235 liraya 'iPhone 4' aldı ama...

Bu konuyu okuyanlar

veyselgunduz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 8621Erzurum’da internetten 235 liraya "iPhone 4" cep telefonu sipariş eden esnaf, koliden telefonun maketi çıkınca şok oldu.
Erzurum'da esnaflık yapan 3 çocuk babası Ersavaş Ay (43), bir internet sitesinden 235 liraya iPhone 4 cep telefonu siparişi verdi. Özel bir kargo şirketi ile adrese teslim edilen koliyi açan Ay, telefonun reyon tanıtımlarında kullanılan 'maketi' ile karşılaşınca şok oldu. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Ay, "Ben 32 yıllık esnafım böyle dolandırıcılık görmedim" dedi. "iPhone 4'e inanamayacağınız fiyata sahip olacaksınız' yazılı reklamını gördükten sonra sipariş verdiğini anlatan Ay, "İnternet ortamından bu telefonun bu kadar ucuz olduğunu görünce hoşuma gitti, sipariş verdim. Adresime gelen koliyi teslim aldıktan sonra ücretini ödedim. Koliyi açtığımda reyonlarda tanıtım için kullanılan telefon maketini görünce şok oldum" dedi.

"SAHTE REKLAMLARA ALDANMAYIN" UYARISI
Erzurum Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve uygulamaları kapsamında tüketicilerin bu tip pazarlayıcı internet sitelerine girerken çok dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, "'Hediye kazandınız', 'Tek günlük, tanıtım amaçlı ve sınırlı sayıda kampanyayı kazandınız', 'iPhone 4'e inanamayacağınız fiyatla sahip olacaksınız' gibi sözlere inanan tüketiciler, orijinal olmayan ürünleri teslim aldıklarında adeta şok oluyor.

Kötü niyetli kişiler bu tür vaatlerle tüketicileri kandırıp telefonda belirttikleri ürünlerin orijinal olmayanını gönderiyor, bir de ücret ödemesi almadan ürünü vermiyor. Ürünü alıp kutuyu açan tüketici ise gördüğü manzara ile adeta şok oluyor ama iş işten geçiyor çünkü alınan ürünün iadesi çok zor" diye konuştu.http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/08/30/235-liraya-iphone-4-aldi-ama

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
366925067526.jpg

Erzurum’da internetten 235 liraya "iPhone 4" cep telefonu sipariş eden esnaf, koliden telefonun maketi çıkınca şok oldu.

Erzurum'da esnaflık yapan 3 çocuk babası Ersavaş Ay (43), bir internet sitesinden 235 liraya iPhone 4 cep telefonu siparişi verdi. Özel bir kargo şirketi ile adrese teslim edilen koliyi açan Ay, telefonun reyon tanıtımlarında kullanılan 'maketi' ile karşılaşınca şok oldu. Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Ay, "Ben 32 yıllık esnafım böyle dolandırıcılık görmedim" dedi. "iPhone 4'e inanamayacağınız fiyata sahip olacaksınız' yazılı reklamını gördükten sonra sipariş verdiğini anlatan Ay, "İnternet ortamından bu telefonun bu kadar ucuz olduğunu görünce hoşuma gitti, sipariş verdim. Adresime gelen koliyi teslim aldıktan sonra ücretini ödedim. Koliyi açtığımda reyonlarda tanıtım için kullanılan telefon maketini görünce şok oldum" dedi.

"SAHTE REKLAMLARA ALDANMAYIN" UYARISI
Erzurum Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve uygulamaları kapsamında tüketicilerin bu tip pazarlayıcı internet sitelerine girerken çok dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, "'Hediye kazandınız', 'Tek günlük, tanıtım amaçlı ve sınırlı sayıda kampanyayı kazandınız', 'iPhone 4'e inanamayacağınız fiyatla sahip olacaksınız' gibi sözlere inanan tüketiciler, orijinal olmayan ürünleri teslim aldıklarında adeta şok oluyor.

Kötü niyetli kişiler bu tür vaatlerle tüketicileri kandırıp telefonda belirttikleri ürünlerin orijinal olmayanını gönderiyor, bir de ücret ödemesi almadan ürünü vermiyor. Ürünü alıp kutuyu açan tüketici ise gördüğü manzara ile adeta şok oluyor ama iş işten geçiyor çünkü alınan ürünün iadesi çok zor" diye konuştu.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
İnternetten alınacaksa kesinlikle parayı vermeden önce kontrol edilmeli maketi bile olmuyabilirdi içinde:) yada şehrinden veya yakın yerlerdeki satıcılardan elden almak en mantıklısı

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Şaşırmamak lazım:)
Zaten o paraya ancak makedi eder...

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Sen anca o paraya maketini alırsın demişler ve bizzat maketini yollamışlar :D

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
32 Yıllık esnafmış ama halen ticareti öğrenememiş yazık...

