Soru 2. el fotoğraf makinesi

Bu konuyu okuyanlar

Ranakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar arkadaşlar,

2. el fotoğraf makinesi arıyorum, profesyonel olmadığım için lensli dslr makinelere bakmayayım dedim. O yüzden ufak Canon Powershot g7 Mark minvalinde veya Sony a6000 serisi civarı arama yapıyordum. Az önce bir video izledim ve bu tarz lenssiz kameraların telefondan çok bir farkı olmadığını, gerçekten fotoğraf makinesi istiyorsak dslr ve lensli kameralar tercih etmemiz gerektiğini söylüyor. Bu durumda tercihim neler olabilir? Yeni başlayanlar için öneride bulunabilecek var mıdır aranızda? Bir de içerisinde NFC, wifi gibi bağlantılar olmasına dikkat ediyordum ben, bunlar elzem şeyler midir?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Bütçeniz nedir? Aynalı Dslr modelleri yerine aynasız Dslr modellerine bakılabilir. NFC ve Wifi özellikleri çok elzem bir durum değildir. Sonuçta çektiğiniz fotoğrafları aktarmak için kablo kullanacaksınız veya içindeki hafıza kartını bilgisayara takacaksınız. NFC ile telefonunuza dokundurarak hızlı görüntü aktarabilirsiniz. Wifi ile de bağlı olduğu ağdaki cihazlara veri aktarabilirsiniz. Ayrıca bu iki özellik sayesinde NFC ile cihaza dokundururak veya dokundurmadan WİFİ ile bağlandığınızda Dslr makinesini uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Tabi bunun için telefonunuza Dslr üreticisinin play store veya apple store üzerinde yayınladığı uygulamayı kurmanız gerekiyor. Ayrıca üreticinin internet sitesinde de uygulamanın uyumlu olduğu dslr modellerinin listesi de mevcut.

acmakapamatusu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
bende aynı şekilde ama seninki kadar özellikli olmasada varsa eğer arkadaşlardan biri yardımcı olursa sevinirim

Ranakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçeniz nedir? Aynalı Dslr modelleri yerine aynasız Dslr modellerine bakılabilir. NFC ve Wifi özellikleri çok elzem bir durum değildir. Sonuçta çektiğiniz fotoğrafları aktarmak için kablo kullanacaksınız veya içindeki hafıza kartını bilgisayara takacaksınız. NFC ile telefonunuza dokundurarak hızlı görüntü aktarabilirsiniz. Wifi ile de bağlı olduğu ağdaki cihazlara veri aktarabilirsiniz. Ayrıca bu iki özellik sayesinde NFC ile cihaza dokundururak veya dokundurmadan WİFİ ile bağlandığınızda Dslr makinesini uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Tabi bunun için telefonunuza Dslr üreticisinin play store veya apple store üzerinde yayınladığı uygulamayı kurmanız gerekiyor. Ayrıca üreticinin internet sitesinde de uygulamanın uyumlu olduğu dslr modellerinin listesi de mevcut.
Bu açıklayıcı cevap icin cok tesekkür ederim. 2.500-4.000 minvalinde gidip geliyorum fiyat aralığında. Nikon 3200d ve canon 70d gibi cihazlara da baktım. Ama bu cihazlar bana fazla porfesyonel ve büyük geliyor. Başka önerebileceğiniz var mıdır? Aşagı yukarı her modelin ikinci elino buldum şimdiye kadar.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Kullanım amacınız ne olacak önce onu belirlemeliyiz. Vlog çekecekseniz Fujifilm XT200 veya Canon Eos M50 veya M50 Mark II alınabilir. Ama fotoğraf çekmeye yeni başlıyorsanız, Canon Eos 250D, 800D, Nikon da ise D5100 veya D5200 gibi hareketli ekrana sahip modellere bakabilirsiniz.