2 hafta ban saçmalığı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Yine her zamanki gibi geç kaldın @Creative. Yukarıda uzun uzun açıkladım olayı, inisiyatif kavramını öğrenmesi gerekiyor bu moderatörün. Bak tekrar ediyorum, "forum kitlesi yağ gibi eriyor" ve sizin buna çözüm bulmanız gerekli. Ceza süreleri veya pasif hale gelmesiyle ilgili çalışma yapmalısınız. Her kural için özel bir puan getirmelisiniz. Ek olarak, konumun neden sabitten kaldırıldığıyla ilgili açıklama yapabilir misin? Yanlış bilgilendirme yok, kronik sorunlu C4 PSU yok, aynı şekilde SSD.

Not: Yöneticiler ve Zaur dışında kimse konuya yorum yapmasın.

Dayı oğlu falan umrumda değil açıkçası. Peki yazdığın saatin kaç olduğuna tekrar baktın mı? İş işten geçti dostum, bazı yandaşlar var, neyse ağzımı bozmak istemiyorum. "Şikayetimi geri çekiyorum" desen bile bunlar kabullenir mi sanıyorsun? Bir kez daha insanlara güvenmemem gerektiğini tecrübe ettim, teşekkürler Zaur ??✅

Not: Yöneticiler ve Zaur dışında kimse konuya yorum yapmasın. Öyle mi? O zaman senin de kafana 2 hafta ban çaksınlar, bakalım böyle konuşabiliyor musun? Ek olarak, anlamadığın ve bilmediğin konulara yorum yapma.
Millete şov yapmak için konu açacağına, crea ve zaur un olduğu konuşma başlatabilirdin. 2 hafta ban çakmaları için gerekli bir şey yapmadım ve istediğim gibi konuşurum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Ne düşünürsen düşün. Sana ban attırmak için raporlamadım mesajı.

Sadece resimimi kaldırmanı istedim. Baktım resimi atan adamdan cevap yok yönetimden Yardım istedim.
Dayı oğlu falan umrumda değil açıkçası. Peki yazdığın saatin kaç olduğuna tekrar baktın mı? İş işten geçti dostum, bazı yandaşlar var, neyse ağzımı bozmak istemiyorum. "Şikayetimi geri çekiyorum" desen bile bunlar kabullenir mi sanıyorsun? Bir kez daha insanlara güvenmemem gerektiğini tecrübe ettim, teşekkürler Zaur ??✅
Yandaş yandaş söyleyerek ne anlatmaya çalıştığını bilemedim. Kendini komik duruma düşürme.

Banın kalkıcak zaten.
Bende ban yemedim mi sanıyorsun. Bekledim ve ceza sürem bitti. Pek kafaya takmam böyle şeyleri.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Mizahın ne olduğunu en kısa sürede öğrenmeni tavsiye ederim, sanırım gülmeyi unutmuşsun. Ünlülerin resimleri de var internette, gidip hepsine tek tek telif atsın, mahkemeye versin ulu adaletimizde (!) İnisiyatif kullanarak 3 günlük ban atardın, üstüne de 5 ceza puanı. Soldaki cümleyi cımbızlarsın sen şimdi, onu da boş ver. Ceza sebebi gram umurumda değil, absürt ve komik ceza süreleriniz beni ilgilendiriyor. Ek olarak, mesajları çok geç onaylıyorsunuz ya da bazı yerleri silmişsiniz, ne iş? Yazım kurallarından falan bahsetmişsin, onları biliyorum zaten. Buradaki kimsenin fikri değişmeyecek. Özelden yazıyorum, saatler sonrası cevap geliyor, bir de mod. olacaksınız. Farkında mısın, umrunda mı bilmiyorum ama aktif kullanıcıları foruma böyle ceza süreleriyle küstürmeniz hiç hoş değil. Forum kitlesinin yağ gibi erimesinin sebebi de ceza süreleridir. Rahatsız olmuş, müebbet hapis yerim şimdi ben, yahu ülkede adalet var mı? Ya da uygulanıyor mu? Boğaz kesip, yakan 10-15 yıl yatacak deniliyorsa ne rahatsızlığından, ne mahkemesinden bahsediyorsun sen? Bazı arkadaşlar da atıp tutuyor, cezam bir bitsin, gereken cevapları veririm ben size, içiniz rahat olsun.
Bana demagoji yapma. Konunu ülkedeki adaletsizlikle, boğaz kesip yakanlar ile ne alakası var. Ceza süresi puana bağlı. 10 puan üzerini geçtiğin an uzaklaştırılmaya başlanıyorsun. Önceden kalan puanların varsa yeni cezalar bunun üzerine eklenir. Bizde biliriz en ufak hatada 3-5 gün ban atmayı. İnsanlar hemen küsmesin diye o 10 puan barajını koyuyoruz zaten. Ceza sistemini abartı buluyorsan diğer forumlara da bir bak derim bence.

