7000 TL'ye oyun sistemi önerisi

Bu konuyu okuyanlar

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. 7000 TL bütçem var. Yeni çıkan oyunları (Watch_Dogs, Far Cry 3, Crysis 3, Bioshock Infinite vs. vs.) ultrada, kasmadan oynayacağım + Fraps'ta video çekerken bile kasmayacak bir sistem istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartını EVGA GeForce GTX 780 Ti Classified olarak değiştirsem olmaz mı? Daha iyi çünkü.

Bir de monitörü asus olarak değiştirsem?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Ekran kartını EVGA GeForce GTX 780 Ti Classified olarak değiştirsem olmaz mı? Daha iyi çünkü.

Bir de monitörü asus olarak değiştirsem?

Önerdiğim monitör oyun için. Göz koruma filtresi var. Aynı monitörü kendim de kullanıyorum, Oldukça iyi.

Ülkemiz de oyun monitörü olarak önerdiğim AOC birde asusun bu modeli tercih ediliyor. Benim tavsiyem AOC almanız.

http://www.vatanbilgisayar.com/236-vn247h-genis-ekran-led-monitor.html#genel-bakis

Evga kartlar ülkemiz de yeni satılmaya başlandı. Kart performans soğutması olarak mükemmel. Değiştirin.

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx7...ia-geforce-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir de, SSD'yi 1 TB yaptım. Sorun olur mu?

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler yardımın için.

Ah, unutmadan, anakartı Windows 8.1 yapabilir miyim?

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Konuyu bayağı hortlatmış olacağım ama, anakart hakkında kararsız kaldım, size danışmak istedim. Sizce hangisini almalıyım?

MSI Z97 Gaming 7
MSI Z97 Gaming 9 AC
ASUS Maximus Hero VII
ASUS Z97 Sabertooth Mark I

Teşekkürler şimdiden.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşlemcini 4790K olarak değiştir. İlk önerilen sistem tam olur

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Saydığım anakartlardan daha mı iyi? Ayrıca monitörü Asus VG248QE olarak değiştirsem olabilir mi? Tepkime süresi 1 MS ve 144 Hz. Gayet iyi bence. Ve arkadaşın yukarıda söylediği işlemciyi yani 4790K alayım mı? Veya daha iyi bir işlemci varsa onu söylerseniz sevinirim. Bayağı soru oldu umarım cevaplarsınız.

Çok daha iyi, Sistemi önerirken o anakart ve işlemci ülkemize henüz gelmemişti, vatan bilgisayar da o anakart hala stoklar da yok.

işlemci olarak 4970K tercih edin.

Monitör olarak da bunu. 4K çözünürlüklü, O sistemin hakkı da verilmiş olur :) Crysis 3 dışında çoğu oyunu 4K de çözünürlük de oynarsınız. Crysis 3 de 2K çözünürlük de rahatlıkla oynarsınız.

http://www.buroteknik.com/SAMSUNG-U..._145591.html?gclid=CJrAiYuvmL8CFUMUwwodA3gAbw

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok daha iyi, Sistemi önerirken o anakart ve işlemci ülkemize henüz gelmemişti, vatan bilgisayar da o anakart hala stoklar da yok.

Monitör olarak da bunu. 4K çözünürlüklü, O sistemin hakkı da verilmiş olur :) Crysis 3 dışında çoğu oyunu 4K de çözünürlük de oynarsınız. Crysis 3 de 2K çözünürlük de rahatlıkla oynarsınız.

http://www.buroteknik.com/SAMSUNG-U..._145591.html?gclid=CJrAiYuvmL8CFUMUwwodA3gAbw

Crysis 3'ün grafikleri çok fena yahu. Peki o monitörle Crysis 3'ü 2K oynayabilir miyim ve 2K derken tam olarak hangi çözünürlük? Ayrıca kasayı Corsair 500R olarak değiştirdim nasıl olmuş? Bir de, ekran kartım EVGA GTX 780 TI Classified Kingpin biliyorsunuz, 4K'da oyunları ultrada rahatlıkla oynayabilir miyim + video çekeceğim? Şimdiden teşekkürler :)

Ayrıca 4970K'nın linkini atar mısınız bulamadım da?

