AKP'ye kapatma davası!

heyula07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Akp kapatılırsa benim gibi Akp ye oy vermeyen ılımlıların hepsi Akp ye oy verir. Daha önce %48 alan parti bu sefer %60 alır.

thif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün akşam yine nasıl bir ülkede yaşadığımızı sorgulatan bir durum yarattı sayın savcı. akp nin artılarını ya da eksilerini tartışmaktan çok, daha açık şekli ile artılarından kapatılmaması lasım ya da eksilerinden dolayı kapatılması lasım görüşlerinin ötesinde, siyasi bir partinin en az bağımsız olduğu kadar tarafsız, siyaset üstü, insan haklarına, özgürlüğe ve demokrasiye sahip çıkan ve bu değerler bütünü ile özdeşleşmiş olması gereken yargı tarafından ortaya konan net olmayan, deililsiz, yoruma dayanan gerekçelerle kapatılmaya çalışılması ne acı verici bir durumdur.
Acaba bazıları çeşitli (ve benzer) gerekçelerle bu adımları atarken kendi saltanatlarını mı sürdürmeye çalışıyorlar. acaba hala padişahlık ile yöntenler mi var bizi? ya da kendisini o kadar büyük görenler.

en büyük tehlike apaçık ortada; cumhuriyeti kendi saltanıtına dönüştürmek isteyen, onu bu şekilde kullananların yaptıklarıdır.

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
üfff yarım paragraf şey yazıyorsunuz yarısında bırakıyorum okumayı :D :D

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ben yargıtay başsavcısının akp olduğundan şüpheleniyorum, yaptığı akp ye güç katmaktan başka birşey değil.

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BaRY dedi ki:
Ben yargıtay başsavcısının akp olduğundan şüpheleniyorum, yaptığı akp ye güç katmaktan başka birşey değil.

sana katılıyorum BaRy danışıklı dövüş bence

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
[move][glow=red,2,300]kapansın kapansın kapansın ne olur Allah'ım[/glow][/move]

yashale

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AKP kapansın, Tayyip Erdoğan ve havarileri asılsın, Abdullah Gül Türkiyeden sürülsün.
!!! !!! !!!
??? ??? ???
DTP hükümet kursun, abdullah öcalan genelkurmay başkanı olsun..
liste daha da uzar gider.........

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Deniz ve avenesi baktilar tayyip'i yuzyuze siyasette yenemiyorlar, belalti vuruslara basladilar, erkek gibi karsilarina cikmak yerine yargic amcalarindan yardim istiyorlar "amca bu bizi dovdu" diyorlar, o da ben bir kulagini cekeyim diyor ama unutuyorlar ki tayyip cok buyudu, kulagini kimse cekemez.

Bu isin sonu belli fos cikacak ve de bundan sonra hicbir parti kapatilamayacak. Demokrasi geliyor savulun....

BadRobot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşadığın ülkeden utanmak;

Milyonlarca satır yazılabilir bu başlık altına, nedeni gayet açık çünkü yaşadığımız ülke Türkiye. Milyonlarca saçmalık, adeletsizlik, zaman zaman türklüğümden değil insanlığımdan utandıran portrelerle karşılaşmış olmam böyle bir yazı yazmaya sevketti.

Buraya bu adeletsizlik, saçmalık yada insanlık dışı olayları yazarak zamnınınzdan çalacak değilim. Gözlerinizi kapatıp, elimizi vicadanımıza koyduğumuzda nelerden bahsettiğimi zaten anlıyabilirsiniz. Hergün görmezden geldiğimiz sokaklarda yaşayan insanlar, sosyal durumu ne olursa olsun canım ülkemde! insan yerine konmayan özürlü vatandaşlara yapılan uygulamalar. En basitinden yapılacak bir kayıt işlemi için bile aptal bürokrasi yüzünden günlerce devlet dairelerinde yaşadıklarımız... Liste uzayıp gider fakat en can alıcı olan ve en yakın tarihte başımıza gelmiş olan...

Tabiki başlıktanda anlaşılabileceği gibi AKP'ye bir kapatılma davasının açılmış olması. Burada dikkat çekmek istediğim nokta AKP değil, AKP yerine X parti Y parti olabilir. Konu 21. Yüzyılda Türkiye'de son genel seçimlerin üzerinden 1 sene bile geçmemişken İKTİDAR partisinin, bu halkın 48%'inin oyunu almış olan bir partinin kapatılma davasıyla karşı karşıya kalması. Kapatma davasının metni incelendiğinde ise bir kere daha bu olay Türkiye'den başka bir yerde olmaz dedirtiyor insana. Paranoyaklık kesinlikle iyidir, en azından böyle düşünüyorum olayların kötüsüne kendinizi hazır tutmanızı en kötü senoryaya karşı çözümler üretebilmenizi sağlar. Fakat kendi kurduğunuz paranoyalar içerisinde yaşamaya başlarsanız, bunları senaryodan çıkarıp Türkiye ve Dünya kamu oyunun önüne gerçekmiş gibi sunarsanız, kendinize güldürmekten başka kazanabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum.

