların çoğu hapiste şimdi, bir kısmı da kaçak.

Bazen daha geniş yetki alıyorlar. KHK'ları çıkarttılar. 8 yıl Danıştay ve Yargıtay üyeliği yapma şartını 4'e indirdiler. Hakim sınavına girmeyi de 35'ten 45'e çıkardılar. Böylelikle yargı tümüyle FETÖ'nün eline geçti. Bunu yapan kim Allah aşkına? Hangi Başbakanın ismi vardı?
Erdoğan'a destek veren parti liderine de sormak isterim. Bunları ben görüyorum sen mi görmüyorsun? Kusura bakmayın sizin milliyetçiliğiniz her ortamda tartışılır. Bu kavgaları biz verdik, yasalar çıkarken.
Soru 12: Toplu FETÖ yerleştirme sadece Danıştay ve Yargıtay'da mı oldu?
Hayır orduda da oldu. 17/25 Aralık'tan sonra da oldu. Sadece bununla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameden bölüm okuyacağım:
"Örgüt, ayrıca tüm Silahlı Kuvvetler komuta kademesini ele geçirmek için albaylıkta bekleme süresini 4 yıla indirerek sırası gelmeyenleri terfi havuzuna dahil etmiştir. Terfi bekleme süresi 4 yıldan 3 yıla indirilerek, generalleri daha kısa sürede TSK dışına çıkarmaya çalışmıştır. 1988 ve daha önce mezun olmuş subayları tasfiye etmek için 3 devreyi toplu emekli edecek ve hizmet süresini 28 yıla indirecek kanuni düzenlemeyi siyasi otoriteye yaptırabilmiştir."
Soru 13: Kimdir bu siyasi otorite?
FETÖ'nün siyasi ayağıdır. AK Partili kardeşlerim için bir şey demek istemiyordum. Ama devleti FETÖ'nün eline teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes bilmeli bunu.

Soru 14: FETÖ ne zaman kendini devletin tek hakimi olarak görmeye başladı?
Yine bir iddianameden:
"Örgüt, 2007 yılından sonra örgütlenmesini tamamlamış, güç dengesini lehine çevirmiş. Operasyon hünerlerini ortaya koymuştur. Ergenekon, Balyoz gibi... Anayasa değişikliği örgütü devlet içinde çok ileriye taşımıştır. Daha sonrasında örgüt kendisini devletin tek hakimi olarak görmeye başlamıştır."
Bunu yaptıran kimdir? Erdoğan'dır. Anayasa değişiklikleri için Fethullah Gülen 'Ölüler bile mezarından kalkıp oy kullanmalı'
diyordu.
Soru 15: 17/25 Aralık'ta o büyük rüşvet olaylarını öğrendik. O dosyayı bu milletin vicdanı kapatmış değildir. Alınan paraların, hortumun tamamı doğrudur. Bunu söyledim diye dava açtı. Erdoğan'ın FETÖ ile ilişkisi nasıl?
Erdoğan barışma girişiminde bulunuyor. Fehmi Koru'yu görevlendiriyor. Koru, "Başbakan Erdoğan, hemen gidin" diyor. O hala başıma bela açar diye, Fehmi Koru'yu gönderiyor. 'Ben niye barışayım' demiyor. Hangi gerekçeyle barışmak ister?
Soru 16: 17/25'ten sonra MGK'ya tekrar istihbarat örgütleri rapor verdi mi?
MGK toplantısında FETÖ ile devletin istihbarat raporları veriliyor.

