ADSL'de Yöresel Fiyatlandırma

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
TTNet pazarı büyütme adına şehirlerin gelir dağılımlarına bakıp yeni internet tarifeleri oluşturacak. Hakkâri’deki bir ADSL abonesi, İstanbul’daki bir aboneden daha az ücret ödeyecek

Türkiye’de internet erişimi pazarının yüzde 90’ını kontrol eden TTNet, ilk etapta bölgesel olarak başlatacağı yeni bir tarife düzenine geçmeye hazırlanıyor. Türk Telekom grup şirketlerinden TTNet’in pazarda 6.2 milyon hızlı internet (ADSL) abonesi bulunuyor.

“Satın alma gücü olarak bakıldığında Hakkari ile İstanbul aynı değil” diyen TTNet’in Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Belirleyeceğimiz bölgelerin gelirlerine göre yeni tarife yapısı oluşturacağız. Bölgeselden aşağı doğru inecek bir yapıdan söz ediyorum. Bölgelerin ardından şehir şehir sonrasında da ilçe ilçe bakarak buralara özel tarifeler çıkaracağız. Geliri yüksek bölgelerin fiyatı şimdiki seviyelerle aynı kalacak. Diğer bölgelerde indirimli tarifeler oluşturulacak” dedi.
Bu yeni uygulamayla gelir dağılımında geride kalan bölgelerde şu anda ADSL’de en çok tercih edilen paket olan 29 TL’lik aylık ücret tarafında indirim sağlanacak. Yılmaz, çalışmaların sürdüğünü şu anda indirim oranı açıklayamayacağını söyledi.

Sadece ADSL değil...

Bu konuda uzun süreden bu yana araştırma yaptıklarını, çalışmaların son aşamasına geldiği bilgisini veren Tahsin Yılmaz, bu tarifelerin ne zaman uygulamaya başlayacağı konusuyla ilgili olarak, “Birkaç aya kalmaz çıkarırız” dedi.
TTNet olarak sadece ADSL’de değil, ses tarafında da bölgesel olarak tarifeler hazırlayacaklarını ifade eden Tahsin Yılmaz, bununla birlikte bilgisayarların da içinde olduğu paketlerin de gündemde olduğunu açıkladı.

YÖRESEL TARİFE DE GELİYOR
Önce kullan 1 yıl sonra öde
Bölgesel tarife yapısının yöresel özelliklere göre de değişiklik göstereceğini ifade eden Tahsin Yılmaz, örnek olarak Ordu’yu gösterdi. Yılmaz, “Ordu’da fındık var. Burada yaşayanların önemli bir bölümü gelirini fındıktan elde ediyor. Fındığın hasat zamanında burada yaşayanların gelirini yıllık olarak aldığını görüyoruz. Biz de buradaki tarife yapımızı yıllık ödeme şeklinde düşünüyoruz. ‘Biz internet hizmetini kullandırırız, 1 yıl sonra ödememizi alırız’. Yöresel farkları ortaya koymak adına bu yönde çalışmalar yapıyoruz” dedi.

TTNet film işine giriyor. Çok yakında!
Tivibu cephesinde 1.2 milyon kullanıcıya ulaştıklarını, IPTV işinde 25 bin aboneye geldiklerini, TivibuCep tarafında 60 bin uygulama indirme rakamına ulaştıklarını aanlatan TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, içerik tarafında yeni anlaşmaların peşinde olduklarını söyledi.
Bu hedef doğrultusunda sinema filmlerine yatırım yapıp, dijital yayın haklarını alabileceklerini belirten Yılmaz, “Henüz fikir aşamasında olan filmlerin yapımcılarıyla başında görüşürek, daha film ortada yokken IP yayın haklarını almak adına bir çalışma başlatacağız. Tabi ki burada da iddialı projelerin, en azından 3 milyon gişe yapabilecek olan filmlerle anlaşma yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Bakın TTNet çalışıyor :p

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Düşünce güzel fakat ayrıntılara dikkat edin. 1 MBit hız 4 GB Kota ile Hakkaride ki arkadaşım nereden bilsin kotayı aşar gider daha fazla öder... İndirimin 29 TL üzerinden yapılması ve onlara daha da az gösterilip bu pakete 24 ay mecburi üye yapmasını etik bulmuyorum.

