Acer notebook acılmıyor!

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar notebook acılmıyor marka acer aspire 5520g
power tuşuna basıyorum ışık yanıyor fakat acılmıyor.Dvd rom acılıyor, usb lerde elektirk var.

Bios ekranı bile gelmiyor simsiyah ekran var sadece.

pc nin calıştıgını gösteren hdd ışıgı yanıp sonmuyor bile ama hdd dönüyor dinledim :D

sorun ne olabilir acaba :D

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
sanırım bi düşünce cıkmayacak kilit lütfen :D

yasinadil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de acer denen o işe yaramaz zımbırtı vardı ve senin sorunun aynısı bende de oldu. 2 ihtimal var ya bios sıfırlandı ya da anakart pert. ha bu arada söyleyim bana 300 euro para çekti servis.yaptırmadım evde yatıyor hurda.acer'dan uzak durmak lazım. tekrar geçmiş olsun

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
o modelin tamamında olan bir sorun.ekran kartının çipi yanmıştır.istanbuldaysan kadıköyde yaklaşık 140tl ye yaptırabilirsin.kendi servisi uğraşmamak için anakartıyandı para verin yapalım diyo.aldanmayın

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bütün aygıtlar hatta usb bile çalışıyor demişsin.o zaman büyük ihtimal anakart sağlamdır.Bi de inan ki daha yazını okuyunca işlamcinin turion olduğunu anladım.aynısı bi arkadaşa da olmuştu.işlemci çok ısındığı için ekran kartının gpu sunu yakmıştı.sende de öyledir büyük ihtimal.büyük ihtimal garantisi de bitmiştir.senden çok para isterler.tanıdık birini bulmaya çalış.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
bakalım yarın bir tamirhaneye götürcem pc yi ne oldugunu öğrenirim buradan da yazarım :D
sizlerede tecrübe olur :D

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bendede 5520G vardı,normal internette gezinirken bi kapandı,sonra açmaya çalıştım önce yeşil ışık yanıyodu sonra kırmızı oluyodu hemen ekranda hiçbirşey görünmüyordu,sonra sattım packard bell tj65 aldım çok memnunum. :)

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
anakartın chipinde bir sorun var mış düzeltildi
hayırlı ugurlu olsun :D