16 mb Ultra Net

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MrKSK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ultranet limitsiz tarifesine geçtim ama sürekli bağlantıda kopmalar oluyor yardımcı olacak varmı napmalıyım ?
Bağlantı olduğunu gösteriyor ama net hızı yok ? Bir anda nette son hızda dosya indirir gibi kasma oluyor ve net kesiliyor..

Ayrıca Bu değer bir geliyor bir gidiyor sebebi nedir :confused1:

ADSL Hızı: 799 / 14333 kbps

ADSL Hızı: 0/0

Ekli dosyayı görüntüle 7419

Ekli dosyayı görüntüle 7420

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
santral kaldırmıyor galiba 16mb interneti o yüzden de bağlantı kopmaları yaşıyorsunuz 444 0375 i arayıp bağlantım kopuyor diye belirtin 10 dk ya falan çözülüyor bazen bu sorunlar yada size bilgi verir santral ile ilgili bir problem falan diye.

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@M.Uzun Aradım defalarca anlattım, Ne santralmiş kaçgündür düzeltemediler sorunu. :D

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
hat zayıflık değerleri ne kadar düşük olursa o kadar iyi,sizin modeminizdeki değerlerde çok iyi.ama dowstream sınırı 7,bu değerde ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir,ama sizin bu değerleriniz hat düşürecek derece düşük. sebebi nedir (uzaklık,kablolama,santral) araştırılması gerekiyor.dowstream sınırının 15 olması ideal bir değerdir ve arıza ekipleri hat düşmelerinde hemen hızı düşürüp soruna halletmeye çalışırlar.

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günlerdir sorunumu çözemediler, İzmir gibi bir şehirde net kopuyorsa diyecek lafım yok. ;)

Yarın itibarı ile Superonline 50 Mbmps’lik FİBERMASTER 50 paketi tarifesine geçiyorum.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Dostum kısaca pttye uzaklıgından dolayı senin netin 16 yı kaldırmıyor. Aynı sorunu yaşayan bi arkadaşım hızını 8 e sabitlettirdi. Sen 16 da baglanamazsın bu kadar. Bu sorunun çözümü yok. Yakında fiber internet geliyormuş.

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Günlerdir sorunumu çözemediler, İzmir gibi bir şehirde net kopuyorsa diyecek lafım yok. ;)

Yarın itibarı ile Superonline 50 Mbmps’lik FİBERMASTER 50 paketi tarifesine geçiyorum.
ah ah bende izmirdeyim kardeşim :) 8mb interneti 6mb olarak kullanıyorum santral bu kadarını verebiliyormuş her ay 120 tl para almasını biliyorlar ama çözüm 0 :) başka alternatifde yok hepsi ttnet altyapısını kullanıyor o yüzden değişim olmıycaktır sende geçme bence.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
ah ah bende izmirdeyim kardeşim :) 8mb interneti 6mb olarak kullanıyorum santral bu kadarını verebiliyormuş her ay 120 tl para almasını biliyorlar ama çözüm 0 :) başka alternatifde yok hepsi ttnet altyapısını kullanıyor o yüzden değişim olmıycaktır sende geçme bence.

arkadaş superonline adsl dememişki TTNET altyapısı olsun :)

Superonline fiber altyapısını kullan anlarsın aradaki farkı :D

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
arkadaş superonline adsl dememişki TTNET altyapısı olsun :)

Superonline fiber altyapısını kullan anlarsın aradaki farkı :D

çok pardon :D ben bir an öyle anladım, peki bende bu fibere geçiş yapabilirmiyim? yani yüksek hızda kesin gelir mi internet

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
çok pardon :D ben bir an öyle anladım, peki bende bu fibere geçiş yapabilirmiyim? yani yüksek hızda kesin gelir mi internet
superonline tam hız veriyo eğer bulunduğun bölgede varsa . ama adil kullanım kotasını geçtiğin anda 1 mbite düşürüyo :)

ttnet te fiber çıkarcakmış ama tarifeleri bile saçma geldi :) 20mbite kadar diyo hala adamlar sanki fiberle 20 mbit veremiycekte mbite kadar diyolar :D

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
superonline tam hız veriyo eğer bulunduğun bölgede varsa . ama adil kullanım kotasını geçtiğin anda 1 mbite düşürüyo :)

ttnet te fiber çıkarcakmış ama tarifeleri bile saçma geldi :) 20mbite kadar diyo hala adamlar sanki fiberle 20 mbit veremiycekte mbite kadar diyolar :D

İndirme hızı 1Mb hızına düşsün hiç önemli değil, kullandığım pakette adil kullanım kotası 250 gb bana yeterde artar bile.:mrgreen:

An itibari ile yaklaşık 4 saat oldu FİBER internete geçmiş bulunuyorum.