Şimdi diğer kampanyalara da bakmak gerekirse uydu bilgisayar vs. her zaman 1 Mbit hız ve 4 GB kota vardır. Yapın adamakıllı kotalı olmayan hızlı interneti sonra çıkın ucuzluk yapıyoruz onlar da girsin internete deyin.

Şimdi, burada yok adamlar ne güzel bir şey yapıyor hemen itiraz ediyorsunuz diyeceksiniz. Ayrıntıya bakın uyarılsalar dahi tam bir şey anlamayıp sürekli kotayı aşacaklardır ve daha fazla ödeyeceklerdir. YAP SINIRSIZI HİZMET VERİYORUM DE. İNSANLARA KISITLAYICI HÜKÜMLER GETİREMEZSİNİZ. BU YOLLA DAHA FAZLA KAZANACAĞINI BİLİYORSUN.!

solarcoaster

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnet lafını duyunca bir bit yeniği vardır bu işte demekten kendimi alamıyorum

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
yaa önce 8 mb bağlantı parası veripte 1-2 mb alan adamın tarfesini düzeltsinler...

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Geliri yüksek bölgelerdeki insanlardan aldıkları paranın karşılığını verebilecekler miymiş peki?

Bir de yaptıkları tarifenin tüm detaylarını insanlara anlatırlarsa o zaman olur işte. Sonradan yok şöyleydi yok böyleydi diye detaylar ortaya çıkarmasınlar.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Yöresel fiyatlandırma bence gayet mantıklı bir uygulama olur.Herkese aynı hizmeti aynı kaliteyi sunarlar umarım.Ben ülkemin gelir düzeyinin bazı bölgelere göre daha düşük olduğu bölgelerden daha çok vermeye rağzıyım açıkcası :)

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar ben yorum yapmak istemiyorum. yanlış anlaşılacak...... gerisini siz düşünün

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
sanmayınki bu gelir dağılımını doğu bölgelerine yapacağı indirimle dengeleyecek. Batı bölgelerine zam yapılacak, böylece dengelenmiş olacak :D

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Batı bölgelerde fiyat şimdikiyle aynı kalacak demiyor. Aynı seviyelerde olacak deniyor. İlla kapattırcaz yani neti bunu mu istiyolar :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Saçma doğudaki kira fiyatları ile batıda ki aynı mı ? Batıdakine fazla geliyor ama ayı zamanda fazlada gidiyor. Ah keşke köyde olaydım da kendi domatesimi kendim yetiştirebileydim :D

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Saçma doğudaki kira fiyatları ile batıda ki aynı mı ? Batıdakine fazla geliyor ama ayı zamanda fazlada gidiyor. Ah keşke köyde olaydım da kendi domatesimi kendim yetiştirebileydim :D
Teknolojik domatees bunlaar geel vatandaş geel :D

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
O zaman hızıda yöreye göre versinler istanbulun nüfusu 15 milyon hakkariden fazla sizce hızın daha yüksek olması lazım değilmi

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yöresel fiyatlandırma yapıyorsunda sanki doğuda herkes fakir, batıda herkes zengin :) İstanbul'da yaşayan fakir bir ailenin ne suçu var şimdi?

yaser_ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim komşu ülkeler(İran) interneti ücretsiz verme yolunda ilerlerken bizimkiler ise vatandaşın aldığı nefese kadar nerden ücret alabilirsem diye ar-ge'lik çalışmalar peşinde
yada çok önyargılıyız :)

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar kızmayın ama çok önyargılısınız. Doğuda internetle tanışmamış o kadar insan var ki. İnternet demek bilgi demek, bilgi demek gelişmek demek. Bu şekilde doğu daha da gelişecektir. Ve inanın geliştikçe, silahlarla, savaşlarla bir şey elde edilmeyeceği anlaşılacaktır. Ben batıda değilim ama, Eğer benim elimde olan hizmet, doğudaki kardeşimde de olacaksa, ben 20 lira da fazla veririm, 40 lira da veririm.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
1 liralık hizmete 3 lira ödüyoruz,birde üstüne bölgesel gelişmişlik farkı! herşey türkiye için diyen telekom,milyar dolarlık karından biraz fedakarlık! yapsın.

Son mesajlar