Soru 17: Kozmik Odayı FETÖ'ye kim açtı?
Devletin bütün sırrı orada. Bir kişinin talimatıyla açıldı. Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla açıldı.
Soru 18: Sayın İlker Başbuğ, FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı mı?
25-26 Haziran gecesi Meclis'te bir madde görüşülüyor. Özel Yetkili Mahkemeler'in tamamı FETÖ'nün elinde. İlker Başbuğ, "Bu konu araştırılırsa FETÖ'nün siyasi ayağı çıkar" diyor. Hayır, bu FETÖ'nün ayak takımıdır.
Soru 19: FETÖ'cüleri devlete yerleştiren siyasi iradenin başka kriteri var mıydı?
Devlete yerleşmek için tek şart vardı, FETÖ'cü olmak. Savcı iddianamesinde, 'Sırf FETÖ'den olmanın kamuda atama ve yükselmenin olduğu dönemi yaşamıştır' diyor. Sayın Haberal'ı mahkum etmişlerdi. Haksız yere.
Soru 20: FETÖ ile gerçekten mücadele ediliyor mu? FETÖ devletten temizlendi mi?
Vicdanı olan herkes biliyor, parası olan dışarıda, kayınpederi olan da dışarıda. Gücü olan kimsenin kılına bile dokunulmadı. 215 bin 92 Bylock'çu listesi var. Bu listeyi niye açıklamıyorsunuz? Hiçbir ayıklama yapmadan açıklayın kardeşim.
Arkadaşlarımız dedi ki, "Bütün bakanlar milletvekilleri o gece neredeydi, kayıtları açıklayın." Neden açıklamıyorsunuz? O geceki HTS kayıtlarını istemeye devam edeceğiz.

FETÖ başarılı olsaydı kim nerede görev alacaktı? Liste kimde? Niye açıklamıyorlar?
TBMM'de Araştırma Komisyonu yaptık. Komisyonda 15 Temmuz ayrıntılarını öğreneceğiz. En kritik iki kişi var; dönemin Genelkurmay Başkanı ve MİT Başkanı... Erdoğan göndermedi. FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkar diye göndermedi.
'FETÖ Borsası'nı kimler kurdu? Kuranların içinde Erdoğan'ın avukatları var. Adalet Bakanı'na çağrı yaptım mal varlıkları incelensin diye. Neden incelemiyorlar?
15 Temmuz Araştırma Komisyonu'nun raporu neden gizli? Neden açıklamıyorlar? Açılsın onunla ilgili de konuşacağım.
FETÖ'nün siyasi ayağı tepede oturuyor. Hiçbir tartışmaya gerek yok. Siyasi ayağı orada.


kaynak
 

CtrlEnter

Doçent
Katılım
24 Aralık 2011
Mesajlar
908
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
849
Puanları
93
Fetö'nün kaset kumpasıyla genel başkan olan kişi söylemiş bunları.
Bütün ulusalcıları partiden ihraç etti, hepsi de CHP' nin Fetö'ye teslim olduğunu söyledi.
Bütün Fetö tezgahlarını savundu.
 

Metin_Aslantürk

Profesör
Katılım
18 Aralık 2019
Mesajlar
1,009
Reaksiyon puanı
661
Puanları
113
Mecazi anlatım yapalım..
 

Ekli dosyalar

  • caps_1581113146765cps.png
    caps_1581113146765cps.png
    190.5 KB · Görüntüleme: 154
  • caps_1580146043265cps.png
    caps_1580146043265cps.png
    167.1 KB · Görüntüleme: 155

Görkeem

Profesör
Katılım
22 Ağustos 2019
Mesajlar
4,067
Reaksiyon puanı
3,390
Puanları
113
Fetö'nün kaset kumpasıyla genel başkan olan kişi söylemiş bunları.
Bütün ulusalcıları partiden ihraç etti, hepsi de CHP' nin Fetö'ye teslim olduğunu söyledi.
Bütün Fetö tezgahlarını savundu.


peki , fetönün siyasi ayağı araştırılsın diye meclise "6 defa" önerge verilmesine rağmen neden AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
Madem Chpnin , KK nın fetö ile ilişkisi var, Akp ve Mhp niye bu önergeyi kabul etmedi ?
Hodrimeydan bizzat Akp veya Mhp önersin madem önergeyi , 6 sefer bu hususta önerge vermiş chp veya iyi zaten red verecek değil. Kim fetöcü kim değil dökülsün ortaya.