Burada hiçbir moderatör maaş almıyor. 7/24 burada mı yatıp kalktığımızı sanıyorsun. İnsanların işleri-güçleri-aileleri olabiliyor. O an psikolojik olarak kötü durumda olabilir, foruma bakamaz doğal olarak. Günde kaç mesaj, bildirim geldiğinin farkında olmadığın için attığın mesaja hemen dönülmesi gerektiğini düşünebilirsin. Yönetime ne insanlar geldi, mod olmadan önce bu işi çok kolay sanıp sonrasında 10 gün geçmeden görevi bırakan. Bu dünyada en zor iş, insanlarla uğraşmak bunu forumda geçirdiğim her gün tekrardan anlıyorum. Bekara koca boşamak kolay nasılsa.

Son düzenleme:

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Daha 34 mesajın var, güldürme beni :) Mesaj sayısı düşük olanlara da ayrı bir gıcık oluyorum zaten. Katılım tarihine bak; 29 Aralık. 1K mesaja gel, o zaman görürüm ben seni :)
İlk forum deneyimim değil burası. Aynı zamanda gördüğüm anda katıldığım bir forum da değil.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
İyi de durduk yere kimse, kimsenin profil fotoğrafıyla bu şekilde mizah yapamaz. Karşındaki kişinin hoşuna gidip gitmeyeceğini bilemezsin. Bunu bilemeden o fotoğrafı forumda gönderdikten sonra Zaur sana özelden rahatsız olduğunu belirtmek zorunda değil ki. Kurallar var yöneticiler var. Adamın direkt olarak bizimle muhatap olma hakkı var. Böyle bir şeyi yapmak istiyorsan önce Zaur'dan özel mesaj yoluyla izin alırsın, sonra konu içerisinde mesaj olarak gönderirsin. Şu forumda bir kere cezasını kabul eden adam görmedim arkadaş. 2-3K mesajı olan adamlara başlığı büyük yazdıktan sonra uyarı veriyoruz ona bile itiraz edenler var.
2 hafta biraz fazla olmuş sanki. Zaur bunları kafaya takacak biri değil

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
2 hafta biraz fazla olmuş sanki. Zaur bunları kafaya takacak biri değil
Yahu o 2 hafta ban sadece bu olay yüzünden olmuyor. Zaur'un fotoğrafı yüzünden verdiğim cezadan önce arkadaşın zaten ceza puanı vardı. Bu puanlar biriktiği zaman ceza süresi uzar. Yoksa 11 puana ulaşan birisinin ceza süresi 2 hafta değil. Demek ki arkadaş tam sınırdaymış, bu ceza puanını alınca bir üst kademeye geçmiş ceza süresi olarak.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Yahu o 2 hafta ban sadece bu olay yüzünden olmuyor. Zaur'un fotoğrafı yüzünden verdiğim cezadan önce arkadaşın zaten ceza puanı vardı. Bu puanlar biriktiği zaman ceza süresi uzar. Yoksa 11 puana ulaşan birisinin ceza süresi 2 hafta değil. Demek ki arkadaş tam sınırdaymış, bu ceza puanını alınca bir üst kademeye geçmiş ceza süresi olarak.
o zaman haklısın tamam

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Bunların kafasına göre her zaman yönetici haksızdır. :D Ayrıyeten o arkadaşa belirtmek istiyorum ki technopata kayıt olduktan 10 gün sonra kurallarda yazmayan bir sebepten dolayı bir yıl ban yedim ve kesinlikle açmadılar.

