16 Mbps'ye Geçmek İsteyenler için Bir Püf Noktası .!

Bu konuyu okuyanlar

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Size Bir Püf Noktası Arkadaşlar ..

Arkadaşlar Modem'in Arayüzünden Alabileceğiniz Maksimum Hıza Bakın
Eğer 8050 ile 8192 kbps'den Daha Düşük Bir Değer Gösteriyorsa 16 Mbps'e Kadar olan İnternete Geçemessiniz Geçseniz Bile Modeminiz Sinyal Alamaz Veya Sürekli Kopma Yaşarsınız.! Boşuna Mağdur Olmayın Diye Yazıyorum.! Eğer 8192 kbps Yazıyorsa Sorunsuz Geçebilirsiniz!

Airties 205 Modem den Bir Örnek [Bahsettiğim Değer Burda Yazıyor:

airties.png

Not:
Alabileceğiniz Maksimum Hız Değeri Modeminizi Açıp Kapattığınızda Değişebilir .! Siz En Yüksek Değere Ulaşmaya Çalışın Ona Göre Deneyin..!

Eklemeyi Unutmuşum Eğer Hızını Belirli Bir Tarifede Sabitlenmişse Alabileceğiniz Maksimum Hız Odur Zaten Modem Arayüzünde o hızı görürsünüz . Yani Benim Bahsettiğim Olay 8 Mbps'ye Kadar Olan Tarifeler içindir!

Bu Bahsettiğim Bir Püf Noktasıdır %100 Geçerliliği Yoktur Hız Artırımı Yapmadan önce TTnet MH 444 0 375 'i Aramanızda Yarar Var.! Çünkü MH ekranında Santral Uzaklığınız Metre Cinsinden Görülebiliyor.

Yalnız Atladığımız Bişey Var Port 'da Çok Önemli Her Port'ta Maksimum Hız Alınamaz !..!

Mesela Aynı Ev Aynı Kablo Kesiti Aynı Alt Yapı da 7.2 Kbps Hız alınıyor Port Değişiminden Sonra (Tabi Uygun port Bulmak Ayrı Bir Mesele) Hızınız 10.5 Kbps 'ye Kadar Çıkacaktır ! Port Bulma işi Biraz Zahmetli Bir İş Olduğundan Tek Tek Deneyip Kontrol Etmeleri Gerekiyor . O Kablo Örümcek Ağında (Matrix Yanında Halt Etmiş) hiçte Kolay iş Değil .. :)

Eğer Türk Telekom'da Bir Tanıdığınız Varsa Veya Şahsen Santral'e Gidip Ricada Bulunabilirsiniz

Buda Benden 1 Püf Noktası Daha Olsun...

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bende aynı markayı kullanıyorum şuan ama kopma sorunu var hala yapamadım.Teşekürler nıke bu bilgiler önemli benim için inşallah olur:thumbup:

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
benım modem rt 206 airtes modem arayuzunde INTERNET Kısmın da ulasılabılır hız 4072 yazıyor yanı 4 mbt sımdı ben bu hızın dısında daha yuksegını alamaz mıyım yanı ?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
benım modem rt 206 airtes modem arayuzunde INTERNET Kısmın da ulasılabılır hız 4072 yazıyor yanı 4 mbt sımdı ben bu hızın dısında daha yuksegını alamaz mıyım yanı ?

Eğer Hızın 4096 kbps'ye Sabitlenmemişse Alabileceğin maksimum hız odur

Konuya Eklemeyi Unutmuşum 8 mbps 'e Kadar olan Tarifeler içindir Benim Bahsettiğim !

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Senin gösterdiğin yerde benimkinde 253 / 1023 yazıyor. Burası mevcut hız değil mi? Çünkü sol tarafta ADSL kısmına tıkladığımda

ADSL Hızı(Kb/s): 1023 253
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 13924 1216

şeklinde yazıyor.

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115

Konuya Eklemeyi Unutmuşum 8 mbps 'e Kadar olan Tarifeler içindir Benim Bahsettiğim !

