5 yıllık telefon lazım

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 5 yıllık beni idare etçek fiyat sınırı yok en son eniyisi bana z2 dediler Lg g3 (32 gb model) dediler s5 dediler note 3 dediler sizde bişeyler deyin arkadaşlar bide 4g olsun biliyorsunuzdur 2 yıl sonra 4g gelcek geri kalmayalım yardımınıza ihtiyacım var

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam 5 yıl boyunca hiç telefon değiştirmeden kullanacaksan android alma. Iphone 5s al. Uzun yıllar kullanirsin.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
iPhone 6 yı bekle, onu al. Onun dışında hiç bir telefon seni o kadar uzun süre götürmez. Yada Windows Phone 9 yada 8.1 bekleyip ondan alacaksın 36 ay güncelleme desteği sunuyorlar.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Öyle bir dönemdeyiz ki, firmaların 15-20 yıllık planları bile hazır olabilir. 6 ayda bir telefon eskiyor, en pahalı telefonu bile alsan 5 yıl sonraya kalmaz bir bakmışım aldığın gün elinden düştü camı patladı ya da başka bir arıza. Telefona hiçbir şey olmasa bile 2 yıl sonra firmalar bilerek zamanında koymadıkları teknolojileri cihazlara koyup çıkarıyorlar telefon gerçek anlamda çöpe dönebiliyor.

Bu dönemde bir telefonun ömrü, stabilliğini korumak şartıyla en fazla 2 yıldır. Yok ben telefonun "Alo deme" mekanizması ölene kadar kullanırım diyorsanız cihazın içi dışı komple çürüyene kadar 10 yıl bile kullanabilirsiniz (eğer bu kadar dayanıklı malzeme koymuşlarsa).

Ben sana Nokia'nın ürettiği o ucuz "dede telefonu" dediğimiz telefonlardan öneririm. Gerçekten sağlam yapmışlar ve belki de 10 yıllık ömürleri var. Pahalı telefonlar dandik, onların o kadar ömrü yok.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
arkadaş tam ne istediğine karar verememiş. istediği telefon piyasada da yok sanki. Sony go, z serisi, samsung active modelleri filan paklar belki. yoksa rambo Ft ninde dediği gibi tek düşmeyle pert olanlar var.

NSIndestructibL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Akıllı telefon dememiş arkadaş bu yüzden ben temiz nokia 11-00 diyorum rahat 5 yıl gider.Zaten hiçbir akıllı telefon 5 yıl gitmez bi kere bataryası çıkarılabilir olmalı hadi ilk 2 yılda garantiye gitti sonra ne olacak bu durumda ya samsung yada lg g3 alacan 2 yıl gider 3. Yıl idare edersin sonra 4e zorlarsın ama 5i bilemem :) Eğer beklerim diyosanda note 4 beklenebilir tabi note serisi daha uzun süre idare eder.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
z2 g3 demiş, akıllı istiyor olsa gerek. 4g diye de eklemiş.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Başına kötü bir şey gelmediği sürece her telefon beş yıl götürebilir kullanıma bağlı

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
z2, g3'te gözün varsa 2 yılı zor görürsün. Halen 3310 kullanan var.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar 5 yıllık beni idare etçek fiyat sınırı yok en son eniyisi bana z2 dediler Lg g3 (32 gb model) dediler s5 dediler note 3 dediler sizde bişeyler deyin arkadaşlar bide 4g olsun biliyorsunuzdur 2 yıl sonra 4g gelcek geri kalmayalım yardımınıza ihtiyacım var
bu saydığın modellerin hiçbiri seni 5 yıl götürmez en fazla 2.5 yıl götürür 5 yıl götürmeye hiç bir telefon söz veremez ancak 3,5-4 yıl götürren telefon iphone lar iphone 5s yada (çıkacak iphone 6) alırsan maximum 4 yıl kullanırsın....

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
5 yillik degil telefon bilgisayar bile alamazsin ne kadar para verirsen ver. Ancak araba alinir 5-10-15 yillik elektronik cihazlarin maksimum omru 2.5 yıl (guncellik ve ortama uyum acisindan)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Güncelleme desteği ile uzun yıllar ayakta tutabilen İphone var. Android telefon istiyorum dersen orda duracan bro. Bir süreden sonra telefon kafayı sıyırmaya başlıyor. Rom işlerine girmen gerekiyor girmessen işin yaş.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Oyun ağırlıklı kullanacaksan 5 yıl idare etmez.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Her akıllı telefon üç dört yıl götürür yeter ki iki düşmeyle pert olmasın :) imza üç yıllık akıllı telefon kullanıcısı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SIEMENS CX75 al her şey var... maçta hakeme at yerden al konuş...

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Pil 3 yıl sonunda ölmeye başlar. Bu yüzden pili değişemeyen modelleri önermem (iPhone, Sony Xperia Z serisi, LG G2, bazı Nokia telefonlar). Samsung telefonların hepsinin pilinin değişebilmesine karşın, o kadar dayanabileceklerini çok düşünmüyorum. Titiz bir kullanıcıysanız ve telefon konusunda şanssız değilseniz gider tabi. Yeterli param var diyorsan şu an için LG G3 en ideali gibi görünüyor. Nokia'nın üst seviye modellerinin hangisinin pili değişebilir bilmiyorum.