Kendinize güldürmek dedim dikkat ederseniz fakat bunu yapan Türkiye Cumhuriyeti'nin Baş Savcısı Yargı organının başı Yürütme organına kapatma davası açıyor. Ulu önder'in kurmuş olduğu cumhuriyetmizin en önemli organlarından sözde bağımsız yargımız sözde bağımsız yürütme organımıza kapatma davası açıyor.Yüzlerce kez tekrar yazabilirim bu cümleyi çok iyi etüd edilmesi gereken bir şey olduğuna inanınıyorum. Güldürmek konusuna gelince sayın Baş Savcı kendine güldürmemiştir, herzaman ki gibi ülkemizin dünya kamuoyunda prestij kaybetmisine yol açmıştır hatta böyle bir dava açarken ekonomi piyasalarının vereceği tepkileri bile düşünmemiştir. Paratesi günü hep birlikte göreceğiz, Borsa düşücek döviz yükselicek hele ki dünyada global ekonomide bir dalgalanma yaşanırken böyle bir krizi bizim ekonomimiz kaldırabilir mi sorus sorulmadan gayri ciddi bir şekilde dava açılmıştır.

Çözümü kapatmakta, yasaklamakta bulan zihniyetten kurtulamadığımız sürece, biraz daha hoş görülü olamadığımız sürece Türkiye'den utanmaya devam edeceğimize inanıyorum. Toplumumuzu öyle bir kin ve nefret sarmış durumdaki olay şu şekle dönüşmüş, ya bendensiniz yada yarşı taraftan ya düşmanımsın yada kardeşim. Karşı tarafın düşüncelerini dinlemeden , tahammül edemeden onları susturmak istiyoruz.

DTP konusundada bu şekilde oldu bundan önce Dehap oldu ondan önce Hadep oldu bu partilerin kapatılması bir şey değiştirdi mi? Çözüm oldu mu ? Bu partiler kapatılmayıp ne söyledikleri dinlense bir çözüm arayışına gidilse bu kadar şehit verirmiydik? Yada bir hava operasyonunda f16larımızın sadece yakıtları için ABD'ye ödemiş olduğumuz milyon dolarlar ülkemizin ekonomisini zor duruma sokarmıydı ? Kullanılan mühimmatın ekonomiye olan yükünden bahsetmiyorum bile. Ama biz ne yaptık en kolay olanı, kafamızı kumun içersine gömdük kapatırsak yasaklarsak sorunu çözmüş olduğumuzu düşündük.

Yeterince duygularımı ifade edemiyorum çünkü yazdıkça yazmam gerekiyor. Yazdıkça üzülüyorum ve sinirleniyorum. Peki beni bu satırlara yazmaya iten neydi? Wow oynarken Finlandiya'lı bir arkadaşımın Türkiye demokrasini, hukuğunu, bu son parti kapatma olayıyla bağdaştırarak aşşağalamasıydı. Bu güne kadar pek çok kez bu konular hakkında kendisiyle konuşmuştum. Zaman zaman kendimi kandırarak olayların Avrupadan bakıldığı kadar kötü olmadığından yada Feslerle gezmeyip! Tüm türk kadınlarının çarşaf! giymediğini kendisine anlatmıştım. Fakat bu son olayda artık söylüyecek hiç bir şey bulamadım susup oyundan çıkmak dışında.. Belki webte dolaşırsam sinirlerimin yatışacağını düşünüyordum fakat bu konu altındada bazı yazılan yazıları görüncede dayanamadım. Bir kaç şey paylaşmak istedim ...

Son olarak söylemek istediğim, Bir bilişim sitesi olan SDN'nin forum katılımcılarınında bu konularla ilgili olmasını beklerim. Son yapılan seçimlerde partilerin bilişimle alakalı olan eylem planlarını okdunuz mu? Pek çok parti bu konuya bir kaç paragraf ayırıken hatta ayırmezken AKP'nin bu konu hakkında 3 tam sayfa metni vardı. Gerçekten duygulanmıştım böyle bir metni yurdumun yenilikçi, çağdaş, ilerici! partilerinden beklerken AKP'nin metninde görmek şaşırtmıştı aklıma ilk soru işareti AKP hakkında ozaman düşmüştü acaba haksızlık mı yapıyorum diye düşünmüştüm...

