312 444 1 444

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
312 444 1 444(Türk Telekom) Bugün 2 kere bu telefon numarası tarafından arandım cep telefonumu arıyorlar . Açıkçası şaşırdım ve açmadım. Net de biraz araştırma yaptım. Bir çok kişinin başına da gelmiş bu olay. Ama herhangi bir açıklayıcı bilgi bulunmuyor.
Yalnız bir kişinin başına da gelmiş ve netde paylaşmış. Ben ne anlama geldiğini çözemedim. Başına böyle bir iş gelen arkadaşlardan yanıt bekliyorum.

syldrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
korsan film, mp3 falan indirenleri arıyorlar.

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ne diye arıyorlar kaçak ındırme yaptıgım içinmi

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bende arandım ama önemli değil,tarifelerle ilgili zırvaladı durdu bende yeter ya sizin başka işiniz yok mu diyerek telefonu yüzüne kapattım.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Telekomun numarasının başında alan kodu yok.

Onun numarasına benzetmişler. Bizim de fazla bilgimiz yok vallahi. Dikkat etmek lazım.

syldrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bayrak01, tehdit edip kapatıyolar işte, küfredebilirsin bi daha ararlarsa, sanırım tt nin bandwidth'i dolduğu için yapıyolar.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Syldrm'în sözlerini dikkate alma. Dalga geçiyor

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
ya suçlu olsan telefonla ararlar mı hiç..sanmam..direk yasal işler başlar..yani telefon acıyolarsa korkma reklam filandır..

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Korkma yaw :D
Beni de aradılar yeni tariflerden bahsettiler... işte TTnet Müzik Falan gibi işte katılmak ister misiniz dediler ben de hayır deyince Kız yüzüme kapadı telefonu :D Terbiyesizzz :razz:

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
444 1 444 dısında numaraya cevap vermeyın basında 312 olsa dahı cevap vermeyın ttnet veya telekom 444 lu numaradan ararken asla basına baska kod gelmez bilginize

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bu numara değil ama hatırlayamadığım bi afrika ülkesi aramıştı o an bilmiyordum afrika ülkesi olduğunu ama yinede telaşlanmıştım

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
444 1 444 dısında numaraya cevap vermeyın basında 312 olsa dahı cevap vermeyın ttnet veya telekom 444 lu numaradan ararken asla basına baska kod gelmez bilginize

Cevap verin ama sorularına cevap vermeyin :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yo pesi, sorularına cevap verin :D
Acayip makara oluyo, sonunda da laf sokup telefonu karşıdakinin suratına kapamak yokmu :D

karay

Asistan
Reaksiyon puanı
1
makaraya almak keyifli oluyo ama bana uyanık bir bayan denkgeldi, bankadan aramıştı, dalga geçtiğimi anlayınca birden telefon yüzüme kesildi :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Korkma yaw :D
Beni de aradılar yeni tariflerden bahsettiler... işte TTnet Müzik Falan gibi işte katılmak ister misiniz dediler ben de hayır deyince Kız yüzüme kapadı telefonu :D Terbiyesizzz :razz:

Gerçekten yüzüne mi kapattı.

Yani bu 8 mbit meselesi için aradı ve yüzüne kapattı öyle mi?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Gerçekten yüzüne mi kapattı.

Yani bu 8 mbit meselesi için aradı ve yüzüne kapattı öyle mi?

8mbit için aramadı işte ttnet müzik vs bir kaç servis daha saydı ayda şu kadar daha ödeyerek bu servislerden de faydalanabilirsiniz falan dedi ben de bu servisilere abone olmak istemiyorum dedim kız resmen telefonu yüzüme kapadı... bari bir teşekkür et :D

bjkssaracus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
14013549e04f0497162.gif

Bugün mail adresime TTNet tarafından yollanılan bu uyarıyı sizler ile paylaşmak istedim. Dolandırıcılık vakalarındaki artış TTNet’ide harekete geçirdi. İşte TTNet firması tarafından yapılan uyarı;

‘‘Değerli Müşterimiz,

Son günlerde bazı müşterilerimizin farklı telefon numaralarından "TTNET Müşteri Hizmetleri" adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kendilerinden kredi kartı bilgilerinin istendiği tespit edilmiştir.

