4 Yıl IOS Kullanmış Biri Olarak Tavsiye İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

tync2006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar..

2009 sonundan biri iPhone 3GS kullanmaktayım ios tan memnunum ancak telefonomun doğal olarak son 1 1.5 yılda kasma donma açmama oyundan atma vs. gibi problemlerden dolayı telefonumu değiştirmeye karar verdim Z1 di G2 ydi vs. derken iki seçenek bıraktım bunlardan birisi iPhone 5S diğeri Galaxy Note 3.

İki telefonunda özelliklerini gayet iyi biliyorum şimdi gelelim sorularıma..

Note 3 gerek ram gerekse işlemci bakımından 5S ten üstün bir telefon ancak izlediğim karşılaştırma videolarında çoğu zaman 5S, note 3 ü solluyor bunun sebebi IOS un stabilitesi Android in ise sorunları olarak düşünüyorum yanılıyormuyum?

Note 3 alırsam IOS un stabilitesini ararmıyım? Kullandığım başlıca uygulamalar var. örn: tapatalk, tapatalkın googleplay deki yorumlarına baktığımda sorunlu çalıştığı bu sorunların giderilemediği söylenmiş İos ta ise kendim tapatalkın tüm özelliklerini kullanıyorum bir sorun yok android de tapatalk ya da iosta kullandığım başka bir programı kullanırken sıkıntı yaşarmıyım?

Note 3 ün 5S e göre eksileri nelerdir?

5S ya da Note 3 aldığımda en az 2 sene en çok 3 sene kullanacağım bundan 2.5 sene sonra note 3 te sıkıntı yaşarmıyım?

Cevaplarınız için Teşekkürler..

byffd47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İos a alıştıysan sakın başka bi işltm sistemi kullanayım deme çok pişman olursun çünkü bnce iphona alışan biri asla başka cihaz kullanamaz.. Ben denedim bi ton android cihaz kullandım hemen hepsini ama iki üç uygulama indrdikten sonra o tellerin halini gördüğüm için pek tavsiye etmiyorum. Bugun en iyi android cihaz s4 olarak görünüyorsa ve bi kaç uygulama indrdkten snra donuyorsa yemişim androdini bana ios yeter yeter ki 6.1.3 olsun;) ( ios 7 tavsiye etmiyorum)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Ios gibi stabilite bi işletim sistemi dünyada yok , gerçekten en kötü 3gs bile stabil

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bugün en iyi android cihaz s4 dedi ya orda koptum ������

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Açıkçası iOS ile androidi karşılaştırmayı çok adil bulmuyorum. iOS'un stabilitesi varsa Android'inde geliştirebilirliği ve kişiselleştirilebilirliği var. Android cihaz kullanacaksanız tavsiyem arayüzsüz sade androidler. Mesela nexus 4 nexus 5.

Nexus 5in kamerası falan 5sten iyi. Ha ama illa note 3 ile i5s arasındaysanız seçim birazda tasarım zevkinize kalır. Pek bi fark yok çünkü. Androide 2 3 uygulama yükleyip kastığını pek görmedim. Tabi galaxy ace gibi bi telefon kullandıysanız o ayrı

bizanskargasi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben ios olarak tek 3gs kullandım ama bundan sonra alacağım tüm telefonlar büyük ihtimal ios olacaktır o rahat ve kullanışlılık bozulmazsa

anll23

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ios a alismissan 5s ile devam et.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben g2 kullanıyorum daha öncede note II kullandım samsung cephesinden.Note serisi cidden çok güzel tek eksisi taşıma sıkıntısı ben olsam note 3 alırdım.Ben dediğin gibi takılacağını sanmıyorum özellikle 4.4ü alınca daha güzel olucaktır.İphone 5s i migrosta gördüm çin menşeili ucuz telefonlar gibi duruyor el kadar telefon 2150 lira ve alttaki bosluklar özellikle de üst görünüm tam bir fiyasko isterse dünyanın gelmiş geçmiş en iyi telefonu olsun genede o paraya o telefonu almam ederi bence en fazla 450 lira çünkü çok çakma duruyor.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ios ios ios

android beş para etmez değil 2 gb ram 5 gb de koysalar üç gün sonra kasmaya başlıyor.
ios 512 mb ram ile onlara kafa tutuyor

