Bilgisayarın power tuşuna bastığımda açılıp hemen kapanıyor !!

Bu konuyu okuyanlar

MuhammeddAkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bilgisayarın power tuşuna basıyorum ardından fanlar dönmeye başlıyor , ışıkları yanıyor ama 2 saniye geçmeden tekrar kapanıyor. Monitöre herhangi bir görüntü gelmiyor. Bios bile gelmeden bilgisayar kendini kapatıyor. Power tuşu basılı mı kaldı diye kontrol ettim. Basılı değil. Isınma problemi var mı kontrol ettim ama yok. Tüm donanımları söküp temizleyip yeniden taktım olmadı. Sadece temel donanımları taktım diğer kartları (ses kartı, projeksiyon kartı, v.s.) çıkarttım. Hatta harici ekran kartını da çıkarıp dahili ekran kartına bağladım vga kablosunu. Aynı sorun devam etti. Sorunun powersupply'de olduğunu düşünüyorum. Ya yetersiz güç veriyor ve arıza vermemek için kendini kapatıyor ya da komple arızalanmış olabilir. Sizce sorun ne ? Bu sorun neden oluyor olabilir ?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Güç beslemesi yetersiz geliyor olabilir, PSU ve genel sistem özellikleriniz nedir?

MuhammeddAkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Güç beslemesi yetersiz geliyor olabilir, PSU ve genel sistem özellikleriniz nedir?
Sistem özelliklerim şunlar;
- İ5 2400 işlemci
- 8GB DDR3 ram
- Nvidia Geforce GT430 2GB
- 450watt PSU
- Gigabayte anakart.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarı uzun zamandır sorunsuz kullanıyordum. Dün akşam sorunsuz şekilde çalışıyordu. Kapattım ve sabaha kadar açmadım. Sabah açmaya çalıştığımda bu sorun ile karşılaştım.

?

Son düzenleme:

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Sistem özelliklerim şunlar;
- İ5 2400 işlemci
- 8GB DDR3 ram
- Nvidia Geforce GT430 2GB
- 450watt PSU
- Gigabayte anakart.

Bilgisayarı uzun zamandır sorunsuz kullanıyordum. Dün akşam sorunsuz şekilde çalışıyordu. Kapattım ve sabaha kadar açmadım. Sabah açmaya çalıştığımda bu sorun ile karşılaştım.

?

Güç olarak bir yetersizlik görünmüyor aslında. RAM tek sot 1x8 mi yoksa 4x2 mi? Bunları çıkarıp dener misin tek tek?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
O zaman sıkıntı anakart, işlemci, PSU üçgeninde görünüyor. İlk olarak farklı bir PSU ile deneyebilirsiniz sisteminizi.

MuhammeddAkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
O zaman sıkıntı anakart, işlemci, PSU üçgeninde görünüyor. İlk olarak farklı bir PSU ile deneyebilirsiniz sisteminizi.
Elimde başka bir psu olmadığından yapabileceğim yasak kalktığı gün bir bilgisayarcıda başka bir psu denemek olacak. Yardımlarınız için teşekkürler.

Tolgazfr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam konuyu hortlatıyorum ama sorunun kaynağını bulabildinizmi

Metehangnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarın power tuşuna basıyorum ardından fanlar dönmeye başlıyor , ışıkları yanıyor ama 2 saniye geçmeden tekrar kapanıyor. Monitöre herhangi bir görüntü gelmiyor. Bios bile gelmeden bilgisayar kendini kapatıyor. Power tuşu basılı mı kaldı diye kontrol ettim. Basılı değil. Isınma problemi var mı kontrol ettim ama yok. Tüm donanımları söküp temizleyip yeniden taktım olmadı. Sadece temel donanımları taktım diğer kartları (ses kartı, projeksiyon kartı, v.s.) çıkarttım. Hatta harici ekran kartını da çıkarıp dahili ekran kartına bağladım vga kablosunu. Aynı sorun devam etti. Sorunun powersupply'de olduğunu düşünüyorum. Ya yetersiz güç veriyor ve arıza vermemek için kendini kapatıyor ya da komple arızalanmış olabilir. Sizce sorun ne ? Bu sorun neden oluyor olabilir ?
Aynı şkilde
Birkaç dakika önce benimde başıma geldi,yaklaşık 1 saat önce bilgisayarımdan oyun oynuyordum aklima birden kasamı temizleme fikri geldi aldığımdan beri temizlememiştim ve hemen temizlemeye başladım kasayı açtım power suplay,fan vs söktüm ve iyice saç kurutma makinesinin soğuk haliyle güzelce temjzledim ve bir bir malzemelerimi kasama taktım ancak kasayı çalıştırdığımda kasamın 3,5 saniye açılıp görüntü gelmeden tekrar kapandığını gördüm sebebi sizce ne olabilir?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Aynı şkilde

Birkaç dakika önce benimde başıma geldi,yaklaşık 1 saat önce bilgisayarımdan oyun oynuyordum aklima birden kasamı temizleme fikri geldi aldığımdan beri temizlememiştim ve hemen temizlemeye başladım kasayı açtım power suplay,fan vs söktüm ve iyice saç kurutma makinesinin soğuk haliyle güzelce temjzledim ve bir bir malzemelerimi kasama taktım ancak kasayı çalıştırdığımda kasamın 3,5 saniye açılıp görüntü gelmeden tekrar kapandığını gördüm sebebi sizce ne olabilir?
İşlemci fanınıda temizlemek için söktüysen termal macunu olmadan açılmıyor bazı bilgisayarlar. Aniden çok ısınıp kapatıyor kendini. Daha önce böyle bir sorun yaşamıştım ona dayanarak söylüyorum. Arkadaşımda termal macun olmadan 6 ay pc kullanmıştı bu da böyle bir anımdır.

sefa1296

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
aynı sorun bende yaşamıştım. ramleri söküp sadece birini diğer sokete taktım çalıştı daha sonra soketi temizledikten sonra diğeride çalışmıştı(temizleme dediğimde içine üfledim sadece bilmiyorum onlamı alakalı ama öyle yapınca çalıştı ayrıca benim sorun pc ye darbe aldıktan sonra meydana gelmişti yani bi ramleri kontrol edin derim)

Son mesajlar