A.oix.net Nedir?

a.oix.net Nedir Biliyor musunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    68

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu aralarda "bilgi.ttnet.com.tr"'ye yönlerdirmeye başladı.

engerex

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Tarayıcı tabanlı bir oyun oynarken TTnet birden kendi reklamına yönlendirdi. (Oyunun hiç bir kısmında kendi reklamı dahi yok.) Eğer ben önemli bir konuda işlem yapıyor olsaydım emeklerim tamamen boşa gidecekti. Böyle bir şey olamaz.

tmetalkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
phorm rus şirketi değildir. sunucuları ingiltere ve abd'de konuşlandırılmıştır. ancak çoğunun bilmediği, bir konuda bazı sunucularının da israil'de olduğu gerçeğidir. ara ara konumları farklı gösterilmektedir. rusya ve çin hakkında kritik bilgi toplamak, halkı fişlemekten geçer. bu nedenle çin'e yoğunlaşmaktadırlar. daha doğrusu büyüyen uzakdoğu devletlerine. tamamen istihbarat odaklı. sessiz kalınmamalıdır. rotschild'ler de bunun içindedir. sessizlik elbet sona erecektir. ancak, bunun sonu özgürlük mü yoksa kölelik mi olacak? göreceğiz.

KaJMeR13

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
9
http://gizemdefteri.blogspot.com/

Kişisel blog sayfam burda çözümünü hazırladım isteyen kullansın

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kapatsan bile takip ediyor bilgine sadece sana uyarı vermiyor.
valla takip etsinler. ne işlerini yarıyorsa..

benim girip çıktığım siteleri merak ediyorlarsa sorsunlar söyleyim :)

eğer bu fişleme işini reklam için yapıyorlarsa onuda söyleyim: adblock var. hiçbir reklam görükmüyor.

a.oix.net ide host dosyasıyla zaten 100 kez engelledim. :)
internette benim şahsi adıma kayıtlı olmadığı için.. edebiliyorlarsa takip etsinler girip çıktığım siteleri :)

RedDevil

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Firefox tarayıcınıza "dephormation" eklentisini kurun. Direk engelliyor. Host dosyası ile engelleme mümkün değil.

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olayı kişiselleştirme arkadaşım bir kaç site değil yaklaşık 40 /50 site var. Mesele ttnet te gezintiyi devre dışı bıraksanda, istemediğin halde seni takip etmesi, ve bunu bilenlerin sayısı çok az malesef.

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnet ten geziyi iptal etseniz bile a.oix sisteminizde çalışıyor sadece size uyarı vermiyor
ttnet destek donanımhaber sitesinde bilgi gönderdim sizlerde yapabilirsiniz açıkcası şöyle yazdım .

Phorm, A.oix.net, Gezinti.com bunları gezinti sitenizde istemediğimi onayladıktan sonra, sistemimi her açtığımda, ağ uygulamalarını izlediğimde yinede,sistemimde aktif olduğunu gördüm. Comodo cillswitch ile baktığımda A.oix.net ne zaman internete girsem istemediğim halde beni gizliden takip ettiğini gördüm bu uygulamanızı lütfen istemeyen müşterilerinizin izni olmadan yapmayın, aksi halde ben ve benim gibi düşünen milyonlarca insan ttnet ten çıkmak isteyecektir. Tarafıma dönülüp benim iznim olmadan bilgisayarıma a.oix.net denilen reklam amacı altında izlenmemim durdurulmasını acilen talep ediyorum ,gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarımla

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle tekrardan selamlar.

Başlarken şunu belirteyim ki size müşteri hizmetlerinden yardımcı olamazlar. Boşuna vakit kaybetmeyin. Çünkü ne yapsanız da internette dolaştığınız yerler bir şekilde takibe uğrayacak. Çünkü bu sistem internet servis sağlayıcı altyapısında çalışıyor. Tahminim bazı arkadaşların sayfa açarken karşılaştıkları yönlendirmeler (yanıt değiştirme) yine bu sistem bünyesinde kullanıldığı söylenen DPI ile yapılıyor (İnternette Deep Packet Inspection ile ilgili bilgilendirme bulabilirsiniz.). Son zamanlarda bu yönlendirmelerle bende karşılaşıyorum.

Ne yazık ki izlenmeye karşı sadece belli önlemler alabilirsiniz. Kesin çözüm ise servis sağlayıcınızı değiştirmek...

Öncelikle işe gezinti sitesini ziyaret edip sağ üstteki "Hesabım" linkine tıkladıktan sonra "internet hattınız için gezinti hizmetini" devre dışı bıraktığınızdan emin olarak başlayın ve diğer tarayıcılarınızla da (kuruluysa) ziyaret edip aktif olup olmadığını kontrol edin.

