Yardım r5 5600x Kule tipi soğutucu önerisi

Bu konuyu okuyanlar

CanAyyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhabalar, sistemimde stok fan mevcut fakat ben kule tipi soğutucu almak istiyorum. 3d render olayıyla da uğraştığım için arada oyunda oynuyorum maksat zaman geçsin vs fakat sistem ısınıyor ciddi ciddi farkındayım ve yetersiz kalıyor. Soğutucu markaları arasında biraz kararsız kaldım bu konuda gerekli bilgi ve donanıma sahip veya aynı sistem donanımı kullanan arkadaşlarında fikirlerini almak istiyorum. (sıvı soğutma önerisi olanlar lütfen yazmasın ilk tercihim bile değil ilk 20 dk için gereksiz öneri olur. :()
Sistem bilgilerim;
İşlemci: r5 5600x
Anakart: b550 gaming x v2
Ekran Kartı: Gigabyte Aorus Master RTX 3070 TI (bunun ne alakası var bilmiyorum yardımcı olur diye yazıyorum.)
Kasa: Deepcool cc560 (kasam evet benim içinde çok küçük ve eleştirel noktaları mevcut ileride değiştirebilirim.)

Bütçem max 2.500 TL diyebilirim. daha aşağısı olursa kasanın üst 240 mm bölümüne ilave olarak 2 fan daha ekleyip buz gibi yapmayı planlıyorum. termal macun önerisi de yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden yorum yapacak arkadaşlara teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunarım. :)

Son mesajlar