Sağlık 82 kiloyum 1 ayda nasıl 10-15 kilo verebilirim

BatinY

Doçent
1 ayda 10-15 kilo vermek çok sağlıksız, kas kütlenden de çok kaybedersin öyle bir hata yaparsan ve vücudunda sarkmalar oluşur skinny fat denilen vücut tipine dönüşürsün ve keşke eski halimde kalsaydım dersin. Ayda en fazla 5 kilo vermeyi hedeflemelisin onda da kilo başına x 2 gram protein alman gerek mesela 82 kiloysan 164 gram protein demek günlük 800 gram tavuk göğsü yapar. şekerden uzak dur tamamen kes karbonhidratı azalt. aslında ağırlık çalışarak kas kütlendeki kaybı minimuma indirebilirsin ama böyle bi olanağın yoksa yürüyüş yaparak da verebilirsin ama beslenmende minimum 160 gram protein olsun.

sberkbayram

Asistan
19 yaşındayım, 184 boy 89 kiloyum günde 30 dakika biisklet sürüyorum bu da 6-7 kilometre ediyor, haftalık hesaplayınca da 42-49 km arası tekabül ediyor, yemek yerken ekmek az tüketsemde (sabah 1 akşam 1 ya da 2 dilim) yemek çok yiyorum akşamları ve buna rağmen ayda gene 2 kilo garanti veriyorum, çok kiloya takan biri olmadığıma kilo verme gibi bir gayretim yok ama sen o amaçla yaparsan ve yemeğine önem verirsen günlük yarım saat bisiklet sürmeyle ve düzgün beslenmeyle ayda 4 5 kilo rahat verirsin hemde bacakların sıkılaşır

Kaansenn34

Profesör
1 ayda 10-15 kilo aşırı fazla bol yürüyüş bol sıvı tüket aşırı şeker tüketiminden uzak dur düzenli beslen sadece makarna pilav yeme(öğrenci işi yapma) 😂 inan bana kilo vereceğinden eminim.

Adverterr

Üyecik
Benim boy kilo da seninki ile aynı ama bende sadece göbek var ve o da fazla fark edilmiyor amelelik yaptığım için herhalde vücut gelişiyor

Geçen sene ağustos ayında 81 kiloydum ve tuşlu telefonum vardı. Babam 70 kiloya düşersem bana 1500 TL'lik bir telefon alacağını söyledi. Ağustos'tan Kasım 17'ye kadar 11 kilo verdim. Her hafta 3 günlük veya 5 günlük diyetler yapıyordum. Geri kalan günlerde de çok yemedim boğazımı tuttum. Bisiklet en sevdiğim hobim, günlük 12-15 km bisiklet sürüyordum. Sana diyeceğim şu çok fazla aç kalmayacağın ama kilo vereceğin diyetler yap ve bisiklete bin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bu arada merak eden olursa 210 TL üstüne verdim, 1710'a Redmi Note 8 almıştım. İlk çıktığı gündü :)

Son mesajlar