Anti-aliasing ayalarını falan full'leyeceğim ayrıca.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Crysis 3 2560 x 1440 AA kapalı şekil de 50 FPS de oynarsınız.

Kasa iyi.

GTX 780 Ti classified kingpin, mükemmel bir kart rahatlıkla oynarsınız, oynamadıklarınızı da 2K çözünürlük de oynarsınız. Dünya overclock rekoru bu kartta.

i7 4970K ülkemize henüz gelmedi. GTX 780 Ti classified kingpin da ülkemiz de yok, alacağınız yerden i7 4970K da alırsınız.

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Crysis 3 2560 x 1440 AA kapalı şekil de 50 FPS de oynarsınız.

Kasa iyi.

GTX 780 Ti classified kingpin, mükemmel bir kart rahatlıkla oynarsınız, oynamadıklarınızı da 2K çözünürlük de oynarsınız. Dünya overclock rekoru bu kartta.

i7 4970K ülkemize henüz gelmedi.

EVGA Titan Black Hydro Copper Signature alsam daha iyi olur mu? (Ultra ayarlar, AA max. + video)
i7 4970K amazon'da bulamadım.

yo£cu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
vay arkadaş 7000 liraya pc toplayacağına 1500 ps4 al tak tvye keyfine bak :)

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen :) vatan da yok nova da stok sormak lazım. kartı yurtdışından alacağınız için direkt amazondan alın. GTX 780 Ti Classified alın.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9908

http://www.vatanbilgisayar.com/core-i7-4790k-soket-1150-44ghz-8mb-cache-22nm-islemci.html

Kartı öneriyor musunuz? Crysis 3'ü 4K'da (ultra + aa max. + video) rahat oynar mıyım? Ayrıca power supply Corsair'de olmadığı için Corsair AX760 760W PSU olarak seçtim uygun mu?

EVGA GeForce GTX 780 Ti Classified Kingpin'le devam mı edeyim? Peki 2K'da dediğim kriterler geçerli olacak mı?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Kartı öneriyor musunuz? Crysis 3'ü 4K'da (ultra + aa max. + video) rahat oynar mıyım? Ayrıca power supply Corsair'de olmadığı için Corsair AX760 760W PSU olarak seçtim uygun mu?

EVGA GeForce GTX 780 Ti Classified Kingpin'le devam mı edeyim? Peki 2K'da dediğim kriterler geçerli olacak mı?

Crysis 3 yukarı da söylediğim şekil de oynarsınız. 1080p çözünürlük de full detay oynarsınız. GTX 780 Ti Classified Kingpin ile devam edin. PSU uygun. Tek kanalından kombine olarak 63A yani 755W verebiliyor.

valeyardoctor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1080p yaptığımda 4K monitörde, tam ekranı kaplayacak mı?

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Teşekkürler :)

4K monitörden vazgeçtim, Hz'si az ve bayağı FPS düşürüyor. Yardımların için çok teşekkürler.

:) Oyun içerisinde ki grafiklerlerden yine çözünürlüğü istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz. Battlefield 4 de 4K çözünürlük de 45 FPS alırsınız, 2K çözünürğe getirdiğiniz de 70 FPS alırsınız, 1080p getirdiğinizde çok daha fazlasını, Akıcı oynayabilmek için sabit 30 FPS yeterlidir. Hz sadece sadece oyunda vysnc açıkken işe yarar. Daha fazla HZ istiyorsanız TV alın. 2K ve 4K oyun deneyimi ise bambaşka, O görüntünün verdiği keskinlik kalite mükemmel.

Bilgisayarınız da battlefield 4, Crysis 3, varsa oyuna girip çözünürlük yani resolution yazan yerden 800 x 600 çözünürlükten başlayıp monitörünüzün desteklediği kadar ayarlayıp tek tek deneyin arada ki farkı göreceksiniz :) Çözünürlük yüksekdikçe görüntü kalitesi artar.

Son mesajlar