Abimi nasil kurtarırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Abim çok araştırmacı bir insan bu zamana kadar araştırdıkları şeyleri bana anlatır mantıklı gelirse bende uyarım beni araştırma yapmayan biri sanıyor fakat bende arkasından araştırırım.En sonunda bana bir sayfa gösterdi.Ateist sayfası bende oturdum o sayfaya bakıyorum.Fakat bu insanların paylaştıklari bana bile mantıklı geldi daha sonra nasıl olur diye sinirlendim.Anladim ki bazi ayetler den kesmiş kesmiş koymuşlar.B u insanlar çok araştırdığını bildiğini zannediyorlar.Guzelim sureleri kesip kesip paylaşmışlar.Yok erkek 5 kadın alabilir falan gibi isteyen olursa fotoğraf atarım.Abim de buna inanıyor.Bu çukurdan abimi nasıl çıkarırım.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Abinin araştırmacı karakterine oynayarak bir yol kat edebileceğini düşünüyorum. Eğer o sayfanın paylaştığı şeylerin âyet ve hadislerden kesildiğini ona kanıt ile gösterirsen tahminimce biraz da kendi arastirdiktan sonra birakacaktir

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Screenshot_2016-10-06-23-12-13.png

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Açsın Kuranı Kerim okusun orda işine gelen yerler kesilmiş alınmış yarım yamalak...din dogmatiktir

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Kur-an bilmiyor maalesef zaten öğrenmez Türkçe okumayı doğru bulur

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Bilmiyor olabilir Türkçe meali mevcut..İslami kuranı bu tip yerlerden öğrenmek bana açıkçası pek akıl kârı gelmiyor.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Attığım resimdeki iğrençlik gerçekten hele o son hadis çok sinir bozucu ayıp bir şey.Madem sizin dininiz doğru neden Müslüman insanlara karşı savas kotu göstermekteler anlamadım siz ibadetinizi yapın.Bazı Müslüman ları da sevmiyorum

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Abin gerçekten araştırmacı olsa kuran hakkında ordan fikir edinmezdi bence baya eksik bir araştırmacı :) bir şey hakkında fikir edinmek için kaynağını okumak gerekir ondan sonra inan veya inanma kendisini bağlar .

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Attığım resimdeki iğrençlik gerçekten hele o son hadis çok sinir bozucu ayıp bir şey.Madem sizin dininiz doğru neden Müslüman insanlara karşı savas kotu göstermekteler anlamadım siz ibadetinizi yapın.Bazı Müslüman ları da sevmiyorum
Onlar ibadet mi yapıyorlar.herkes musluman olabilir ama uyguluyor mu uyguluyor muyuz bilmiyorum.o kadar bilgim yok bu konularda.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Kur-an i arapca okuma yi biliyorum fakat Türkçe meal okumayı mantıklı bul yorum

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
islamın iyi ve hoşgörü dini olduğunu saptırmaya çalışıyolar ordaki anlatılanın tam olarak ne olduğunu anlamak için tamamını okumak gerekir yoksa sen inanıyormusun hemen bir lafıyla kadını dövme hakkının bu dinde olabileceğine? ayrıca fazlasıyla düşünürsen mantıklı şeyler ama bir insan buna inanmak isteseydi zaten araştırırdı. nefsinin işine geldiği için oda bunlara inanmak istiyo aslında içinden ama farkında değil

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Hadi onu geçtim en sonda yazan iğrençlik nedir?

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
bunlar işte hep televizyon ve aptal filmlerin üstümüzdeki yozlaştırması... Gencecik çocuklar herşeyden nefret etmeye başlıyor sanki herşey ona karşıymış gibi bir havalara triplere giriyorlar ama hayat bu filmlerdeki gibi değil nasıl düşünüyorsanız kendinize gelin ve araştırın böyle hiçbirşey bilmeden nefret etmek çok saçma

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Din konuşanlardan din konusu açmaktan dinde millete akıl vermekten nefret ediyorum.Müslimanim fakat kimse ye namaz kıldın mı falan diye sormam.Beni yakindan uzaktan alakadar etmez en fazla düşüncen yanlış bence şöyle olmalıdir derim.Abim ateist de olsa benim ona karşı sevgim gram eksilmemistir.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben din den nefret ediyorum.
Çünkü hakikati bilmiyorsun. Yanlış yaşayanlara ve aktaranlara bakıyorsun.. Yoksa severdin..
Sana papatyayı, her tarafı dikenli, yaprağı bile dikenli bir ot diye anlatsalardı, sonra onu toplamaktan bahsetselerdi, sen aklında onu toplamanın hayalini nasıl kurardın? Toplamak ister miydin? Ve, acaba gerçekten papatya böyle mi? diye sorup gerçeğini doğrudan görerek mi öğrenmek isterdin?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
michael sikkofield
Bu siteden yararlanabilir ama argo ve küfürlü, kıraathane diliyle yazılmıs olsa da değindiği noktalar güzel.

Eğer abin daha akademik dilleri seviyorsa, Caner Taslaman'ı veya Emre Dorman'ı öneririm.
Caner Taslaman | Kişisel web sitesi
http://www.emredorman.com/

Emre Dorman'ın yazdığı son kitabı ayrıyeten öneririm çünkü orada birçok seyi bir araya toplamıs.
Kitap okumayı değil, video izlemeyi seviyorsa, çesitli kanallarda yaptıkları söylesiler de mevcut.
Caner Taslaman
Emre Dorman

Eğer akademik dil yerine daha tesfirci dili seviyorsa Mehmet Okuyan'ı önerebilirim.

