Yardım Adam Bana Dava Açabilir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
2 saat önce arabayla garajdan çıkıyordum dikkatsizin teki son sürat yoldan geçiyordu ben sağıma soluma bakarak yola çıkıyordumki birden siyah tofaş benzeri bir araba güm diye benim arabama çarptı baya şiddetli çarptı adamın arabası bildiğin göçtü sağ önden taa arka kapıya kadar göçtü ama benim arabada hiçbirşey yok sadece çarpan aracın beyaz boyası biraz kalmış birazda çizikler var sensörlere çarptı ama bişey olmamıştır diye düşünüyorum önü komple göçtü arabama bişey oldu diye ödüm patladı 2 hafta önce falan almıştım araba sıfır olduğu için ilk başta mosmor oldum çok korktum inince adam söylenmeye başladı niye önüne bakmıyorsun diye bende asıl siz önünüze bakmıyorsunuz o kadar hızlı gelinir mi? Dedim adam kıl çıktı baya tartıştık sonra adam sen benim arabamı yaptıracaksın başka kaçarı yok dedi bende benim bildiğim bir yer var gel gidelim sen beni takip et dedim oda tamam dedi atladım arabaya gidiyoruz sonra onu E5’e çıkarttım sonra birden bir gaza yüklendim adam o tofaşla bana yetişemedi bende köprüden son çıkıştan kaçtım adamda takip edemedi. Şimdi o sırada adam plakamı almış mıdır? Beni bulur mu? Bana dava açabilir mi? (karşı tarafın ne sigortası ne kaskosu hiçbirşeyi yoktu benim kaskom falan var)

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
2 saat önce arabayla garajdan çıkıyordum dikkatsizin teki son sürat yoldan geçiyordu ben sağıma soluma bakarak yola çıkıyordumki birden siyah tofaş benzeri bir araba güm diye benim arabama çarptı baya şiddetli çarptı adamın arabası bildiğin göçtü sağ önden taa arka kapıya kadar göçtü ama benim arabada hiçbirşey yok sadece çarpan aracın beyaz boyası biraz kalmış birazda çizikler var sensörlere çarptı ama bişey olmamıştır diye düşünüyorum önü komple göçtü arabama bişey oldu diye ödüm patladı 2 hafta önce falan almıştım araba sıfır olduğu için ilk başta mosmor oldum çok korktum inince adam söylenmeye başladı niye önüne bakmıyorsun diye bende asıl siz önünüze bakmıyorsunuz o kadar hızlı gelinir mi? Dedim adam kıl çıktı baya tartıştık sonra adam sen benim arabamı yaptıracaksın başka kaçarı yok dedi bende benim bildiğim bir yer var gel gidelim sen beni takip et dedim oda tamam dedi atladım arabaya gidiyoruz sonra onu E5’e çıkarttım sonra birden bir gaza yüklendim adam o tofaşla bana yetişemedi bende köprüden son çıkıştan kaçtım adamda takip edemedi. Şimdi o sırada adam plakamı almış mıdır? Beni bulur mu? Bana dava açabilir mi? (karşı tarafın ne sigortası ne kaskosu hiçbirşeyi yoktu benim kaskom falan var)
Hiçbir nane yapamaz,eğer ki sizin dediğiniz gibiyse.

Haklılık payı olarak siz daha üstün gibi gözüküyorsunuz.