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aralık ayında 320 Gb download. Üstelik AKK ile

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Tapatalk olsun diğerleri olsun iOS taki uygulama stabilliği Android deki uygulamalarda maalesef yok. Büyük ekran olsun, istediğim gibi kişiselleştireyim, rahat rahat film müzik atayım vs.. bir çok nedenden dolayı Note3 alabilirsiniz ancak benim tercihim sorunsuzluğu nedeniyle iPhone olurdu. En azından 3 yıl boyunca elinizde sıkıntısız çalışan ve güncel os ve yazılımların bulunduğu bir cihaz olur.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Gene mi ios stabil muhabbeti yahu.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
İOS dediğiniz zaman sadece telefon kategorisinde İphone var Amerika çıkışlı. Ve belirli bir kesime hitap eden bir cihaz. Android ise her Ülkenin , şirketin çıkartabildiği üzerinde değişiklikler yapılabilen özgün bir dünya ve en önemlisi ''herkese'' hitap ediyor. 400 TL ile de Android akıllı telefon alınabiliyor 2400 TL ile de alınabiliyor. Yelpaze çok geniş ve herkesime hitap ediyor.

Android de 400 TL 4.3'' ekranlı telefonda bulabilirsiniz 570 TL 4.5'' telefonda bulabilirsiniz. İOS da küçük ekran ve sadece bir seçenek var.

İOS İphone ve Android kıyaslaması yaparken üst düzey Amiral gemileri ile yapılsa daha iyi olur.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
istediğin kadar ios kullan androide geçince farkı anlarsın diye düşünüyorum ama note 3 yerine nexus 5 almak daha mantıklı bence çünkü samsunglarda telefonun içini boş boş uygulamalarla doldurup taşırıyorlar sonra sıkıntılar başlıyor ama nexus 5 te ios stabilitesini bulabilirsin bence 5s ten uzak dur çünkü oyuncak gibi bişi ekranı çok küçük kullanımda zorlanırsın(rahat değil büyük ekran gibi)he note 3 kötü telefon mu değil ama stabillik istiyorsan android de nexus alacaksın

scofield1092

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende aynı çelişkiye düştüm vakti zamanında.ios ne kadar iyi deselerde sıkıyo bi süre sonra insan değişiklik istiyo.ios a stabilite olarak en yakın kullandığım blackberry os oldu. O da battı heralde market te tapatalk falan arama boş.andoid olucaksa note3 iyi, o da büyük be kadın değiliz ki çantaya soklım cebe falan da girmiyo.neyse beynini daha fazla karıştıyım ben.

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ios devam et bence. iphone 5s iyidir

- - - Mesaj Güncellendi - - -

not almayacaksan note 3 alma diyorum. nexus 5 mi iphone 5s mi dersen şahsen nexus 5 derim ama eğer android olaylarından root rom işlerinden anlamıyorsan -ki öyle gördüm seni- 5s devam derim.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
canım sen ip5 al. esneklik, büyük ekran, uzun deşarj süresi bunlar sana göre değil.

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sen android kullandın mı hiç kardeş? en iyi android cihaz hangi kritere göre s4?
a)performans
b)tasarım
c)kalite
d)yazılım
e)hiçbiri?

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ben geçen yıl s3 almıştım geçen gün birde iPhone 5s aldım ancak 5s tavsiye etmem.şuan iki telefonuda kullanıyorum s3ü daha çok kullanıyorum desem yalan olmaz.tavsiyem note 3

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar..

2009 sonundan biri iPhone 3GS kullanmaktayım ios tan memnunum ancak telefonomun doğal olarak son 1 1.5 yılda kasma donma açmama oyundan atma vs. gibi problemlerden dolayı telefonumu değiştirmeye karar verdim Z1 di G2 ydi vs. derken iki seçenek bıraktım bunlardan birisi iPhone 5S diğeri Galaxy Note 3.