Bu insanların da her söylediği elbet yüzde yüz doğru olmayabilir, yanlıs yorumlar vs mümkün olabilir.
Doğruluğu ve korunduğu Allah tarafından tescillenmis tek kaynak Kuran-ı Kerim'dir.
Kurandaki Din
Hadislerle ilgili yanlıslıklar mevcut olabilir, ya da bazılarının açıklaması zor olabilir, konusmanın ortasından alınmıs ve yanlıs anlasılmaya müsait olabilir ancak senin gösterdiğin resimdeki ayetlerin tek tek ayrıntılı açıklaması ve ateistlerin bunları nasıl saptırdığı mevcut, istersen bu konular burada da konusulabilir ama mevzu çok uzar.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Nefret etmemin sebebini açıkladım.Gercekten güzel bir cevap zekice fakat dini millete açmak tan gıcık alırım tartışmayı münakaşa etmeyi severim.Din ile ilgili abimle konuştuğum da bir soru bir cümle kurduğunda tövbe tövbe demek çok yanlıştır Bence

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Mustafa islamoğlunun esmaül husna derslerini dinle sonra da mehmet okuyandan nisa süresini dinle eğer hala dinden nefret edebiliyorsan yada hala islamiyeti kötü görürsen o zaman gel o zaman inanırım ki gerçekten seçimini yapmışsın.
Ben kendim aynı din konularından bıkmış biriydim ama ne zaman ki babam bu söylediğim dersleri açtı tüm algım değişti.
İnsanlara doğru yaşamak zor geliyor heleki herkesin bozulduğu bu zamanlarda artık doğru yolda gitmek zor.İnsanlarda ayetlerden keserek onu bunu yaparak kuranı kendi anlamadan okuyup bu tip sünepelere inanarak kendini kandırıyor çünkü kolaya kaçmak istiyor.Ancak gerçek yazılıdır değişmedi ve değişmeyecekte.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Ben muslimanligi Müslüman adımlardan değil Ateistlerden öğreniyorum

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Abim çok araştırmacı bir insan bu zamana kadar araştırdıkları şeyleri bana anlatır mantıklı gelirse bende uyarım beni araştırma yapmayan biri sanıyor fakat bende arkasından araştırırım.En sonunda bana bir sayfa gösterdi.Ateist sayfası bende oturdum o sayfaya bakıyorum.Fakat bu insanların paylaştıklari bana bile mantıklı geldi daha sonra nasıl olur diye sinirlendim.Anladim ki bazi ayetler den kesmiş kesmiş koymuşlar.B u insanlar çok araştırdığını bildiğini zannediyorlar.Guzelim sureleri kesip kesip paylaşmışlar.Yok erkek 5 kadın alabilir falan gibi isteyen olursa fotoğraf atarım.Abim de buna inanıyor.Bu çukurdan abimi nasıl çıkarırım.
bence abin güzel bir sopa istiyor derdi ne işi gücü yok mu her şeyi araştırıyor , ya meraktan (araştırmak ) ya da .... (anladınız)

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
bence abin güzel bir sopa istiyor derdi ne işi gücü yok mu her şeyi araştırıyor , ya meraktan (araştırmak ) ya da .... (anladınız)
Hocam kafa karışıklığı araştırma güzeldir ama cesareti varsa dediğim dersleri dinler ve doğruyu bulur zaten dinlemek istemeyen kişinin amacı bellidir hakikatten korkmak vede kaçmak.

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Abim kacmiyor Dr.Zakir.Naik izliyorum ateistler soruyor onlar cevaplı yor gerçekten çok güzel fakat abime gösterdiğim de o adam sahte kendı adamlarını çıkarıyor gerçek ateist olsa sohbet gibi olur dedi

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben muslimanligi Müslüman adımlardan değil Ateistlerden öğreniyorum
Müslümanlığı, Kur'an'dan, sahih hadislerden ve Büyük İslam İlmihali'nden öğrenmelisin.
Kainatı, diğer insanlardan arındırarak düşündüğünde, tamamen sana hizmet ettiğini göreceksin.. Niye diğer insanlardan arındırdın? diye sorarsan.. Meslek hayatı vs ona buna çalışmak kafanı karıştırmasın diye.. Bunlar insanların yediği haltlar..
Şimdi sen kainatta en üsttesin ve tüm kainatı Cenab-ı Allah, senin hizmetine sunuyor.. Öyle ki, sen zarar görme, sağlıklı yaşa diye de türlü türlü önlemler alıyor.. Şimdi sen bu sultanlığı bir kenara itip diyorsun ki, "ya ben ölünce toprağa gireceğim, üstümde ot bitecek, inek gelip yiyecek, onun tezeğine karışıp gideceğim." Hangisi daha şerefli?

Çok Bilmiş

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Ateist ler daha mantıklı sorular soruyorlar ondan dolayi dedim yok sa oyle olur mu

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bence bilgisayara virüs at.Aslında kişi vicdanen hürdür bence.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ateist ler daha mantıklı sorular soruyorlar ondan dolayi dedim yok sa oyle olur mu
Ateistler, ne sorduklarını çok iyi biliyorlar, cevaplarını da.. Onlar sadece şeytana uyup böbürleniyorlar.. Yüce Allah, öl emrini verdiğinde de böbürlenebilecekler mi bakalım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...