%99 Problemi

Bu konuyu okuyanlar

sakamali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çok garip bir sorun yaşıyorum ve bu sorun canımı çok sıkıyor. Windows'un kendi download programından herhangi bir dosya indirmeye çalıştığımda her defasında, dosyanın boyutu ne olursa olsun %99'da kalıyor ve devam etmiyor.
downornekgw6.gif

Dosya transfer programlarında (flashget, vs..)bu sorunu yaşamıyorum ama ben özellikle windows'un download editörünü kullanan sitelerden download yapıyorum ve (artık yapamıyorum) bu yüzden bu sorunu aşmam gerekli. Yardımlarınızı bekliyorum

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bende de oluyodu. 99dan sonra explorer.exe sorun çıkarıyodu kendi haline bırak. hata çıkarsa bile yada kalsa bile iptal yapmayı denedin mi. bende dosya inmiş olarak duruyodu. rapidshare için ise firefox un yada opera nın kendi indirme yöneticilerini kullanabilirsin

edit: sorunu nasıl çözdüm dersen windows update yapmıştım düzelmişti :)

sakamali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İptal dediğimde veya pencereyi kapattığımda dosya download edilmemiş oluyor bende. Ayrıca Firefoxda da aynı problemi yaşıyorum. Yani %99'da kalıyor. Ve bu benim moralimi çok bozuyor arkadaşlar.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ya windows cdn ile onarım yap yada bas formatı; ama arkadaşın dediği gibi önce bir windowsupdate sitesine uğra istersen ;)

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
mozillnın flashgot indirme eklentisi var ve gayet güzel uğraşma diğerleriyle

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
IE'yi bilemiyorum ama firefox için önerilerim olacak:
1)C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins konumunda aşağıdaki dosyalardan herhangi biri varsa sil:

• [li]NPWinGet.dll[/li]
    [li]npdap.dll[/li]
    [li]npfd.dll[/li]
    [li]NPNXCatcher.dll[/li]
2)Araçlar->Seçeneklerden dosyaların kayıt yerini değiştir.
3)C:\WINDOWS\Temp klasörünün içeriğini sil
4)C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Local Settings\Temp klasörünün içeriğini sil
5)C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\8xtyl73k.default\downloads.rdf dosyasını sil

emubaltaci dedi ki:
alperveli dedi ki:
mozillnın flashgot indirme eklentisi var ve gayet güzel uğraşma diğerleriyle
rapidde kullanamadım ben onu :S
Rapidde hiçbir indirme yöneticisi kullanılmıyor, premium şart :p

sakamali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jojoba dedi ki:
ya windows cdn ile onarım yap yada bas formatı; ama arkadaşın dediği gibi önce bir windowsupdate sitesine uğra istersen ;)
Windows cdn'nin açılımını yazabilir misiniz? Ya da nereden bulabileceğimi belirtirseniz sevinirim

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sakamali dedi ki:
Jojoba dedi ki:
Windows cdn'nin açılımını yazabilir misiniz? Ya da nereden bulabileceğimi belirtirseniz sevinirim
Windows Cdn: windows(windows) cd(cd) N(senin anlamında iyelik eki)
genellikle bir bilgisayarı satın aldığın zaman sana verirler bilgisayarını onla kurarsın; Anasayfa da nasıl kurulduğuna dair anlatım var.

sakamali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim. Söylediklerinizin format hariç hepsini denedim ama maalesef olmadı. Formatı da yeni formatlanmış bir bilgisayar olduğu için denemiyorum. Bunun bir çözümü mutlaka olmalı..

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Buna benzer bi' sorundan müzdaripdim, herşeyden önce denildiği üzere bi' update etmek gerek..

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
alperveli dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
alperveli dedi ki:
rapidde kullanıyorum ben
nasıl yaptıgınıda söylese ;)
mozilla kullanıyosan ve flashgot eklentin varsa oluyo premium u tıklamıyorum free yi tıklayıyorum dosyayı kaydet çıkıyo zaten ordan flashgot u seçiyorum indiriyo

peki flashgot neye bağlı, flashgete mi?