Anladım

Bende ttnetle bır kac gundur bu yuzden sorun yasıyordum tarıfemı 16 mbt tarıfesıne gecırmıstım ancak o anda modemden bır daha sınyal bulamadı ttnetten eve geldıler modem de sorun var dedıler sonra bır kac kısıye sordum desteklıyor dedıler 54 mbt kadar ama sanırım modem desteklemıyor destekleseydı 12 mbt hızla baglanıyorsunuz demezlerdı hız yukseltıldıgı zaman modem de sınyal fln kalmıyordu..
demek kı 4 mbt ustune cıkamıyorum suanlık =) mesela bır de suna takıldım senın modem ana sayfasında 125 mbt hız yazıyor bende oyle bırsey yok sanırım bır alakası var mıdır bılmem gercı ama aklım karma karısık bundan dolayı

alooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

abi benimkide 4097 kpps yazıyor bende geçebilirmiyim modemim airlines 206 ne dersiniz çok acil. tşk.ler

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Senin gösterdiğin yerde benimkinde 253 / 1023 yazıyor. Burası mevcut hız değil mi? Çünkü sol tarafta ADSL kısmına tıkladığımda

ADSL Hızı(Kb/s): 1023 253
Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 13924 1216

şeklinde yazıyor.

Senin Hızın 1Mbit/s ile Sınırlandırılmış Zaten! Onu Konuya Yeni Ekledim
Airties'de Varmi Bilmiyorum ama Sendeki Gibi Bazı Modemlerde Alabileceğin Maksimum Hızıda Gösteriyor Orayada Bakabilirsiniz!

Alabileceğin Maksimum Hıza Görede 16 Mbit/s Hıza Geçebilirsin !

alooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin Hızın 1Mbit/s ile Sınırlandırılmış Zaten! Onu Konuya Yeni Ekledim
Airties'de Varmi Bilmiyorum ama Sendeki Gibi Bazı Modemlerde Alabileceğin Maksimum Hızıda Gösteriyor Orayada Bakabilirsiniz!

Alabileceğin Maksimum Hıza Görede 16 Mbit/s Hıza Geçebilirsin !

peki benim msj cevabınız ne olur çok acil modemim airlines 206 hız 4097 kpss

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
peki benim msj cevabınız ne olur çok acil modemim airlines 206 hız 4097 kpps

Dediğim Gibi Benim Bahsettiğim Püf Noktası 8 Mbit/s ye Kadar Olan Tarifeler içindir !

Bazı Modemlerde Max. Downstream ve Max. Upstream Hızı Görülebilir !

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Orada yazan hız o anki hızın olması gerek...
Çünkü değişkenlik gösteriyor...

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Orada yazan hız o anki hızın olması gerek...
Çünkü değişkenlik gösteriyor...

Evet Modem Açılıp Kapanınca Değişir Alabileceğin Maximum Downstream ve Maximum Upstream Hızını Gösteriyor ! Eğer Değerler Benim Bahsettiğim Değer Arasındaysa 16 Mbit/s Hızına Geçmen İçin Bir Fikir Edinmene Yardımcı Olacaktır.!

alooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim Gibi Benim Bahsettiğim Püf Noktası 8 Mbit/s ye Kadar Olan Tarifeler içindir !

Bazı Modemlerde Max. Downstream ve Max. Upstream Hızı Görülebilir !

hımm anladım bakalım ttnet herhalde bağlamadan önce hız testi yapar hayırlısı. tşk.ler. sağ olun.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Öncelikle Murat harika bi konu eline sağlık... Bu konuya ihttiyacı olan bi çok kişi var...

Benim hiç bi sorunum yok fakat kampanyadan dolayı bi üst tarifeye geçemiyorum ttnet m.h. nin dediğine göre 4 ay sonra geçeceğiz Allah izin verirse çok merak ediyorum 16mbps yi... Benim hem ttnetten sordum geçebilirsiniz dediler hemde modemde bi sorun yok... Benimki..

Air 5450 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem

modemql.png

Tarifemse şimdilik 8mbps ye kadar netlimitsiz...
modemql.png

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Öncelikle Murat harika bi konu eline sağlık... Bu konuya ihttiyacı olan bi çok kişi var...

