Adını koyamadığım Bir problemim var. Şüpheli Ethernet!

Bu konuyu okuyanlar

adsorbonac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sayın forum sakinleri, sakin olmayanları, admin ler, modürütür ler, sayın vali. Gelelim sorunumuza. Eczanede 1 ana makina 2 de terminal makina olarak 3 makinaada aynı programı kullanmaktayım. Bu program kendi arayüzünden iexplorer de sayfa açıyor bizde buradan eczane sistemine giriş yapıyoruz. Yani normal şartlarda direkt iexplorer den de girilen bir site ama adamlar kolaylık olsun şifre kullanıcı adı otomatik olsun vesayre diye eklemişler sağolsunlar. Ana makina ve terminalde hiç bir sorun yok lakin 2. terminal makinada giriş yaptığımız site bir müddet ( örneğin 2-3 dakika ) işlem yapmadan beklediğinde sayfaya ulaşım kesiliyor hiç bir işlem yapamıyoruz. Tabiri caiz ise birşey engelliyor. Hani yasaklı siteler aslında faalde biz dns felen deişmeden giremiyoruzya sayfa görüntülenemiyor diyor hani, aynı öyle işte. İşletim sistemleri hepsinde windows 10. Bu makinada windows 7 ikende aynı sorun vardı, bu da dip not. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Ethernet kartı donanım özelliklerinden güç yönetimini devre dışı bırakırsanız büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

adsorbonac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O nu daha önce denemiş idim. Sonuç malesef negatif.

emrekirbiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Eczane sisteminin sunucusunda veya serverinde veya hostunda bir problem olabilir. Eczane sistemi yoğun talep altında kalmış olabilir. Birde bu sistemi mümkünse sabah erkenden veya akşam çıkışta deneyin. Aynı anda bir kaç kişi girince biliyorsunuz sistem kaldırmıyor. Veya sizin bilgisayarlarınızda virüs olabilir. Antivirüs programları ile bilgisayarınızı mutlaka taratın.

adsorbonac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eczane sisteminin sunucusunda veya serverinde veya hostunda bir problem olabilir. Eczane sistemi yoğun talep altında kalmış olabilir. Birde bu sistemi mümkünse sabah erkenden veya akşam çıkışta deneyin. Aynı anda bir kaç kişi girince biliyorsunuz sistem kaldırmıyor. Veya sizin bilgisayarlarınızda virüs olabilir. Antivirüs programları ile bilgisayarınızı mutlaka taratın.

Şimdi bu olasılıklar imkansız. Çünkü aynı programı ayna anda diğer 2 pc dede kullanıyorum. Onlarda böyle bir durum söz konusu değil. Virüs olayına gelince de sırf bu yüzden pc yi birkaç kez formatladım hatta farklı işletim sistemlerinde de denedim. Sonuç yine değişmedi malesef.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Bilgisayarınızı formatlayıp tüm yazılımı doğru bir şekilde kurduğunuzdan eminseniz problem Donanımsal buna göre bir çözüm aramanızı öneririm.

adsorbonac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkcası bunun bir problemmi yoksa koruma methodumu olduğuna karar veremedim. Ethernet kartı anakart üstünde anakart driverlerini bi kurcalıcaz olmazsa.

emrekirbiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
3 Makinede aynı internet ağında ise. Ve bu ağ 2 makineyi zar zor kurtarıyor olabilir. Belkide 3.'yü kaldıramıyor olabilir bu ağ. Özetle bazı arkadaşların dediği gibi; donanımla ilgili problemin olabilir. Şuanda işin donanımları kontrol etmekte;
1-Modem bile sorun yaratabilir.
2-Ethernet kartı
3-Driverler
4-Hiç ummadık yerden de sorun olabilir yani; kablolar.
vb...
Tek tek test etmen gerek.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Merhaba,
Doğru yerden kontrol ettiğine emin misin? Başlangıçta bağlanabilip sonradan ağdan düşmesinin başka bir açıklaması zor.
upload_2016-4-22_15-51-1.png

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
belki dediğin gibi koruma methodu olabilir . açık kalma unutulma olasılıgına karşı balantıyı kesip tekrar giriş isteyebilir. ana ve terminalden bahsetmissiniz. guvenlik koruması olabilir. veya çakışma vardır

Son mesajlar