Haber Sadece Yeni iPhone Modelleri Değil Eski Modellerde de Kutu İçeriği Değişti

TheLastWarrior

Profesör
Bari yüksek W hızlı şarj desteği verseydide 30w ataptörlerle daha hızlı dolum gerçekleşseydi herhangi bir adaptörle

Bari yüksek W hızlı şarj desteği verseydide 30w ataptörlerle daha hızlı dolum gerçekleşseydi herhangi bir adaptörle
Batarya kapasitesini açıkladılar mı?

Eğer açıklamadılarsa büyük ihtimalle 11 serisinden biraz daha küçük bir batarya vardır. Bu Apple için daha dengeli daha optimize çalışan ve daha stabil bir yazılım demek. Büyük ihtimalle yeni yazılım ile bataryayı küçültmüşler ve bu yüzden de çok fazla hıza gerek duymamışlardır.

TheLastWarrior

Profesör
Batarya kapasitesini açıkladılar mı?

Eğer açıklamadılarsa büyük ihtimalle 11 serisinden biraz daha küçük bir batarya vardır. Bu Apple için daha dengeli daha optimize çalışan ve daha stabil bir yazılım demek. Büyük ihtimalle yeni yazılım ile bataryayı küçültmüşler ve bu yüzden de çok fazla hıza gerek duymamışlardır.
Acıklmdılar snırm btrya boytunu

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
Kutudan çıksaydı ne olurdu yani :D Gülelim mi ağlayalım mı... :( Başka firmaların 90W gibi bir değeri kutuya koyup Apple ise git mağazamdan al demesi insanı çıldırtıyor.Firmaya olan saygı da bir nevi azalıyor bence.
Aslında şöyle düşünmek gerek. Apple'ın büyük bir kemik kitlesi mevcut ve her çıkan cihazın en son modelini alıyor. Örneğin iPhone 11, dünyanın en çok satan cihazı. Şimdiki 11 kullanıcıları yarının 12 kullanıcları. Zaten adamın da eline hızlı şarj da var kulaklık da var. O yüzden bir bakıma koymamaları normal.

Kaansenn34

Profesör
Aslında şöyle düşünmek gerek. Apple'ın büyük bir kemik kitlesi mevcut ve her çıkan cihazın en son modelini alıyor. Örneğin iPhone 11, dünyanın en çok satan cihazı. Şimdiki 11 kullanıcıları yarının 12 kullanıcları. Zaten adamın da eline hızlı şarj da var kulaklık da var. O yüzden bir bakıma koymamaları normal.
Evet o konuda haklısın.Mesela 7 Plus modelinden SE(2020)'ye geçmiştim eski adaptörü kenarda duruyor ben de boş durmasın diye kablosuz kulaklığı şarj etmek için onu kullanıyorum. :) Zaten evet mantıken düşünüldüğünde evet bu cihazlara da 5W koysalardı bu sefer gerçekten büyük dalga konusu olurdu. :)

Yktrnslv

Doçent
Adamlar bir saate 'höşürt' diye 5000-6000₺ gömünce (gömebilince) kordonun 750-1000₺ olması çok da sıkıntı olmuyor 😄

Aynı mantık burada: Telefona 8000-14000₺ arası ödeyince 200₺'lik şarj adaptörü o kullanıcı kitlesi için para değil.

Kaldı ki yurtdışında bunu yapabilen insan sayısı daha fazla olduğu için, yani en azından 'orta direk' denilen sınıf da bu lükse ulaşabildiği için Apple'ın sadece Türkiye pazarını düşünerek güzellikler yapmasını beklemek ya da Apple'a öfkelenmek ancak 'tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış' etkisi yaratır 😄

Mr_Ahmet

Doçent
Fiyat arttırmamak için yapmış olabileceğini hesaba katsam bile hala çoğu markadan pahalı satıyor telefonlarını. Bana daha çok kazanmak için yapılmış gibi geldi. O adaptörü öyle yada böyle alacaklar zaten.

Kaansenn34

Profesör
Destekliyorda blli bi kapasitesi vr galiba sınır 18w ve 20w kadar diye biliyorum
1602676679526.png

1602676746911.png

1602677145979.png

Alıntıdır

iPhone 8 ve üstü seriler için hepsi hızlı şarj destekliyor ancak burada da bir değişiklik olmuş.
11Pro ve 11Pro Max hariç diğer modellerin hepsi 20W veya daha güçlü adaptör ile 30 dakikada %50'ye varan şarj diye değişiklik yapılmış.(eskiden 18W idi belli ki artık 18W değil 20W adaptör üretimine odaklanılacak)"Veya" kısmını kalın puntolu yazdım çünkü 20W şarj aletinden daha büyük bir şarj aletiyle de şarj edebilirsin ama zaten bataryayı şarj edecek akım sınırı belli o yüzden 20W'dan ilerisi için şarj hızında pek değişiklik olacağını zannetmiyorum. ama illa 20W olacak da denmemiş.

TheLastWarrior

Profesör
Ekli dosyayı görüntüle 119722
Ekli dosyayı görüntüle 119724
Ekli dosyayı görüntüle 119728
Alıntıdır

iPhone 8 ve üstü seriler için hepsi hızlı şarj destekliyor ancak burada da bir değişiklik olmuş.
11Pro ve 11Pro Max hariç diğer modellerin hepsi 20W veya daha güçlü adaptör ile 30 dakikada %50'ye varan şarj diye değişiklik yapılmış.(eskiden 18W idi belli ki artık 18W değil 20W adaptör üretimine odaklanılacak)"Veya" kısmını kalın puntolu yazdım çünkü 20W şarj aletinden daha büyük bir şarj aletiyle de şarj edebilirsin ama zaten bataryayı şarj edecek akım sınırı belli o yüzden 20W'dan ilerisi için şarj hızında pek değişiklik olacağını zannetmiyorum. ama illa 20W olacak da denmemiş.
Karısık bi durum 😊

neet

Guru
Onursal Üye
tasarımı oldukça beğendim.
5s tasarımının hastasıyım zaten. :)
fiyat keşke 11 ile aynı seviyede olabilseydi. almayı düşünürdüm 11'imi satıp.
nasip bakalım.
kutu içeriğinin de bir önemi yok amaç belli zaten.

Kaansenn34

Profesör
tasarımı oldukça beğendim.
5s tasarımının hastasıyım zaten. :)
fiyat keşke 11 ile aynı seviyede olabilseydi. almayı düşünürdüm 11'imi satıp.
nasip bakalım.
kutu içeriğinin de bir önemi yok amaç belli zaten.
5S kullanma fırsatım olmuştu.Gerçekten 5s tasarımına ben de bayılıyorum telefon ele öyle güzel oturuyor ki o telefonu kılıfsız kullanmama rağmen elime oturduğu için hiç düşürme korkusu yaşamamıştım. :) kıvrımlı iPhone modellerinde küçük olsa bile tam kavranmıyor.