Benim hiç bi sorunum yok fakat kampanyadan dolayı bi üst tarifeye geçemiyorum ttnet m.h. nin dediğine göre 4 ay sonra geçeceğiz Allah izin verirse çok merak ediyorum 16mbps yi... Benim hem ttnetten sordum geçebilirsiniz dediler hemde modemde bi sorun yok... Benimki..

Air 5450 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem

modemql.png

Tarifemse şimdilik 8mbps ye kadar netlimitsiz...
modemql.png

Teşekkürler murat !! Senin Hattın Sanırım Nominal Kesit kablolama var Çok iyi Yani

Sen 15999 kpbs veya 16244 kbps Hız Alacaksın Tarifeye Geçtiğin Zaman .!

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ağzından bal damlıyor ama yok ttnet kime veriyor o hızıda bana verecek.....

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Süperonline geçecem tabi 2 sene sonra :D

Zıplayı ver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ttnetin tek alternatifi uydunet diğerleri birak alternatifi sadece tabelaları var. ne ücrette iyiler, ne de diğer teknik özelliklerde

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ağzından bal damlıyor ama yok ttnet kime veriyor o hızıda bana verecek.....

Yanılgı Olabilir adaş ama Modem arayüzündeki Değerler Gerçek Değerlere Yakın Bir Değer Veriyor

Sen 16 kbps 'ye Geçtiğin Zaman Görürüz :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bende öyle düşünüyorum ama bakalım inşallah...

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Ttnet online işlem merkezinde benim bağlantı 8192-800 yazıyor ama modem arayüzünde şu şekilde çok fazla hat zayıflaması var nedense
1zqsydu.jpg
ben 16 mbps'ye geçsem sorun olurmu acaba geçebilirmiyim modem markası airties rt-104 kablolu 24 mbps'e kadar kaldırıyor santral ile aram oldukça yakın.

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar modem arayüzüne nasıl bakabilirim modemim pikatel combomax.....

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ttnet online işlem merkezinde benim bağlantı 8192-800 yazıyor ama modem arayüzünde şu şekilde çok fazla hat zayıflaması var nedense
1zqsydu.jpg
ben 16 mbps'ye geçsem sorun olurmu acaba geçebilirmiyim modem markası airties rt-104 kablolu 24 mbps'e kadar kaldırıyor santral ile aram oldukça yakın.

Ulaşılabilir Hız 19668 kbps Ama Max Downstream 7999 Gösteriyor Eğer Sana Tekrar Port Atanırsa 13K - 14 kbps 'ye Yakın hız Alırsın ama Biraz Uğraşırsın !

arkadaslar modem arayüzüne nasıl bakabilirim modemim pikatel combomax.....

http://www.adslburada.com.tr/resim/file/Pikatel_Combomax_Kullanim_Kilavuzu.pdf

Üsteki Sitede Senin Modeminin Kullanma Kılavuzu Var Modeminle ilgili Her Bilgiye Ulaşabilirsin

Senin Sorun ile ilgili Bilgide 19'uncu Sayfadan itibaren Mevcut!

Spy Git At Bi yerlerden Kendini :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Şuan bulunduğum yer Amasya doğaldır :D

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ekranalntsu.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Benim modem ve hat destekliyordu. 1 ocakta bu tarifeye geçtim 10 gündür uğraşıyoruz, ama boşuna hat sürekli dalgalanıyor. Yani bazen 14 Mbit iken bir bakıyorsunuz 0,2 Mbit olmuş. 10 gündür çözemediler. Az önce arayıp tekrar 8 Mbit'e düşürün hızımı dedim.

Bu 10 gün içinde;
- Port değiti
- Modem değişti
- Bina içindeki kablo değişti
- Bilgisayar değişti

Tüm bunlara rağmen düzelmedi. Sağolsunlar ttnet'tekilerde 10 gündür uğraşıyor ama nafile.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
arkadaşlar benimkindede bu yazıyor 8mbite kadar tarifesindeyim 16mbit kullanamazmıyım bu değerlere göre

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 800
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 8128

modemim huawei echolife hg521

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
arkadaşlar benimkindede bu yazıyor 8mbite kadar tarifesindeyim 16mbit kullanamazmıyım bu değerlere göre

Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 800
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 8128

modemim huawei echolife hg521

Bu Değerlere Göre Kullanabilirsin !