Verdiğim oy tamamen siyasi görüşümle alakalıdır hiç bir zaman bu partiye oy vermiyeceğimi biliyorum fakat bu partiye oy vermezken başka partieyede oy verebilecek vicdanıda kendimde bulamıyorum.. Fakat bu son olaydan sonra bu gün seçim yapılsa AKP'nin en az 60% oy alacağından eminim buda işin başka bir yönü. -Ki bundan bahsetmek istemiyorum çünkü bu dikkaet çekmek istediğim konu değildi...

En utandırıcı olan ise "Yaşadığın ülkeden utanmak" adı altında bir yazı yazmaktı bunun sebebide gayet açık çünkü yaşadığım ülkenin TÜRKİYE olması atalarımızın dünyaya ADALET, BİLİM, MEDENİYET dersleri vermiş olan TÜRKİYE ...

Not! Eminim, arada bir kaç yazım yanlışı yapmışımdır. Devrik cümle kurmaktada üzerime yoktur. Fakat IQ'su belirli bir seviyenin üzerindeki herkes ne söylemek istediğimi anlıyacaktır. SAYGILAR ...

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
demokrasi dediğiniz bu düzende parti kapatmak da demokrasi gereğidir. anayasaya aykırı eylem yapmak anayasayı hiçe saymaktır. dua edin ki çok beğenilen ab uyum yasaları eşliğinde idam kalktı. yoksa 3'e 3'ün dışında farklı gelişmeler olabilirdi. 3-3-3 gibi :p yahu siz nasıl yabancıların oyununa geliyorsunuz anlamıyorum. bu vatanı sevmiyor musunuz? sizde hiç mi ulusal birlik bilinci yok? çekoslavakyadan, daha da önemlisi torunları olarak kendinizi övdüğünüz büyük osmanlı imparatorluğundan hiç mi ders alamadınız? o şanlı devletten geriye kalan hasta adamdan ayrılarak yeni bir devlet yaratıldı sizler yaşayabilesiniz diye. insan hiç mi kendine örnek almaz? yapılanları göz ardı eder? kabahat bende, yürütülmesi ab(d)'ye bağlı bir eğitim bakanlığından bunları açıklayıcı bilgiler ne beklenir ki? siz sadece elalemin uşağı olun. belki yaşarsınız ama bilesiniz ki ölü olmaya bile şükreder hale geleceksiniz.

not: nedense herkesin dilinde bir "%60 oy alacak" lafları dolaşıyor. sonumuz hayrola. bir türlü oyunlar gene dönecek desenize.

kimseciq

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kullanıcı dedi ki:
demokrasi dediğiniz bu düzende parti kapatmak da demokrasi gereğidir. anayasaya aykırı eylem yapmak anayasayı hiçe saymaktır. dua edin ki çok beğenilen ab uyum yasaları eşliğinde idam kalktı. yoksa 3'e 3'ün dışında farklı gelişmeler olabilirdi. 3-3-3 gibi :p
Demokraside hicbir zaman parti kapatma soz konusu olamaz. Avrupa'da Amerika'da oyle bir uygulama yok. Gorusler ne olursa olsun ozgurce ifade edilebilmeli. Parti kapatilan bir ulkede gercek demokrasi yoktur.

Hem idami kastetmek ne kadar insanliga yakisir. Siyasette yenemediginizi idama mi gondereceksiniz. Gonderseniz de Menderes gibi efsane haline getirirsiniz. Allah bir daha o gunlerin benzerlerini gostermesin

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
kimseciq dedi ki:
Demokraside hicbir zaman parti kapatma soz konusu olamaz. Avrupa'da Amerika'da oyle bir uygulama yok. Gorusler ne olursa olsun ozgurce ifade edilebilmeli. Parti kapatilan bir ulkede gercek demokrasi yoktur.

Hem idami kastetmek ne kadar insanliga yakisir. Siyasette yenemediginizi idama mi gondereceksiniz. Gonderseniz de Menderes gibi efsane haline getirirsiniz. Allah bir daha o gunlerin benzerlerini gostermesin

uygulamalarının olmadığı günümüz teknolojisine bakılarak söylenemez. velev ki olmaması (ki size göre yok ama tarihte örnekleri mevcuttur) kapatılmayacağı anlamına gelmez. demokrasilerde özgürlüğünüz bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. anayasaya aykırı her duruma/eyleme müdahale etmek demokrasi gereğidir. yoksa her kafadan bir ses çıkarsa nerde kaldı ulusal birlik/bütünlük ve demokrasi? farklı/uyuşmaz fikirler devlet yapısını parçalamaya iten bir etkendir.

ben de dedim ki, dua edin kalktı. yoksa 3-3-3-... gibi zincirleme olaylara gidilebilirdi demek istiyorum, eğer anayasaya aykırı eylemler yapılmışsa. siyasette yenmek mi yenilmek mi? bu devlette hiç ulusal birlik/bütünlük yandaşları 10 kasım 1938'den sonra başa geçebilmiş mi? bir araştırın derim.