A

Aynen aynen

SDN Okuru
Millete şov yapmak için konu açacağına, crea ve zaur un olduğu konuşma başlatabilirdin. 2 hafta ban çakmaları için gerekli bir şey yapmadım ve istediğim gibi konuşurum.
Ne konuşmasından bahsediyorsun? Benim konum ve mesaj yazmanı istemiyorum. Yemek yiyip geldim ve 2 hafta ban ?? Tekrar söylememe gerek var mı? Konuyu ben açtım, sadece yönetici ve Zaur'u ilgilendiriyor, sizinle uğraşamam ben. Zaten bir mesaj 2 saat sonra gidiyor, yazma konuma, istediğin gibi konuş. Çünkü sana cevap vermeyeceğim bundan sonra, açtığım konulara yorum yapma ve mesajımı da alıntılama.
Ceza sistemini abartı buluyorsan diğer forumlara da bir bak derim bence.

Bekara koca boşamak kolay nasılsa.
Biliyorum ceza sistemini ben, boşuna öğretme bana.
ben yapmıştım böyle bir şey bir konuda konuyu açan kaybolmuştu o sırada cevap verenler(ben dahil.) Müge Anlı stüdyosuna editlemiştim umarım yemem ban :D
Forum kurallarına aykırı bir davranış sergilediğiniz için yasaklandınız (!)
Yasaklanma sebebiniz : Yok öyle bir şey. Forum Kural İhlali Yasağın 19 Ocak 2021 10:43 tarihinde kaldırılacak.
Ne konuşmasından bahsediyorsun? Benim konum ve mesaj yazmanı istemiyorum. Yemek yiyip geldim ve 2 hafta ban ??

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Bana demagoji yapma. Konunu ülkedeki adaletsizlikle, boğaz kesip yakanlar ile ne alakası var. Ceza süresi puana bağlı. 10 puan üzerini geçtiğin an uzaklaştırılmaya başlanıyorsun. Önceden kalan puanların varsa yeni cezalar bunun üzerine eklenir. Bizde biliriz en ufak hatada 3-5 gün ban atmayı. İnsanlar hemen küsmesin diye o 10 puan barajını koyuyoruz zaten. Ceza sistemini abartı buluyorsan diğer forumlara da bir bak derim bence.

"Burada hiçbir moderatör maaş almıyor. 7/24 burada mı yatıp kalktığımızı sanıyorsun." İnsanların işleri-güçleri-aileleri olabiliyor. O an psikolojik olarak kötü durumda olabilir, foruma bakamaz doğal olarak. Günde kaç mesaj, bildirim geldiğinin farkında olmadığın için attığın mesaja hemen dönülmesi gerektiğini düşünebilirsin. Yönetime ne insanlar geldi, mod olmadan önce bu işi çok kolay sanıp sonrasında 10 gün geçmeden görevi bırakan. Bu dünyada en zor iş, insanlarla uğraşmak bunu forumda geçirdiğim her gün tekrardan anlıyorum. Bekara koca boşamak kolay nasılsa.

"Burada hiçbir moderatör maaş almıyor. 7/24 burada mı yatıp kalktığımızı sanıyorsun." Hiçbir forumda ücretli editörler dışında diğer arkadaşlar ücret almaz. Herhalde milyonlar kazanılıyor sanıyorlar.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Ne alakası var kardeşim, ceza puanlarını o zaman doldurmasaydın. Daha sabah açmış olduğu konunun üzerine 2. bir konu açtığım için adama uyarı verdim, verdiğim gibi uçtu. Senin gibi oda doldurmuş uyarılarını..

Kurallar hakkında hiç bir şey diyemezsin, gayet esnek kurallarımız mevcut. Hatta yakın bir zaman içerisinde tekrar gözden geçireceğim ve yeni eklemeler yapacağım.. Eklemeler ile bundan sonra bu forumda kimse troll ve boş konu açamayacak.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
"Burada hiçbir moderatör maaş almıyor. 7/24 burada mı yatıp kalktığımızı sanıyorsun." Hiçbir forumda ücretli editörler dışında diğer arkadaşlar ücret almaz. Herhalde milyonlar kazanılıyor sanıyorlar.
Modların maaş aldığını ve mesaili çalışan olduğunu sanan çok kişi var. He mesaili çalışan olsak dahi robot değiliz sonuçta hemen cevap veremeyebiliriz. Koskoca şirketlerin mesaili çalışanlarına mail atıyorsun, 1-2 gün sonra cevap alıyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...