TTNET A.Ş. tarafından 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri haricinde başka bir numaradan arama yapılmamaktadır.

444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgiler sorulmamaktadır.

TTNET A.Ş., müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamını istememektedir.

TTNET A.Ş. sadece son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile otomatik arama yaparak borcunu hatırlatmaktadır. Bu aramalarda abonelerimiz, eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menü aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedir. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin, bu işlem esnasında Müşteri Hizmetleri yetkililerimizle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.

Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında, herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

TTNET A.Ş.’’

monk_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekim ayında 02164440375 numarasından ev telefonu ve cepten olmak üzere arandım,cep telefonundan cevapladım .İsmimle hitap edildi ve tarife değiştirmek isteyip istemediğim soruldu ,hayır dedim,e-mail adresiniz gözükmüyor yenilememiz lazım deyince e-mail adresimi verdim.Şimdi 1-kandırıldım mı?Yani ,ttnet ararsa hiç bir zaman numaranın başında alan kodu olmadan mı arar(cevaplarda olmaz yazıyor)? 2-İsmimi,cep,ev telefon numaralarımı bilen birine e-mail adresimi vererek ne gibi bir zarara uğrarım.:confused1:
Diğer bu tür hizmet numaralarına sahip banka vs.de cepten veya evden ararsa numaranın başında alan kodu olmaz mı?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
O numaralar özeldir. Hiçbir zaman başında kod bulunmaz. Sadece 7 hanelidir.

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Hızınızı yükseltelim kampanya var geçirelim fatura var e posta dan gönderelim gibi bilgiler için olabilir yada wirofon felan basvurduysan onun içinde arıyabilirler

monk_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Millet kolay paranın peşinde ne yapacağını şaşırmış durumda.Allah islah etsin,ne diyelim.Bu da bana ve benim gibi bunu bilmeyenlere ders olsun.Wirofona başvuru yapmamıştım :(

ToKoBa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla ne güzel bilen bilmeyen konuşuyor. Yok özel nuamraymış da başına alan kodu gelmezmiş de. Cep telefonunuzdan 444 0 375 i arayın bakalım ne diyecek? "Yanlış kodlama yaptınız" diyecek. Başıuna lan kodu koyarak aradığınızda da ilgili müşteri hizmetleri servisine ulaşacaksınız. Şehir içi teledonlarda 0 212 444xxxx numaraları dağıtılmaz. 444 xxx şeklinde özel müşteri hizmetleri numarasını alanlara alan kodları ile yapılan aramalar bu numaraya yönlendirilerek verilir.

TTNETin mailinde 0212 444 0375 ten aranıyor dememiş sadece herhangi bir numaradan aranıp TTNET Müşteri hizmetleri olarak tanıtılıyor denilmiş.

Ek not Türk Telekomun özel bayileri bulunmaktadır. Telekom ile belirli sözleşme ile bayiliğini alıp Telekom hizmetlerini veren bu bayiler de bazen müşterielri arayarak tarife değişikliği ya da ek hizmet satışı için arayabilmektedir. ama kendi sabit telefonalrından aramaktadırlar. Bu yasal bir pazarlama sürecidir. Güvenmiyorsanız bilgiyi alır telekom il/ilçe müdürlüğündne gerekli değişikliği ya da ek hzimet alımını yapabilirsiniz.

