Yardım PC nasıl temizlenir?

Bu konuyu okuyanlar

Kennf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba PC 1.5 yıllık ama hemen hemen 6 ay kullanmışımdır.Elimde soğuk hava üfleyecek bir makine bulunmuyor.Ekran kartınada çok dokunmak istemiyorum ama çok tozlandıysa 1.5 yılda onu da temizleyebilirim.Termal macun değişiminide yapıcağım.Statik elektrik yaratmadan nasıl temizleyebilirim?

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Masaüstü ise işiniz kolay hocam.
Fon makinesini soğuk ayara getirin ya da en dusuge maksimum hızda hava basın. Tertemiz olacak. Elektrik süpürgesi de olur ama çok dikkat etmen gerek. Zarar verme.

Kennf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstü ise işiniz kolay hocam.
Fon makinesini soğuk ayara getirin ya da en dusuge maksimum hızda hava basın. Tertemiz olacak. Elektrik süpürgesi de olur ama çok dikkat etmen gerek. Zarar verme.
Hocam fön makinesinde soğuk ayar bulunmuyor.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Merhaba PC 1.5 yıllık ama hemen hemen 6 ay kullanmışımdır.Elimde soğuk hava üfleyecek bir makine bulunmuyor.Ekran kartınada çok dokunmak istemiyorum ama çok tozlandıysa 1.5 yılda onu da temizleyebilirim.Termal macun değişiminide yapıcağım.Statik elektrik yaratmadan nasıl temizleyebilirim?
Fon makinesi ile tozları atıp boya fırçalari var yatay olarak 5cm vb onlada sonra üstünden geçebilirsin. Fönü en düşük ısıda yap Anakarta vb degecksende statik elektriğini at ahşapa dokunarak vb atabilirsin

Son mesajlar