Daha sonra windows içerisindeki host dosyanıza şu satırları "127.0.0.1 localhost" satırının altına gelecek şekilde ekleyin ve kaydedin. Host dosyası dizini "C:/windows/system32/drivers/etc/" dir. "hosts" isimli dosyayı "notepad" ile düzenleyebilirsiniz.

127.0.0.1 www.oix.com
127.0.0.1 oix.com
127.0.0.1 a.oix.com
127.0.0.1 b.oix.com
127.0.0.1 c.oix.com
127.0.0.1 d.oix.com
127.0.0.1 w.oix.com
127.0.0.1 m01.oix.com
127.0.0.1 m02.oix.com
127.0.0.1 ns1.oix.com
127.0.0.1 ns2.oix.com
127.0.0.1 www.oix.net
127.0.0.1 oix.net
127.0.0.1 a.oix.net
127.0.0.1 b.oix.net
127.0.0.1 c.oix.net
127.0.0.1 d.oix.net
127.0.0.1 w.oix.net
127.0.0.1 m01.oix.net
127.0.0.1 m02.oix.net
127.0.0.1 ns1.oix.net
127.0.0.1 ns2.oix.net
127.0.0.1 www.gezinti.com
127.0.0.1 gezinti.com
127.0.0.1 www.http.com
127.0.0.1 http.com
127.0.0.1 www.http.com.tr
127.0.0.1 http.com.tr
127.0.0.1 www.phorm.com
127.0.0.1 phorm.com
127.0.0.1 www.phorm.com.tr
127.0.0.1 phorm.com.tr
127.0.0.1 www.oixssp.com
127.0.0.1 oixssp.com
127.0.0.1 www.oixssp.net
127.0.0.1 oixssp.net
127.0.0.1 www.gozatar.com
127.0.0.1 gozatar.com
127.0.0.1 www.webwise.com
127.0.0.1 webwise.com
127.0.0.1 a.webwise.com
127.0.0.1 b.webwise.com
127.0.0.1 c.webwise.com
127.0.0.1 bt.webwise.com
127.0.0.1 m01.webwise.com
127.0.0.1 m02.webwise.com
127.0.0.1 ns1.webwise.com
127.0.0.1 ns2.webwise.com
127.0.0.1 www.webwise.net
127.0.0.1 webwise.net
127.0.0.1 a.webwise.net
127.0.0.1 b.webwise.net
127.0.0.1 c.webwise.net
127.0.0.1 bt.webwise.net
127.0.0.1 m01.webwise.net
127.0.0.1 m02.webwise.net
127.0.0.1 ns1.webwise.net
127.0.0.1 ns2.webwise.net
127.0.0.1 www.webwise.org
127.0.0.1 webwise.org
127.0.0.1 a.webwise.org
127.0.0.1 b.webwise.org
127.0.0.1 c.webwise.org
127.0.0.1 bt.webwise.org
127.0.0.1 m01.webwise.org
127.0.0.1 m02.webwise.org
127.0.0.1 ns1.webwise.org
127.0.0.1 ns2.webwise.org

Bunu yaptığınızda herhangi bir şekilde bu sitelerden birine yönlendirilirseniz boş sayfa ile karşılaşmış olacaksınız.

Üçüncü aşamada ise internet explorer alışkanlığımızı bırakmamız gerekiyor. Mozilla'ya terfi ediyoruz ve şu eklentileri kuruyoruz: Dephormation ve HTTPS Everywhere hatta Ghostery'i de... (Eklentileri linkleri ziyaret edeceğiniz sitelerinden temin edebilirsiniz. Ghostery ise mozilla eklenti sayfasından temin edilebilir.)

Gelelim bu eklentilerin ne işe yaradığına... Dephormation eklentisi bizi phorm sunucularına yönlendiren sayfalar hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor ve bu sayfaları engelleyerek trafiğimizin takip edilmesini engellemeye yarıyor. Bu sayede sistemin ilgi alanlarımız ve girdiğimiz siteler hakkında bilgi toplamasını bir nebze engellenmiş oluyoruz. Diğer bir eklenti HTTPS Everywhere ise girdiğimiz sitelerin SSL korumalı (tarayıcıda adres barı başında kilit simgesi gözükür...) sayfaları var ise buralarda güvenli bir şekilde dolaşmamızı sağlar. SSL korumalı sayfaların takibi yapılamaz ve şifrelerin kırılması neredeyse imkansızdır. Ghostery ise internet sitelerinin sizin hakkınızda istatistik toplamak için kullanmış olduğu servisleri devre dışı bırakmaya yarar.

Son olarak google aramalarında güvenliğinizi arttırmak ve trafiğinizin takibini azaltmak için "https://encrypted.google.com/" adresini, resim aramalarında ise "https://encrypted.google.com/imghp" adresini kullanabilirsiniz. Diğer bir alternatif ise yeni bir arama motoru olan duckduckgo'dur.