Herhangi bir yere üyelik için verdiğiniz bilgileri email ya da telefonal aranarak soruldunda vermeyin. Bazı email adreslerinde güvenlik güncellemesi ya da havalşe eft onayı için vs internet bankaılığı hesabınıza girilmesi istenir. Bunlara itibar etmeyin. Mailde tıklamanız gereken adres ise www.abcbank.com.tr olması gerekirken alt alan adları ile www.abcbank.com.tr.xyz.com haline getirilmektedir. Direkt ilk taraf bakıldığında bankanın resmi sitesi gibi görünse de alan adının asıl kısmı olan xyz.com kısmı gözden kaçırılmaktır. İlla tıklamanız gerekiyorsa ki tıklamamanız gerekir, adresi internet tarayıcınıza kendiniz giriniz. Bilip bilmedne ehr yere tılayıp mağdur olunca firmayı suçlamanın bir anlamı yok. Zaten bankalar iyice abarttılar. Giriş için kullanıc adı, şifre, parola, resim doğrulaması, tek kullanımlık şifre gibi 4lü 5li güvenlik önlemlerine geçtiler. Hepsini geçseler tek kullanımlık şifre için cep telefonunuzu ele geçirmeleri gerekecek.

Geçri bu foruma üye olurken de doğum tarihi bilgisi isteniyor ki bence özel bilgii olup alınmamaıs gereken bir bilgidir.

windozart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ToKoBa denen kişi, yazdıklarını okudum ve epey güldüm. Sen komedyen olmalıymışsın. Tam bir suçlu psikolojisiyle, üzerine alınmış gocunmuş bir üslupla bişeyler zırvalamışsın. Türk Telekomun başında Türk sıfatı olmasa varya neler edecem, neler diyecem ama "Türk" adına saygımdan dolayı kendimi tutuyorum. Komedyen kardeş, sen belli ki Telekomun birlikte çalıştığı ve herkesin kişisel nüfus bilgilerini bu nedenle onlara pervasızca verdiği neydüğü belirsiz olan çağrı merkezi müşteri hizmetleri şirketleri mavitelekom veya nmhtelekom çalışanlarından birisin herhalde. Sizin elinizde tüm telekom abonelerinin nüfus ve adres bilgileri var. Siz o nüfus bilgileri ile ne halt yiyonuz bi cevap versene. Bu mavitelekom milleti arayıp hesaplı kampanyaya geçiş onayı vermek istermisiniz dümeniyle milletin çok özel iki tane kimlik bilgisini soruyor. Niye soruyor? Ne malum o bilgilerle nüfus bilgilerini biraraya getirip milletin internet bankacılığı şifrelerini değiştirerek hesaplarını boşaltmaya uğraşmadıkları. Bu isminin başında Türk adı olduğu için küfür edemediğim telekom zaten milleti dibine kadar sömürüp kanını emiyor. Sizin gibi ne halt karıştırdığı belli olmayan aracılar da onların bilmemnesisiniz. Komik yazının sonunda baya hayıflanmışsın internet ve telefon bankacılığında baya güvenlik formalitesi çıkarıyorlar, çok güvenlik sorusu soruyorlar diye. Facebookta da doğum tarihi isim soyad yazıyor demişsin. Facebookta milletin nüfus cüzdanı bilgileri, tckimlik no'su ve adres bilgileri de bulunuyor mu? Bulunmuyor. Ama çağrı hizmeti veren şirketlerde bulunuyor. İşte bu hayıflanmalarından anladım ki sen milletin parasını armut piş ağzıma düş bankalar cebine koysun istiyorsun. Sanırsam ki sen dolandırıcı bir kafaya sahipsin. Yakında bu ülke kendi kıcını tekmelemeye başlarsa, sizin de kokunuz çıkar. Siz elinizdeki nüfus bilgileriyle milletin hesaplarını boşaltıp biryerlere uçarsınız artık. Anlamışmıyam dönen dümenleri ha bir söyle bana ToKoBa Telekom. :wink:

