Canon & Nikon 2.000 liraya kadar fotoğraf makinesi tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sıfır ya da 2.el bir fotoğraf makinesi alacağım fakat taksitle alabilir? Sıfır olarak 2000 liraya kadar alabileceğim en iyi fotoğraf makinesi nedir? 2.elde galiba alabileceğim en iyi fotoğraf makinesi Nikon D7000. Yanılıyorsam veya yanlışım varsa siz düzeltin?

Tavsiye ve önerilerinize açığım? Birde Eminönü/Doğubank tarafında çok met edilen bir fotoğrafçı var galiba. Adını unuttum. 2.el ve sıfır makine satışı var bu kişide. O kişinin dükkan adını bilenler vardır mutlaka aramızda yazarsa çok sevinirim.

2.el ve sıfır olarak alabileceğim en iyi makine hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. Herkese hayırlı Cumalar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2000 tl vericek ve yeni başlayacaksan 0 makina tavsiye ederim. 60d ya da 70d gibi makinalar yerine 650d ve 600d yeterli. asla ve asla nikon d3100 d3200 d5100 d5200 tavsiye etmem. lens parasıyla araba alırsın. eğer lens alacaksan 600d sana fazlasıyla yeter. 1300 tl ye bulabileceğin yerler var. not: canon alacaksan kit lensinin dc lens olmamasına dikkat et.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar sıfır ya da 2.el bir fotoğraf makinesi alacağım fakat taksitle alabilir? Sıfır olarak 2000 liraya kadar alabileceğim en iyi fotoğraf makinesi nedir? 2.elde galiba alabileceğim en iyi fotoğraf makinesi Nikon D7000. Yanılıyorsam veya yanlışım varsa siz düzeltin?

Tavsiye ve önerilerinize açığım? Birde Eminönü/Doğubank tarafında çok met edilen bir fotoğrafçı var galiba. Adını unuttum. 2.el ve sıfır makine satışı var bu kişide. O kişinin dükkan adını bilenler vardır mutlaka aramızda yazarsa çok sevinirim.

2.el ve sıfır olarak alabileceğim en iyi makine hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim. Herkese hayırlı Cumalar.
600d yi hiç düşünme canon illk defa giriş seviyesi dslrde 650d ile devrim yaptı arkadaşın verdiği linkteki 70-300 tamrona ihtiyacının olduğunu düşünmüyorum tak çıkar yapmak istemiyorsan 650d(body only )+17-55 efs yada 650d(body only)15-85 efs(daha ucuz olacaktır)
yeni başladığın için nikon düşünme
istiyorsan dediğimi yap yada 18-55 50mm 55-250 klasik set yap sen bilirsin sana yardımcı olabilirim
portfolyomun bir kısmı burada dslr makinem yok g12 kullanıyorum ama deneyimim oldu
http://forum.shiftdelete.net/dijita...flar-stokluk-girin-pisman-olmayacaksiniz.html
ekipmanlara o kadar takılmayın

- - - Mesaj Güncellendi - - -

o kişi
http://www.hayyamfototeknik.com/

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
buna bak

bide buna (benimki bu)

artı bide bunu al (buda bende var) :D

gayet memnunum

2000 tl vericek ve yeni başlayacaksan 0 makina tavsiye ederim. 60d ya da 70d gibi makinalar yerine 650d ve 600d yeterli. asla ve asla nikon d3100 d3200 d5100 d5200 tavsiye etmem. lens parasıyla araba alırsın. eğer lens alacaksan 600d sana fazlasıyla yeter. 1300 tl ye bulabileceğin yerler var. not: canon alacaksan kit lensinin dc lens olmamasına dikkat et.

600d yi hiç düşünme canon illk defa giriş seviyesi dslrde 650d ile devrim yaptı arkadaşın verdiği linkteki 70-300 tamrona ihtiyacının olduğunu düşünmüyorum tak çıkar yapmak istemiyorsan 650d(body only )+17-55 efs yada 650d(body only)15-85 efs(daha ucuz olacaktır)
yeni başladığın için nikon düşünme
istiyorsan dediğimi yap yada 18-55 50mm 55-250 klasik set yap sen bilirsin sana yardımcı olabilirim
portfolyomun bir kısmı burada dslr makinem yok g12 kullanıyorum ama deneyimim oldu
http://forum.shiftdelete.net/dijita...flar-stokluk-girin-pisman-olmayacaksiniz.html
ekipmanlara o kadar takılmayın

o kişi
http://www.hayyamfototeknik.com/

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Fakat şöyle bir durum var. Bizim motosiklet grubumuz var, geceleri de gezmeye çıktığımız ve manzaranın güzel olup düşük ışık olan yerler oluyor. Mesela arnavutköy, bebek tarafında 2. boğaz köprüsünün altında ışık pek olmuyor. 550D ile orada sorun yaşadık. Çekim yamadık pek. 650D acaba yeterli olur mu öyle ortamlarda?

G12 nasıldır? İlle dslr alıcam diye bir kaide yok. Maksat işimi en iyi şekilde görebilicek olması ve gece,manzara çekimlerinde beni hayal kırıklığına uğratmıyacak olması.

650D vs G12 dersem ne dersiniz?

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Gece fotoğraf çekimlerinde nikon bir adım önde canona göre. Videoda ise sony>canon>nikon.

550d ile gece sorun yaşamanızın nedeni yanlış lens kullanımı veya yetersiz ışık kaynağının olmasından kaynaklanmıştır.

Açık diyaframlı, geniş açılı bir lense ihtiyacınız olacaktır.

Gece çekimlerinde tripot ile uzun pozlama yaparak daha net görüntüler elde edebilirsiniz.

