Sağlık 82 kiloyum 1 ayda nasıl 10-15 kilo verebilirim

15 yaşındayım 81.5 kiloyum boyum 1.75 kilo vermek istiyorum fakat ne yaptıysam veremedim diyet yapamıyorum uyamıyorum. Göğüs yağlarım yüzünden dalga konusu oldum. 1 ayda 10 15 kilo verebilir miyim.
 

EtiJhin

Asistan
15 yaşındayım 81.5 kiloyum boyum 1.75 kilo vermek istiyorum fakat ne yaptıysam veremedim diyet yapamıyorum uyamıyorum. Göğüs yağlarım yüzünden dalga konusu oldum. 1 ayda 10 15 kilo verebilir miyim.
Sabah kahvaltıyı saat 11-12 gibi yap öğle yemeğini atla akşam yemeğinide 7-8 veya daha geç yap yani günde 2 öğün yemek ye ama bu öğünlerde sağlıklı olsun.Bi arkadaşını al yanına git bisiklet sür, basketbol oyna , futbol oyna, arkadaşınla muhabbet ede ede uzun bir yürüyüş yap, bol su iç.Yani kilo vermek için kendini çok kasma , eğlenerek ve sağlıklı kilo ver.
 

Marco Diaz

Doçent
Cezalı
15 yaşındayım 81.5 kiloyum boyum 1.75 kilo vermek istiyorum fakat ne yaptıysam veremedim diyet yapamıyorum uyamıyorum. Göğüs yağlarım yüzünden dalga konusu oldum. 1 ayda 10 15 kilo verebilir miyim.
Her gün 2 km yürüyüş yaparsan çok rahat zayıflarsın.Eğer spor ve diyet zor geliyorsa öneririm
 

Fakehero

Profesör
Yemeyerek, spor yaparak.
Sabah kahvaltıyı saat 11-12 gibi yap öğle yemeğini atla akşam yemeğinide 7-8 veya daha geç yap

Yemeyerek olmaz günde 2 öğün yapmak iyi değil ayrıca akşam 5ten sonra yemek hiç iyi değil.

1 ayda 15 kilo verirsin ama vücudundaki su kitlesi ile kas kitlesinden kaybedersin yapma sakın.

Sana tavsiyem bisiklet sürmektir sırt kol bacak karın bunları bir arada çalıştırabildiğin sporlardan birisidir. Sabah mutlaka basit bir kahvaltı yap. Mesela peynir haşlanmış yumurta salata. Öğlen yemek yemiyorsun sadece salata yapıp ye. Akşam ise en geç saat 5te bir tabak yemek. Bu bir tabak yemek bir porsiyon olacak ve aşırı yağlı olmamak şartıyla her türlü yemekten olabilir. Her türlü yemekten kastım mesela o gün evde 3 çeşit yemek var bunlardan sadece birini bir tabak bir porsiyon yiyebilirsin diğerlerinden yiyemezsin manasında.
Şeker,ekmek,tuz bunları tamamen bırak illa kullanacaksan ekmek 1 dilim ve az miktarda tuz kullanabilirsin. Şekerli ürünler abur cubur,şekerli içecekler bunları da tamamen bırakman lazım. Bu dediklerimi yaparsan 3 ile 5 ay arasında kas kütleni kaybetmeden 10 kilo rahatça verebilirsin.
 
Son düzenleme:

judger90

Öğrenci
Ben bazen külom artınca yapıyorum iyi kilo verdiriyor aslında oruç tutmak gibi :)

Günde tek öğün yiyorum tabi bu öğün 2-3 saat kadar sürüyor birden yüklenmeden ondan sonra gün içinde sadece su

İlk başlarda zorluyor ama alışınca daha sağlıklı hissediyorum kendimi kiloyu da sağlıklı verdiğimi düşünüyorum zira ayda 3-4 kilo veriyorum bu yolla
 

Assad Najjar

Doçent
1-Yemek yememek çözüm değil. Önemli olan adi karbonhidrat kategorisine giren yiyeceklerden uzak durmak. Yani şeker, çikolata, bisküvi, kraker, tatlı, hamur işleri vs. bunları azaltacaksın. Hiç yemediğin zaman kan şekerin düşer. Kan şekerin düştüğünde aşırı yemek ihtiyacı hissedersin, vücudun böyle bir belirti verir çünkü. O an kan şekerin düşük olduğu için uzun süre tokluk hissi gelmez ve farkında olmadan çok yemiş olursun.

O zaman çözüm ne? Az az; ama sık sık yemek.

2-1 ayda 10-15 kilo vermeye çalışmak iyi bir şey değildir. Çünkü bunu muhtemelen yem yemeyi çok azaltarak yapacaksın. Bunu yaptığında vücudun aynen şöyle düşünür: "Bu adam düne kadar çatır çatır yiyordu, şimdi ise yemeyi kesti, demek ki bir sorun var." ve enerji ihtiyacını karşılayamadığı için kaslarındaki proteinleri harcar. Niye yağları değil de kasları harcar? Çünkü vücudumuz kolay olanı tercih eder. Yani proteinleri harcamak, yağları harcamaktan daha kolaydır.

3-Proteinlerin kullanılabilmesi için su harcanır. Su kaybetmiş olduğun için de tam da istediğin gibi baskülde çıkan sonuç küçülmüş olur; ama sıkıntı şurada ki baskülde çıkan sonucu küçülten şey yağların değil, suyun harcanması oldu. Eğer yağları harcamadıktan sonra ne anlamı kaldı?

4-Sen şimdi çok kilo vereceğim diye yemeyi çok azalttın ya, bu durum, vücudunu alarm durumuna geçirir. Bir sonraki öğünde yediklerin yağa dönüştürülür. Çünkü vücut, kıtlıkta olduğunu düşünüp, yediklerini depolamaya başlar, zor zamanlarda kullanırım diye.

İşte bu yüzden kilo vereceksen, bunu zamana yaymalısın. Şöyle düşün: "Ben bir günde kilo almadım ki bir günde vereyim."
 
1 ayda bu kadar kilo vermek sağlıksız olabilir. Spor yapıp zamana bırakmak gerek. Ben zamanında 1 ayda 3 kilo verebilmiştim en fazla. Ama çok fazla hareket etmiştim ve her gün çok çok yorulmuştum. Bisiklet de yararlı olabilir.
 
Üst