Şu adreslere bakın bakalım size güven verecekmi. Bunlar TürkTelekom ile ortak çalışıyor ve TürkTelekomdan ödül almışlar. Bozacının şahidi şıracı. http://www.mavitelekom.com.tr/index.aspx ve http://nmhtelekom.com.tr 02164740030 ve 02164740206 numaralarından cebinizi veya evinizi arayıp bazı çok özel kişisel bilgilerinizi isterlerse sakın olaki vermeyin. Güvenmeyin. Yarın başınıza kötü bir iş gelebilir. Türk Telekom neden başka kurumları aracı olarak kullanıp nüfus telefon ve adres bilgilerimizi onlara veriyor? Neden onların yapacağı hizmeti kendi başına yapmıyor? Yeteri kadar elemanı yokmu? Yoksa amaç başkamı? Bu soruları kendinize bi sorun. Benden söylemesi. Niyeti kötü olanlar herkese paranoyak muamelesi yapar. :wink: :biggrin: 312 444 1 444 adlı numara ve 212 444 0 375 adlı numaralara gelince, bu numaralar sizin telefon faturalarınızı şişirmek için sürekli arıyorlar. Siz telefonu açınca, sizi sessiz sapıklar gibi dinliyorlar, cevap vermiyorlar. Siz bunları dinlerken telefon açık kaldığı süre içinde fatura size yazıyor. Bunlar arıyor sizin faturanız kabarıyor. Bıkmadan usanmadan tekrar arıyorlar. Normalde başlarında il kodu görünmemesi lazım. Çünkü bunlar özel hizmet numaraları ve başlarındaki kod otomatik olarak kalkar ve görünmez. telekom resmen özel sahtekarlık şebekesi kurmuş. Ya hiç telefonu açmayın yada açmış bulunduysanız faturanız kabarmadan suratlarına çitonkkk!! diye kapatın. Umarım milleti uyarabilmişimdir. Allah bu telekomun tez vakitte belasını verir İnşallah.. :)

CenkAver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gecen 17 subat günü bizide aradılar 3124441444 diye bi numara olarak göründü numara ekranında açınca sessiz dinlediler.. sonra bikac gün böyle arayıp yine dinlediler. sapık felan sandık sonra hic konusmadığımız telefona aylık 20,95 tl fatura ödedik. bu numara bizi arayp dinledi diye bu fatura gelmis olabilirmi süphelendim simdi! bidaha konuşmadığımız telefona 20 tl gelirse telekom bayisini ejderha formunda basıp byerlerini bisey ediçem bunların. iyce yamyam kesildiler soygncu kene soylari... :cursing:

erkin58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vallaha adamı zorla küfrettirecekler. Az önce aradılar. Daha öncesinde günde 4 5 kez bile aradılar ama açmıyordum. Bugün açtım, yeterin ya dedim her gün her gün olmaz ki. Karşıdaki hiç aldırış etmeden devam etti. Ney ya konu ney dedim. Ttnet tarifeleri üzerine dedi. O an niye çıkışmadım bilmiyorum. Tarifeymiş!!! 8mgbit tarifesini alırsın. Eve gelir bi bakarsın hız 500-600kb. Ya arkadaşım hani 8mgbitti. Şimdi bunu sölesen "beyfendi bulunduğunuz konum üzerinde o kadar destekliyor" bende diycem tamam tamam da sende destekli at biraz. 2 adım ötemde arkadaşın 8mgbit 700kb ile indirio. Bu mudur? Herşeyi geçtim 1mgbit tarifesinde olup da 8mgbitde indirenini gördüm beee!!! Bunu nasıl açıklıyacaklar acaba. Yani herşey telekomun elinde sınırlamak da yükseltmekte. Herşey biyana yine 8mgbit paket alan bi arkadaşım konumundan dolayı 2mgbit destekliyomuş. Bunun hızını 2mgbite sabitlediler ve yine 8mgbit tarifesi üzerinden ücretlendirdiler. Bu şerefsizlik değil de nedir?

Evet bu tür numaraların başında alan kodu olmaz. sadece 444 ile başlarlar. Dikkat edin arkadaşlar. mutlaka hat sahibini isteyip bilgi falan isteyecekler. bana da sordu hat sahibini evde yok dedim.