4G konusuna gelirsek, sanırım ülkemize gelen hiçbir model bu çipi bulundurmuyor (yanlışım varsa düzeltin). Modelin standart donanımında olmasına rağmen bize gelen partide bu çipin olmadığını duymuştum (LG G2 gibi). Bugün tanıtılan Turkcell T50'nin ilk 4G'li telefon olacağı söyleniyordu; ama emin değilim, pek ilgilenmedim.

Ben de uzun yıllar kullanmak adına 6 ay önce telefon aldım. Önceki telefonum olan Sony Ericsson K810i'yi 5 yıl kullanmıştım. Maksimum 1500 civarında para verebilirdim. Aynı fiyata veya daha altında fiyata donanım olarak daha iyi telefonlar olmasına rağmen Samsung ilgim yüzünden S4 aldım. Xperia Z serisi telefonları sırf şarj girişindeki kapak yüzünden tercih etmedim. Önceki Sony telefonumun hafıza kart bölmesinde de kapak vardı ve 3-4 yılda kapağın üst bölümü düştü ve kötü bir görüntü ortaya çıktı. Xperia Z2'de falan manyetik şarj girişi var. Kapak açmadan şarj edilebiliyor da, Android için program geliştirdiğimden bilgisayara mecburen kapaklı kısımdan bağlamam gerekiyordu sürekli. Yine önceki telefonumun pili de 4 yıl anca dayandı. Akıllı telefonların şarjı daha çok kullanıldığından daha erken sürede pil iflas etmeye başlayabilir.

Uzun ömürlü telefon tercihi yapmak zor iş. Kolay gelsin. :)

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
İphone 6 al5 sene kullan 6.sene kanserden öl:)(Allah korusun)

ata1996

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Pil 3 yıl sonunda ölmeye başlar. Bu yüzden pili değişemeyen modelleri önermem (iPhone, Sony Xperia Z serisi, LG G2, bazı Nokia telefonlar). Samsung telefonların hepsinin pilinin değişebilmesine karşın, o kadar dayanabileceklerini çok düşünmüyorum. Titiz bir kullanıcıysanız ve telefon konusunda şanssız değilseniz gider tabi. Yeterli param var diyorsan şu an için LG G3 en ideali gibi görünüyor. Nokia'nın üst seviye modellerinin hangisinin pili değişebilir bilmiyorum.

4G konusuna gelirsek, sanırım ülkemize gelen hiçbir model bu çipi bulundurmuyor (yanlışım varsa düzeltin). Modelin standart donanımında olmasına rağmen bize gelen partide bu çipin olmadığını duymuştum (LG G2 gibi). Bugün tanıtılan Turkcell T50'nin ilk 4G'li telefon olacağı söyleniyordu; ama emin değilim, pek ilgilenmedim.

Ben de uzun yıllar kullanmak adına 6 ay önce telefon aldım. Önceki telefonum olan Sony Ericsson K810i'yi 5 yıl kullanmıştım. Maksimum 1500 civarında para verebilirdim. Aynı fiyata veya daha altında fiyata donanım olarak daha iyi telefonlar olmasına rağmen Samsung ilgim yüzünden S4 aldım. Xperia Z serisi telefonları sırf şarj girişindeki kapak yüzünden tercih etmedim. Önceki Sony telefonumun hafıza kart bölmesinde de kapak vardı ve 3-4 yılda kapağın üst bölümü düştü ve kötü bir görüntü ortaya çıktı. Xperia Z2'de falan manyetik şarj girişi var. Kapak açmadan şarj edilebiliyor da, Android için program geliştirdiğimden bilgisayara mecburen kapaklı kısımdan bağlamam gerekiyordu sürekli. Yine önceki telefonumun pili de 4 yıl anca dayandı. Akıllı telefonların şarjı daha çok kullanıldığından daha erken sürede pil iflas etmeye başlayabilir.

Uzun ömürlü telefon tercihi yapmak zor iş. Kolay gelsin. :)

Diğerlerini bilmiyorum ama G2 de ülkemize gelen versiyonunda 4G desteği ve çipi var,ama 4G çıkına kadar G2 pert olacağı için çok ta önemli değil:)

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
konuya 5 yıllık telefonumu satmak için girmiştim :D

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
S5 g3 s5 note3 vs. Neden beş yıl götürmesin? düzgün kullandıktan sonra 10 yıl da götürür. Güncelleme konusuna gelirsek te beş yıl kullanmak için telefon alan birisi güncelldmeye önem veriyorsa iphone önerilir ama benim için güncelleme önemli değil diyorsa hangi özelliklere sahip telefon istiyorsa gider onu alır.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Pili gömülü olanları teknik servis değiştiremeyecek mi :) kaynak ile mi yerleştirmişler bataryayi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ilk mesajlar görünmüyor. Bir el atın sdn yöneticileri. inadına mı yapıyorsunuz bunu anlamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=93844]Mg.[/MENTION]
xperia modelini incele açılışını gör öyle konuş...