Malesef internet trafiğinin takibine yarayan karanlık teknolojiler gün geçtikçe yayılıyor. DPI bunlardan sadece bir tanesi... Son günlerde ise Blue Coat ve Fin Fisher'den bahsedilmeye başlandı. Türkiye'de bazı servis sağlayıcıların bu teknolojileri barındırdığı söylentileri var. Sonumuz hayır ola... Aklıma gelmişken oix.net uyarılarına Superonline'da rastlamadım. Superonline kullanan bir arkadaş incelemeye tabi tutup durumu bildirirse sevinirim.

Hepinize kolay gelsin.

Arcade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son olarak VPN kullanımından bahseden olmuş. Doğrudur ama VPN sizi KISMEN korur lakin Amerika'da bazı VPN şirketlerinin kullanıcı verilerini hükümete verdiği söyleniyor. "Ben VPN kullanıyorum bana birşey olmaz!" mantığından vazgeçin, girdiğiniz yerlerde ettiğiniz laflara yaptığınız işlere dikkat edin.

Haydi kalın sağlıcakla...

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Not : bloğumda kaldırdım ttnet ten haber bekliyorum . Lisanslı virüs programım comodoyla iletişime geçtim bir kaç gün içinde incelenip dönüş yapacaklar
durumu sizlere buradan tekrar aktarırım.

Ne yaparsan yap çalışıyor inanmıyorsan comodo cillswitch ile bak

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hazırlanan bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim..

http://www.youtube.com/watch?v=SI2q9OLBULo

ssdpsrv.dll enfekte olmuş oix serverlerine bağlanıyor gezintiyi iptal etseniz bile.
ttnet omurgasında kurdukları donanımsal, yazılımsal programlarla bütün bilgilerimize rahatlıkla ulaşıp kişisel mahremiyetimize giriyorlar .Olay buzdağının görünen küçük bir kısmı. Profösyönel kullanıcılardanda bilgi bekliyoruz ttnet nasıl bir program omurgasına eklemişki, bütün virüs programlarını geçerek bütün bilgilerimizi kaydediyor. Ozaman virüs ttnetin elinde olunca yasalmı oluyor fikirlerinizi bekliyorum .shiftdelete.net yazarlarındanda bu konuda kapsamlı araştırma bekliroruz.

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araştır bilmeden atıp tutma bütün internet trafiğin a.oix.net serverene gidiyor blog sayfamda görselini yayınladım sende kendi bilgisayarında görebilirsin comodo cillswitch kur ağını izle, buda resimli kanıtı http://gizemdefteri.blogspot.com/ .

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Engellemiyor ama giriş sayfanı şöyle değiştir https://[B]encrypted[/B].google.com/‎ aramalarına bakamasın

SDN kardeşim,
http://www.iruntechnology.com/newspaper.asp?L0NG=963

adresinde belirtilen işlemleri yaparsan oix.net ten kurtulursun çünkü veriler oix.net e post edilemeden microsoft internet explorer tarafınca durduruluyor.

10 yıldır web programlaması, web sunucuları, web network'ü ve bilişim sektörü ile uğraşıyoruz ve bu olaya, bu çözüm mümkün.

Bir yerlerden yorumlar okuyup ha ulan öğrendim he deyip milletin kafasını karıştırmayın. oix.net ip adresini ve girdiğin siteyi kayıt ediyor ayrıca cookie bilgilerinide okuyabilir.

Giden request.querystring'in post edilmesini durdurursan yani yukarıda verdiğim linkteki gibi yaparsan için rahat sörf yapabilirsin.

Ayrıca ben TTNET'in oix.net ile ilişkisi vardır veya yoktur diyemiyorum. Niye diyemiyorum? Çünkü kanunlar önünde iftira ve karalama yapmış oluruz, sen daha o kısmını bilmiyorsun işin bir avukata danış.

Kardeşim 10 yıldır bu işin içindeyim demişsin üzülerek söylüyorumki birşey öğrenememişsin yazdıklarına bakılırsa a.oix.net sunucusunu ağdandan engellediğinde internete çıkış yapamıyorsun istersen kendi bilgisayarında bir dene bana hak vereceksin. Bilgisayarına önce comodo complateyi kur 10 yıldır aldığın eğitimi bi incele burdaki sözlerim seni kızdırmak için değil ,biliyorsan konuş bilmiyorsan insanları yanlış yönlendirme şu blog sayfasında a oix net in nasıl çalıştığına istersen bak .
http://gizemdefteri.blogspot.com/ ha birde yukarda verdiğin siteye giriş yapılmıyor adres şöyle istersen sende dene ,http://www.iruntechnology.com/newspaper.asp?L0NG=963 ttne iftira konusunu gelince kimse iftira atmıyor, btk bu konu hakkında zaten bir ceza verdi. İnternetten araştır. Ama ttnetin insanlarda sakladığı bir şeyi sana anlatayım, ne yaparsan yap, a.oix.net in dışına çıkamazsın. İnternete bağlanan her programa kendini ekliyor virüs programları dahil browserler winamplar neyle interne çıkış yapsan a.oix.net sunucusunda mutlaka geçiyorsun, deneme amaçlı tor browseri kurayım dedim onada bulaşıyor, seni kırmak için yazmadım sadece bilgilenmeni istedim saygılarımla ..