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
suç adamda ise dava açsa bile sorun olmaz diye düşünüyorum

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Çarptığı yerde eğer bir güvenlik kamerası veya bir şahit varsa bu sizin lehinize kullanılabilir
Lakin sonradan adamı bırakıp kaçmanız biraz suçlu psikolojisine sahip bir kişinin yapacağı bir fiil olduğu için size karşı kullanılabilir.
Açıkçası adamın sizinle uğrasacağını zannetmem.Hele ki son sürat bir yer çarpıpta suçu karşı tarafa ataraktan verdiği zararı ödemesi gerektiği konusunda size baskı yapan bir kişi mahkemeye varmadan olayın hızlıca kapanması için sizin dediğiniz şeyleri harfiyen yaparak bu işin içinden en kısa sürede sıyrılmak istediğini göstermiştir.
Eğer adam haklı olsa idi mahkemeye dayanıp size dava açıp kolayca zararının bedelini sizden geri alabilirdi.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Zaten adam çok çakal birisi gibiydi bana bu kazada olmayan çizikleride gösterdi mesela ben sadece sağ tarafına çarptıysam o tavanıda gösteriyor bak bu göçüğüde sen yaptın diye zaten fotoğraflarını çektim kanıtlarımda var aklı sıra benden para koparacak

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
989
Çok yanlış yapmıssınız, öyle durumda hemen fotoğraf çekip, sigortanın verdiği kağıttan tutanak tutturmanız lazımdı, kaçarak yanlış yapmıssınız, zaten adam kıl çıktı demissiniz, sen ona okadar söylesen boş, ikinizde aynı karara varmazdınız.
Sigortaya gitmeniz lazım ve olayları anlatmanız lazım.

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
Adam kendisinin suçlu olduğunu biliyor mahkemeye gidemez giderse bile suçlu yine kendisi çıkar kafanız rahat olsun.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız keşke tutanak tutup işi sigortaya bıraksaydınız. Adamın aracımı yaptıracaksın demesi zaten biraz şüphelendirdi. Olayı tutanakta anlatıp kusur belirlemeyi ekspere bırakmanız gerekirdi. Polise gidip kazadan kaçtı diye şikayet edebilir ama kazayı da sanırım ispatlaması gerekir. Bir daha o tarz işlere girmeyin. Yaşayıp görürsünüz artık ne olacağını :)

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
989
Kamera vardır umarım orada, sigortaya gidip kayıtları gösterin ve korktum oyüzden kaçtım söyleyin, kamerada sizin suçsuz olduğunuz ortaya çıkarsa tamamdır :)

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız keşke tutanak tutup işi sigortaya bıraksaydınız. Adamın aracımı yaptıracaksın demesi zaten biraz şüphelendirdi. Olayı tutanakta anlatıp kusur belirlemeyi ekspere bırakmanız gerekirdi. Polise gidip kazadan kaçtı diye şikayet edebilir ama kazayı da sanırım ispatlaması gerekir. Bir daha o tarz işlere girmeyin. Yaşayıp görürsünüz artık ne olacağını :)
Adamın kanıtı yoktur zaten fotoğraf falanda çekmedi kazanın fotoğrafları sadece bende var sıkıntı olmaz herhalde

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Kamera vardır umarım orada, sigortaya gidip kayıtları gösterin ve korktum oyüzden kaçtım söyleyin, kamerada sizin suçsuz olduğunuz ortaya çıkarsa tamamdır :)
Bizim garajı ve garaj yolunun önünü kayıt altına alan 2 kamera var herşeyi kayıt altına aldı az sonra yöneticiden alırım

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
989
Bizim garajı ve garaj yolunun önünü kayıt altına alan 2 kamera var herşeyi kayıt altına aldı az sonra yöneticiden alırım
Arabanızın modelini merak ettim, adamın araba pert oldu, sizinkinde küçük çizik var dediniz :D

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Arabanızın modelini merak ettim, adamın araba pert oldu, sizinkinde küçük çizik var dediniz :D
Bmw 2 serisi 216d Gran Coupe First Edition Sport Line

internette modeli böyle geçiyor arabanın belgelerindede böyle yazıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden kaçtın derseler deki, adam peşimi bırakmıyodu korktum, kayıtları alıp hemen geldim
Biraz korkmuştum yalan yok çünkü adam serserinin tekiydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada adamın arabası pert olacak duruma gelmedi ama kapılar baya bir göçtü benim arabanın kırmızı boyası oraya geçti