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
ya akıl var matık var :devil2:var. var da var hiç 1.400TL olan bir ürünü o fiyata verirler mi? bi de esnaf. acaba kendisi her ne satıyorsa sattığı üründe bu kadar fiyat düşür mü önce kendisine bi sorsa almaz dı zaten

Red Bull

Asistan
Reaksiyon puanı
0
abi kimse kusura bakmasın bu cahillikten öte birşey afedersiniz ama m*llık yani.
bu kadarmı bilinmez fiyatı... nerde görülmüş cin malı bile satmazlar o fiyata

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=284680]Red Bull[/MENTION] ve diğer arkadaşlar. Siz teknolojik her konuda detay bilgiye sahip misiniz? Herkes bilmek zorunda değil . Ayrıca adam belki İphone'u görünüşünü beğendiği yüzünden almıştır ? Yani interneti çok kullanmayan teknik detay bilgi sahibi olmayan biri olabilir. Maket değil de belki clone çin işinin yollasalar adam anlamayacaktı .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alışmışlar 250 ye alıp 1500 e satmaya. ders olmuş şahısa. O fiyata iphone mu olur.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
beyin bedava ama kullanmasını bilene :D sorarlar adama piyasada 1800 tl ye satılan ürünü 250 tl ye nasıl alabilirsin :D adam çalsa gene o fiyata satmaz be adam bi de 32 senelik esnafmışsın devreler yanmış galiba :D

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bunlara nasıl inanıyorlar anlayamıyorum :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Yazık başı adama cakma olanını gönderseler idi ama cakmasi bile 350 tl arkadas aldı ordan biliyorum.

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
@Red Bull ve diğer arkadaşlar. Siz teknolojik her konuda detay bilgiye sahip misiniz? Herkes bilmek zorunda değil . Ayrıca adam belki İphone'u görünüşünü beğendiği yüzünden almıştır ? Yani interneti çok kullanmayan teknik detay bilgi sahibi olmayan biri olabilir. Maket değil de belki clone çin işinin yollasalar adam anlamayacaktı .

interneti kullanmayı bilmeyen biri bence internet'ten alışverişi asla yapamaz. anca girer youtube'ye video izler :) çevremde internetin sadece "google"'dan ibaret olduğunu sana insanlar bile var. o adam baktı 1.400'lük ürün bedavadan azıcık pahalı hemen aldı. sonra dedi "ben bunu en aşağı 1000tl'ye okuturum, vay be kısa yoldan çok para kazanmak bu işte" dedi. uyanıklık yapmasının sonu

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Yanında gezdirsin dursun; herkes iphone'u var diye bakar. :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Akıl Var Mantık var 235 Liraya IPHONE olurmu Hadi Teknolojik Durumdan BiHabersin hiç mi Kimseye Sormadın .!

Sonrada eeee Dolandırıldım ben ...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Resimdeki cihaz çin işi iPhone çakması. Adama yollanan bu mu=
Bu arada TV reklamlarında Nokia E71 çakması satılıyor. Söylenen sadece orijinal E71 199TL. Nokia Türkiye uyuyor mu?

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bırak 32 seneyi isterse 150 senelik esnaf olsun.Bu cahilliği yapan esnafın zekasından şüphe ederim.1800 liralık ürünü 235 liraya alabileceğini sanan zihniyet her zaman dolandırılmaya mahkumdur !!!

@Red Bull ve diğer arkadaşlar. Siz teknolojik her konuda detay bilgiye sahip misiniz? Herkes bilmek zorunda değil . Ayrıca adam belki İphone'u görünüşünü beğendiği yüzünden almıştır ? Yani interneti çok kullanmayan teknik detay bilgi sahibi olmayan biri olabilir. Maket değil de belki clone çin işinin yollasalar adam anlamayacaktı .

Önemli olanda bu zaten ! 32 senelik esnafın alacağı ürünü önceden araştırıp, piyasa kontrolü yapıp öyle alması lazım.Bu ürün her ne kategoride olursa olsun ! Bu şekilde gözü kapalı cahillik içinde alışveriş yapan bir esnaf, esnaf değildir benim gözümde !!!

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Evette beyler cidden 32 sen esnafsa 30 yaşında başasa 62 yaşında olur . Yani belki yaşı vardır.O yaşlardaysa internette dolanıyor olması bile anormal Türkiye'de çok kullanan yok o yaşlarda.

tamam sen büyüksün
Büyüğüm dedim mi ? Yenisin sanırım buradaki aile ortamını bilmiyorsun . Yani burda benim söylediğim sözler sinirle anlaşılmaz. Sadece yorumlanabilir . İtiraz edebilirsiniz , ama burası o sözlüklerden değil . Haddinizi bilin !

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
235 liraya iphonemi olurr yaa..3310 Daha pahalı :D

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Sanırım kilit zamanı gelmiş, hadi tamam maketini yolladınız, bari insan yanında bir litrede su yollar :)

BaradduR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu milleti anlamıyorum iphone diyorsun millet milyarlar veriyor o kadar insan salak geri zekalı ya bir kendi akıllı 235 TL ye iphone almış iyi olmuş böyle kekler olduğu sürece sahtekarlar kendilerine sürekli yeni sektör yaratırlar..

Son mesajlar