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[TABLE="class: sonuclar, align: center"]
[TR]
[TD][h=3]Oix.net[/h][TABLE="class: parcalar, width: 100%"]
[TR="class: mo"]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]Durum[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]Kullanımda.
[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]Bitiş Tarihi[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]22.02.2014[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]Oluşturulma Tarihi[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]22.02.2001[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]Son Değişiklik Tarihi[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]09.12.2012[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]NS Sunucu[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"][TABLE="class: ipTbl, align: left"]
[TR]
[TD="align: left"]1 NS1.PHORM.COM[/TD]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"]2 NS2.PHORM.COM[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"]3 NS3.PHORM.COM[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]IP Adresi[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]-[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]Durum Bilgisi[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]
  • clientDeleteProhibited
  • clientRenewProhibited
  • clientTransferProhibited
  • clientUpdateProhibited
[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #F0FFF6, align: right"]Registrar[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0FFF6"]GODADDY.COM, LLC[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]Registrar Whois Sunucu[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]whois.godaddy.com[/TD]
[/TR]
[TH="bgcolor: #EEEEEE, align: right"]Registry Whois Sunucu[/TH]
[TD="class: ptd, bgcolor: #F0F6FF"]whois.verisign-grs.com[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="class: parcalar, width: 100%"]
[TR]
[TD="class: full lnks, colspan: 2, align: center"]Registry Whois Kaydı Registrar Whois Kaydı [/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Arkadaşlar yaklaşık 3 gün önce ttnet firmasını arayıp oix.net hakkında detaylı bilgi verip,gezintiyi devre dışı bıraktığım halde, oix.net sunucularına yönlendirildiğimi söyleyip, benim iznim olmadan 3.şahıslara bilgimin verilmiyeceğini, verdikleri takdirde t.c. yasalarına göre suç işlediklerini söyledim. Aradan geçen 3 gün zarfında sistemimi kontrol ettiğimde, a.oix.net sunucularına yönlendirilmediğimi gördüm. Eğer sizde ttnet müşterisi iseniz 4440375 nolu telefonu arayarak gezinti yi devre dışı bıraktığım halde izinsiz bir şekilde sistemimde oix.net sunucularına çıkış olduğunu ,bu uygulamayı bir an önce durdurmalarını söyleyip şikayetinizi oluşturun.
comodo killswitch kurup ağınızı kontrol edin şikayetten önce, şikayetten sonra. oix.net sunucularına yönlendirilmediğinizi kendi gözlerinizle göreceksiniz. Şimdilik böyle görünüyor bir değişiklik olursa buradan tekrar bilgi vereceğim saygılarımla ....

Gerekçe ne olduBTK'nın kararında aşağıdaki bilgiler yer aldı. Buna göre temel gerekçe ise kullanıcıların tamamının izninin olmaması olarak açıklandı. İşte BTK'nın ceza gerekçesi:06/02/2004 tarihli ve 25365 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Telekomünikasyon Sektöründe Kişisel Bilgilerin İşlenmesi ve Gizliliğinin Korunması Hakkında Yönetmelik’in “Telekomünikasyonun Gizliliği” başlıklı 8’inci maddesinde yer alan; “Yasaların ve yargı kararlarının öngördüğü durumlar haricinde, haberleşmeye taraf olanların tamamının izni olmaksızın, telekomünikasyonun üçüncü şahıs tarafından dinlenmesi, kaydedilmesi, saklanması, kesilmesi veya gözetimi yasaktır...”

yildiz44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ttnet anlaşılan gördüğüm kadarıyla oix.net ile görüşmüş ağda görünen oix.net ismini gizlemiş mahkemeye verilmeyi hakediyor gizliliği ihlal etmemesi gerekirken oix.net sunucuların ismini kendince gizlemiş isim kısmı yerine domain name yazıyor.sunucunun ismini gizlemiş bilgilerinize . bunlar hangi akla hizmet ediyor anlamış değilim. Yasak olan bir işlemi, kurum olarak nasıl yaparsın, sana bu hakkı kim veriyor...