Note 3 gerek ram gerekse işlemci bakımından 5S ten üstün bir telefon ancak izlediğim karşılaştırma videolarında çoğu zaman 5S, note 3 ü solluyor bunun sebebi IOS un stabilitesi Android in ise sorunları olarak düşünüyorum yanılıyormuyum?

Note 3 alırsam IOS un stabilitesini ararmıyım? Kullandığım başlıca uygulamalar var. örn: tapatalk, tapatalkın googleplay deki yorumlarına baktığımda sorunlu çalıştığı bu sorunların giderilemediği söylenmiş İos ta ise kendim tapatalkın tüm özelliklerini kullanıyorum bir sorun yok android de tapatalk ya da iosta kullandığım başka bir programı kullanırken sıkıntı yaşarmıyım?

5S ya da Note 3 aldığımda en az 2 sene en çok 3 sene kullanacağım bundan 2.5 sene sonra note 3 te sıkıntı yaşarmıyım?

bende 2009 civarı 3GS aldım sonra 4 aldım sonra s3 ile androide geçtim geçen birde 5s aldım .şu an iki telifde kullanıyorum s3ü daha çok kullanıyorum .5s yerine note3 almadığımada pişmanın aslında.tavsiyem note 3 al .o kasma falan hikayelerine inanma eskidendi onlar.s3 bile kasmıyor

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Note 3 çok sağlam cihaz stabilite sıkıntısı artık kalmadı android artık oturuyor

byffd47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okuma yazman yoksa bi mektebe yazıl cnm kardesim burası oyle bi yer degil bu bir.. Ben en iyisi s4 demedim öyle görünüyorsa dedim😉 bu da iki.. Şıklarını da kendin cvpla bi zahmet iyi bir android kullanıcısı isen bu da üç

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Note 3 yerine arkadaşların dediği gibi Nexus 5 koyabilirsin. Kesinlikle diğer androidlerden daha fazla bir güç alırsın ve stabilite sorunu diğerlerine göre gerçekten çok az yaşarsın. 5S bence alma çünkü ekranı bir kere çok küçük. Hız konusunda sözüm yok ama Nexus 5 kesinlikle tavsiye ederim. Paranda cebinde kalır hem

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar..

ya aslında ios a alıştıysan android sana farklı değişik gelir ama zamanla alışırsın note 3 ün 5s den eksigi bence parmak izi olmaması 5s in kasasının daha saglam olması..... ama ios 7 ile iphone 5 ve 5s çok değişti biraz daha hantal çalışıyor ios 6 ya göre... 2 telefonda seni 2,5 yıl götürür... bana sorarsan note 3 al derim gerek ekranı gerekse kalem ve ramı gib özelliklerle daha iyi.....ama tabi yine sana kalmış.....

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Note 2 Kullanan Biri Olarak Kesinlikle Note 3 Tavsiye Ederim. Ama Sana Kalmış Birşey Bir Teknoloji Mağzasına Gidip Yakından İncele İki Telefonuda Bence Öyle Karar Ver

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben yıllardır ios kullanan biriyim. ancak tabletim android. bir sonraki telefonumda mutlaka iphone olacak derken sony z1 deneme şansı buldum. şimdi ya iphone ya sony z1 diyorum. android dünyasına geçeceksen z1 dışında geçme hele samsung pişmanlıktır diyorum

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
iOS'tan Android'e geçenlere Nexus 5 ya da G2 tavsiye ederim. Başka türlü android'e ısınamazsınız. Diğer cihazlar sizi tekrar iOS'a geri çevirir ve androidden nefret ettirir. Android'in adını lekeleyen firmanın kendisi Samsung'tur. Samsung kesinlikle alma.
Lanet olsun ki artık stabilite muhabbeti midemi bulandırıyor ancak nexus 5 de, G2 de sana iOS'un stabilitesini aratmayacak tek cihazlardır.
Note 3'ün 3GB ram'i olduğuna bakma uygulamalar açık iken 360mb boşta ram kalıyor. 2,5GB ram'i nereye harcıyor hala çözemedim.. G2 kadar komplike bir arayüzü, özelliği de yok. G2'nin 2GB ram'inde bile o arayüze rağmen 300mb boş ram kalıyor ve hızından asla ödün vermiyor.