Yardım Acer Laptop BIOS Güncelleme

ata01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler freedos acer gaming leptop aldım. Bios güncelleme yapmam şart mı ? ve bilgisayar modelini girince bios güncelleme kısmına giriyorum resimde gördüğünüz güncellemeler çıkıyor. Bunların hepsini yapcakmıyım ? yada hangilerini yapacağım lütfen yardımcı olurmusunuz ?

Ekli dosyalar

• sfsdfsdffffffff.png
    sfsdfsdffffffff.png
    177.8 KB · Görüntüleme: 53

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
Beyler freedos acer gaming leptop aldım. Bios güncelleme yapmam şart mı ? ve bilgisayar modelini girince bios güncelleme kısmına giriyorum resimde gördüğünüz güncellemeler çıkıyor. Bunların hepsini yapcakmıyım ? yada hangilerini yapacağım lütfen yardımcı olurmusunuz ?
Şuanki BIOS sürümünüze msinfo32'den bakabilirsiniz. En güncel olanını kurmanız yeterli. Yani 1.10 sürüm olan. En baştaki.

ata01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanki BIOS sürümünüze msinfo32'den bakabilirsiniz. En güncel olanını kurmanız yeterli. Yani 1.10 sürüm olan. En baştaki.
diğerleri noluyor peki mesela 6 tane güncelleme var önceki sürümlerimi oluyor hepsinde başlıklar farklıda merak ettim

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
diğerleri noluyor peki mesela 6 tane güncelleme var önceki sürümlerimi oluyor hepsinde başlıklar farklıda merak ettim
Onlar eski sürümler. Başlıklardaki o sürümde düzeltilenler vs. oluyor.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
bir biosun güncellemesi çıkarsa, eski olanın üstüne yenilikler eklenerek çıkar...

örneğin; bios sürümünüz 3a diyelim. sitede de 6b var... siz direkt 6b yi kurarsanız aradaki 4-5-6a gibi sürümlerini de yüklemiş olursunuz.

en yeni sürümü yükleyin, diğer eski güncellemeler de beraberinde gelecektir.