50 Mb Fiber bağlantı Ucuyor ve Hızı görünce ağlayacak gibi oldum. :tt1:

speedtest teki hız 65mb i zorluyordu enson, upload ise 5+ mb sınırındaydı muahaha muahaha

''İzmirdeki herkez mutlaka bu hızı tatmalı'' :devil2:

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
iyi güzelde neden upload 5mb+ sınırında :D 20mbitlik paketim var upload 9mbit :D

bu arada İzmir' deyim tattım ben o 50 mbiti hemde beleşe kampanyası vardı zamanında.

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi güzelde neden upload 5mb+ sınırında :D 20mbitlik paketim var upload 9mbit :D

bu arada İzmir' deyim tattım ben o 50 mbiti hemde beleşe kampanyası vardı zamanında.

upload la fazla işim yok :D 5 mb fazla bile ama iyi bana göre

1775437313.png

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
kardeşim bulunduğun bölge semt neresi? benimki karabağlar bozyaka acaba bende geçsem o hızı görebilir miyim :blushing:
superonline fiber altyapısı olan bir bölgedeysen tabiki öyle yüksek hızları alabilirsin

ama dikkat et superonline adsl kullanma sakın çünkü adsl de ttnetin altyapısını kullanıyo oda

ttnet adamakıllı tarife çıkarsaydıda aradaki rekabet artıp adil kullanım kotasında düzeltmelere gitselerdi keşke :devil2:

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@M.Uzun Karşıyaka

İnternet Hızının Böyle Olacağını Bilsem Daha Önce Geçerdim. :mrgreen:

Superonline 'ı Arayıp Semtin hakkında bilgi iste, pişman olmazsın.

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
@M.Uzun Karşıyaka

İnternet Hızının Böyle Olacağını Bilsem Daha Önce Geçerdim. :mrgreen:

Superonline 'ı Arayıp Semtin hakkında bilgi iste, pişman olmazsın.

yarın ilk iş onu yapmak olucak hocam :) teşekkürler iyi geceler hızlı hızlı indirmeler :mrgreen:

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yarın ilk iş onu yapmak olucak hocam :) teşekkürler iyi geceler hızlı hızlı indirmeler :mrgreen:

[MENTION=43277]M.Uzun[/MENTION] Satış yapan arkadaşı öyle bir sıkıştırdım soru manyağı oldu çocuk, abi bukadar soru soran olmadı dedi. :mrgreen:
Sonuçtan acayip memnunum Faster Faster!! :devil2:

--- Mesaj Güncellendi ---

TTNET 'teki aboneliği sonlandırma ücretini gelecek olan faturadan düşüreceklerini söylediler en güzel yanı burası. :D

MrKSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adil kota ile ilgili iyileştirmeler zamanla yapılırsa, max. hız isteyen superonline 'a geçecektir. :drool:

yo£cu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar ben 1 ay sonra ultranete geçeceğim şimdi 8 mb netim var
modemimi değiştirmeme gerek var mı
gerek varsa ttnetin modemini mi alayım yoksa yeni bi cihaz mı tavsiye edersiniz
yardımcı olursanız sevinirim

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
vdsl kullanmayacaksan modem değiştirmene gerek yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ark bende ttnet kullanıcısıyım ultranet 16 mbps pakete geçtim hızım 10 mbps kadar çıktı daha fazlasını istedim muşteri temsilcisinden dilekçe oluşturdular bende yükselecek diye beklerken hızımı 6 mbps sabitlediler telekoma gittim hattın kaldırmıyodu bizde sabitledik dedi hemen ttneti aradım hızımı 12 ye kadar çıkardı yine kopmalar oldu düşürdüler sonra aradım bağırçım çağırdım ben 16 mbps tamamını almak istiyorum kablolarınızı kesıp atıcam ......... ne gelirse söyledim aradan bi kaç gün geçti modem arayüzünden baktığımda maximum download hızı 17536 mbps e çıktı bi film aldım indirmeye 17 mbps le indiriyo anladım kı nazik konuşmamak gerekiyo muş

DarkDance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telekom hiçbir şekilde destek olmuyor, benim hattım 16Mbit ancak iki gündür bildirmeme rağmen halen daha 4Mbit kullanıyorum.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
ttnet'in tekirdağda verdiği 16 mbit bu
3636758915.png

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
[MENTION=45352]orcnd[/MENTION] izmirde de aynı.
Keşke 29 TL'lik 1Mbit gerçek sınırsız devam ediyor olsaydı. Hiç olmazsa yarı fiyatından daha az öderdik.