Fetöcü olan CHP den de çıksa Akp den de çıksa yargılansın ve cezasını çeksin..
 

Livia sas Junius

Profesör
Katılım
24 Ocak 2020
Mesajlar
1,511
Reaksiyon puanı
1,478
Puanları
113
Yaş
35
değişmeyen tek bir şey var. biz hep bu tarikatlerden korkulması gerektiğini biliyorduk. zamanında dinleyen olsun diye sakal bile bırakmaya çalışmıştım ama biyolojik olarak imkansızdı. umarım akıllanmışlardır.
 

Mr.Pavarotti

Doçent
Katılım
21 Mayıs 2017
Mesajlar
926
Reaksiyon puanı
566
Puanları
93
Yaş
31
Adımız gibi biliyoruz..
Adları gibi biliyorlar..

Ama korku imparatorluğu var işte..

Birde biz böyle dedik mi kabul etmiyorlar nutuk çekiyorlar boi boş..demokratına milliyetçisine şuna buna hepsine..

Ne diyelim biz yine susalım beyefendiler haklıyız susturduk sansın..
 

mb14

Profesör
Katılım
27 Ağustos 2019
Mesajlar
1,184
Reaksiyon puanı
1,661
Puanları
113
Yaş
23
Adımız gibi biliyoruz..
Adları gibi biliyorlar..

Ama korku imparatorluğu var işte..

Birde biz böyle dedik mi kabul etmiyorlar nutuk çekiyorlar boi boş..demokratına milliyetçisine şuna buna hepsine..

Ne diyelim biz yine susalım beyefendiler haklıyız susturduk sansın..
Bu konuyu yeniden insanların gözüne soktuğun için teşekkür ederim. :)
 

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
9,501
Reaksiyon puanı
11,584
Puanları
113
Adımız gibi biliyoruz..
Adları gibi biliyorlar..

Ama korku imparatorluğu var işte..

Birde biz böyle dedik mi kabul etmiyorlar nutuk çekiyorlar boi boş..demokratına milliyetçisine şuna buna hepsine..

Ne diyelim biz yine susalım beyefendiler haklıyız susturduk sansın..

Firari FETO'cuların son açıklaması :Bunlara bu umudu kim veriyor acaba ? Yok tekrar yargılayacaz yok serbest bırakacaz yok helalleşecez diye diye FETO'yu tekrar tepemize çıkaracaklar. 3-5 oy için muhalefetin yapamayacağı yok.

Not: Bu arada 1 yıl önceki konuyu hortlatıyon.
 

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
9,501
Reaksiyon puanı
11,584
Puanları
113
Doğru soru evet hocam Acaba kim bak kimler değil kim?

Kim şimdi sonuç olarak ! O kişi hangi partiden !

Sabah akşam yok KHK ile atılan FETO'cuları geri işe alacaz yok hapisteki FETOcuları tekrar yargılayacaz diyenler kim ! Hapista ki FETO'culara devran dönecek biz buradan çıkacaz ümidi veren kim ?

Baksana şu adamlara geri dönecez kurumlarımızı geri alacaz itibarımızı geri alacaz umudu verenler kim ? Çok mu zor muhalefetin çıkıp siz kimsiniz lan biz iktidar olursak FETO ile PKK ile Erdoğan'dan AKP'den daha fazla mücadele edecez demek ?

3-5 oy için sağa sola şirin görünmek için çok saçma açıklamalar yapıyor muhalefet. Sonrada çıkıp neden oylarımız artmıyor anlayamıyoz diyorlar. Yok millet cahil millet saf yok Müslüman ondan vermiyora getiriyorlar konuları. Sen yerli milli ol terör ile terorist ile mücadele edecem PKK'ya göz açtırmayacam umudunu ver bakalım oy alıyon mu almıyon mu görek.
Aman HDP kırılıp küser diye açıklama yapmaktan korkan bir muhalefet var. ABD darılır diye ağızlarına YPG -PYD lafını alamıyorlar.
 
Üst