öyle olmaması lazım, büyük bir ihtimalle firefox indirme yöneticisi ile iniyordur o.

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
murmillo dedi ki:
alperveli dedi ki:
emubaltaci dedi ki:
alperveli dedi ki:
rapidde kullanıyorum ben
nasıl yaptıgınıda söylese ;)
mozilla kullanıyosan ve flashgot eklentin varsa oluyo premium u tıklamıyorum free yi tıklayıyorum dosyayı kaydet çıkıyo zaten ordan flashgot u seçiyorum indiriyo

peki flashgot neye bağlı, flashgete mi?

öyle olmaması lazım, büyük bir ihtimalle firefox indirme yöneticisi ile iniyordur o.
doğru cevabı bildiniz tebrikler

sakamali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda karar aldım ve windows'u tekrar kuracağım birazdan. Ben sisteme yüklü herhangi bir programdan olabileceğini düşünüyorum.

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
gokhans19 dedi ki:
İDM kullan rapidden indirebiliyor..
IDM bizi kandırıyormuş gibi geliyor bana ;D
İndirme yöneticilerinin hızlı indirmesinin esas nedeni dosyayı parçalara bölüp indirmesi olmasına rağmen rapidden IDM ile indirirken tek parça halinde indiriyor.Premiumla indirirsen parçalara bölüyor ve hemen iniyor.Bence free'de işe yaramıyor.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
elektr10 dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
İDM kullan rapidden indirebiliyor..
IDM bizi kandırıyormuş gibi geliyor bana ;D
İndirme yöneticilerinin hızlı indirmesinin esas nedeni dosyayı parçalara bölüp indirmesi olmasına rağmen rapidden IDM ile indirirken tek parça halinde indiriyor.Premiumla indirirsen parçalara bölüyor ve hemen iniyor.Bence free'de işe yaramıyor.
Yok sen bilmiyosun yanlış anlamışsın.Bazı sitelerden idm ile dosya indirirken idm bölemez normal hızda indirir bunun nededine sunucudan kaynaklanıyor.Çünkü sunucu böyle çalışıyor bütün indirme programlarında denedim sonuç aynı.Sunucu kaynaklı...Yoksa ienin kendi hızında dosya 30da inerken ben idm ile 120de(1 keresinde 350yi görmüştüm) indiriyorum.Yaptığım testlerdede diğer indirme programları dosyaları 85-95 arası hızda indirirken idm aynı dosyayı 120de indirme başarısını gösterdi..

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Acaba rapidin farklı sunucularını seçsek parçalara böler mi (&)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sanmam freede rapid bölmeye izin vermiyo ama hızlı indirmek için sunucu bölümünden sonunda #4 olanı seç.Ben onu seçince 90 ile 120 arasında indiriyorum..

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Rapid otomatik olarak hangi sunucu daha yakınsa onu seçmiyor mu?

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Yok.Rapid en yavaşını seçiyor.Rapidin seçtiği sunucudan 20de indirirken sonunda #4 olanı seçince aynı dosyayı 90dan aşağı indirmiyorum geneldede 120de iniyor..

sakamali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bu arada benim soru da yalan oldu arkadaşlar. Herkes kendi derdine düşmüş burada :) ben modemimi garantiye gönderdim. Markası SmartNet. Sanırım garantiden gelince iadesini yapmaya çalışıp başka bir marka modem alacağım. Çünkü bir arkadaşın verdiği linkteki konuya bakıldığında problemin modemden olduğu anlaşılıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi bi vürüs taradadan geçir sorun kalkar v,rüs programında iyi olsun virüsten yepıyo modemini filan oynama:thumbup: kaspersky virüs programının deneme sürümünü indir pc ne kur tarat ve sonra sil istersen şimdi diyeceksin indiremiyorum başka pc den usb ile transfer yap

Son mesajlar