Yerinizde olsam 2.el bir makine alıp, geri kalan parayı lense yatırırdım.

Sadece fotoğraf çekecekseniz nikon almanız daha mantıklı geliyor bana.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Fakat şöyle bir durum var. Bizim motosiklet grubumuz var, geceleri de gezmeye çıktığımız ve manzaranın güzel olup düşük ışık olan yerler oluyor. Mesela arnavutköy, bebek tarafında 2. boğaz köprüsünün altında ışık pek olmuyor. 550D ile orada sorun yaşadık. Çekim yamadık pek. 650D acaba yeterli olur mu öyle ortamlarda?

G12 nasıldır? İlle dslr alıcam diye bir kaide yok. Maksat işimi en iyi şekilde görebilicek olması ve gece,manzara çekimlerinde beni hayal kırıklığına uğratmıyacak olması.

Canon noise konusunda gerçekten sıkıntılı ya arkadaşın dediği gibi tripod alın yada tek çare full frame makine almaktır siz en iyisi tripod alın yada harici flaş kullanın
en iyi seçenek 2. el 650d alıp tripod alın enstane değerini 1/4 saniyeye alıp ısoyu arttırmaktır 50mm f1,8 alın yanına diyaframı açın çekim yapın

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gece fotoğraf çekimlerinde nikon bir adım önde canona göre. Videoda ise sony>canon>nikon.

550d ile gece sorun yaşamanızın nedeni yanlış lens kullanımı veya yetersiz ışık kaynağının olmasından kaynaklanmıştır.

Açık diyaframlı, geniş açılı bir lense ihtiyacınız olacaktır.

Gece çekimlerinde tripot ile uzun pozlama yaparak daha net görüntüler elde edebilirsiniz.

Yerinizde olsam 2.el bir makine alıp, geri kalan parayı lense yatırırdım.

Sadece fotoğraf çekecekseniz nikon almanız daha mantıklı geliyor bana.

Canon noise konusunda gerçekten sıkıntılı ya arkadaşın dediği gibi tripod alın yada tek çare full frame makine almaktır siz en iyisi tripod alın yada harici flaş kullanın
en iyi seçenek 2. el 650d alıp tripod alın enstane değerini 1/4 saniyeye alıp ısoyu arttırmaktır 50mm f1,8 alın yanına diyaframı açın çekim yapın

Canon 550D ile 1/8 saniye 55-85 lens durum bu :glare:

_

Şöyle söyliyim Nokia Lumia 925'in bile gece çekimleri 550D'den çok daha kaliteli.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Canon 550D ile 1/8 saniye 55-85 lens durum bu :glare:

_

Şöyle söyliyim Nokia Lumia 925'in bile gece çekimleri 550D'den çok daha kaliteli.
sizin yougnuo 468 e ihtiyacınız var hayyamdan ikinci el temin edebilirsiniz

ayrıca iki fotoğrafı croplu incelerseniz 550dnin keskin olacağını göreceksiniz 50mm f1.8 ile dahada iyleştirirsiniz çekimlerinizi bunu inceleyin son iki fotoğrafı
http://www.canonturk.com/wp/4878-ct-konuk-emirhan-coskun.html

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sizin yougnuo 468 e ihtiyacınız var hayyamdan ikinci el temin edebilirsiniz

ayrıca iki fotoğrafı croplu incelerseniz 550dnin keskin olacağını göreceksiniz 50mm f1.8 ile dahada iyleştirirsiniz çekimlerinizi bunu inceleyin son iki fotoğrafı
http://www.canonturk.com/wp/4878-ct-konuk-emirhan-coskun.html

Emirhan abiyi tanıyorum zaten bende motorcuyum. :) Bu arada son 2 fotoğraf Canon 5D mark 2 ile çekildi :)

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Canon'cular basmış burayı :) Hacı foto ise amaç alacağın makine Nikon..

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Emirhan abiyi tanıyorum zaten bende motorcuyum. :) Bu arada son 2 fotoğraf Canon 5D mark 2 ile çekildi :)
En iyisini alma Canon alma L serisi lens alma şu hastalıklara kapılmayın bende dslr kullandım fakat g12 rahat taşıınabilir sizin yapacağınız iş gidip hayyamdan 20-30 liraya dandik bir tripod alıp uzun pozlama yapmak zaten amacınız güzel fotoğraf çekmekse tek flaş ile zaten gölgeler oluşacaktır.
Tripodu alın isoyu 400 e getirin diyafram değerini yükseltin enstantaneyi pozametreye göre ayarlayın zaten benim size bahsettiğim tripodlar katladığında 20 cm oluyor sıkıntı yok yani hadi sağlıcakla

Canon'cular basmış burayı :) Hacı foto ise amaç alacağın makine Nikon..
Canon nikon kavgalarına karşıyım ben canon seviyorum kullanıyorum sen nikon seversin kullanırsın nikon daha mı iyi evet iyi ama profosyonel seride 5dmk2 den se ben d700'ü daha beğeniyorum mesela

makinelere takılmayın mesela bir benim fotoğraflarımı inceleyin
http://forum.shiftdelete.net/dijital-fotografcilik/350821-benden-2-parti-fotograflar-stokluk-girin-pisman-olmayacaksiniz.html

gerçi incelemişsin neyse

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
550d de istediğiniz sonucu alamamanızın nedeni doğru lens seçimi yapamamanızla ilgili
Gece çekiminde açık diyaframlı bir lens şart :)
artı olarak geniş açılı olmasıda çekim yapacağınız alana göre değişir

YellowClaw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canon Eos 600D kullanıyorum gayet iyi 3 lensim var 50 mm 18-55 bide 75-300 gayet iyi tavsiye ederim