Yardım Oyundayken sesimde bozulmalar oluyor.

Bu konuyu okuyanlar

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar yardımınızı isteyeceğim umarım sorunu halledebilecek birisi çıkar,
Ben gta 5'e girdiğimde sesimde zaman zaman bozulmalar oluyor '' cızırtı '' sürekli devam etmiyor 8 saniye düzgün 4 saniye bozuk ses gidiyor karşı tarafa. Sanırım bilgisayara oyun yük bindirdiği için oluyor. çözüm ararken kayıt aygıtlarında olan geliştirmeler sekmesinden cızırtı önleme gibi bir seçenek var, fakat benim bilgisayarın kayıt aygıtlarındaki ayarlarda bu sekme yok. aşağıda ki sste gördüğünüz gibi, biraz araştırıp realtek driverlarını kurdum hem msi sitesinden hemde realtekin kendi sitesinden, bu arada bilgisayarım MSI Leopard GP66 Gaming Leptop. RTX 3070 ekran kartı , i7 11800H 2.3GHZ işlemci, 16gb ram,

Şöyle ki, bilgisayar da tek jak girişi olduğundan kulaklığımın mikrofonunu kullanamıyordum. ses kartı aldım öyle kullanıyorum. Kurduğum realtek driverları bilgisayarın mikrofonu ve hoparlörünü etkiliyor. realtek uygulamasından sına deyince kulaklık değil pc'nin hoparlöründen ses geliyor oyüzden. ayrıca bilmediğim etmediğim 4-5 tane aygıt daha var bilgisayarda mikrofon ve kulaklık olarak görünen onu da anlamış değilim. Nitekim yine geliştirmeler sekmesini görebilmiş değilim hem bilgisayarın mikrofonu ve hoparlöründe hem de ses kartı aracılığıyla kullandığım kulaklıkta. Ne yapacağımı bilemedim gerçekten, oyundayken birileriyle konuşamıyorum iletişim kurulmuyor. Son olarak sağ aşağıdan ses sorunlarını gider seçeneğini denedim ses kartımın olduğu usb audio device yi seçtim, geliştirmeleri aç dediğimde ise sorun giderilemedi diyor.
1644082866151.png
1644082896991.png
1644082911185.png
1644082918802.png
1644082970857.png

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Harici ses kartından dolayı olabilir mi diye düşünüyorum şu an. MSI'ın kullandığı Realtek ses kartları dışarıdaki kartlara göre daha kalitelidir. İmkanınız varsa Bilgisayarın ses kartını kullanın. Kulaklık sadece USB'den çalışıyorsa farklı bir port vs. deneyin. Sistem

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Harici ses kartından dolayı olabilir mi diye düşünüyorum şu an. MSI'ın kullandığı Realtek ses kartları dışarıdaki kartlara göre daha kalitelidir. İmkanınız varsa Bilgisayarın ses kartını kullanın. Kulaklık sadece USB'den çalışıyorsa farklı bir port vs. deneyin. Sistem
sorun şu ki, bilgisayarda sadece 1 jak girişi var, kulaklıkta ise bir mikrofon jakı ve kulaklık jakı olmak üzere 2 farklı jak girişi var. Mikrofon jakını taktığımda ise mikrofonu bilgisayar görmüyor. Kulaklık jakını taktığımda kulaklık çalışıyor mikrofon yine yok. oyüzden ugreen ses kartı aldım. ses kartını taktıktan sonra kulaklıktan aldığım ses kat be kat arttı. Ses kartı kullanmazsam eğer leptobun mikrofonundan başka hiç bir mikrofon kullanabileceğimi sanmıyorum. '' jak girişli olan ''

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
sorun şu ki, bilgisayarda sadece 1 jak girişi var, kulaklıkta ise bir mikrofon jakı ve kulaklık jakı olmak üzere 2 farklı jak girişi var. Mikrofon jakını taktığımda ise mikrofonu bilgisayar görmüyor. Kulaklık jakını taktığımda kulaklık çalışıyor mikrofon yine yok. oyüzden ugreen ses kartı aldım. ses kartını taktıktan sonra kulaklıktan aldığım ses kat be kat arttı. Ses kartı kullanmazsam eğer leptobun mikrofonundan başka hiç bir mikrofon kullanabileceğimi sanmıyorum. '' jak girişli olan ''
JACK dönüştürücüler var onlardan kullanabilirsiniz. Biraz araştırdım sorun muhtemelen ses kartında gibi duruyor. Realtek Audio Console'dan ses seviyesini ayarlamanız lazım ses seviyesinin artması için. Açıkçası aklıma farklı bir sebep gelmiyor belki diğer arkadaşlar yorum yapabilirler

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
JACK dönüştürücüler var onlardan kullanabilirsiniz. Biraz araştırdım sorun muhtemelen ses kartında gibi duruyor. Realtek Audio Console'dan ses seviyesini ayarlamanız lazım ses seviyesinin artması için. Açıkçası aklıma farklı bir sebep gelmiyor belki diğer arkadaşlar yorum yapabilirler
zaten jack to usb yazarak araştırdım amacım dönüştürücü almaktı ve genelde karşıma hep ses kartı adıyla satılan ürünler çıktı ve bende bir tanesini aldım.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
zaten jack to usb yazarak araştırdım amacım dönüştürücü almaktı ve genelde karşıma hep ses kartı adıyla satılan ürünler çıktı ve bende bir tanesini aldım.
JACK to USB den ziyade mikrofon ve kulaklığı tek jjack girişinde birleştiren dönüştürücüler var onları da deneyebilirsiniz.

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
JACK to USB den ziyade mikrofon ve kulaklığı tek jjack girişinde birleştiren dönüştürücüler var onları da deneyebilirsiniz.
denedim jak girişine sahip 2 tane jak girişi olan bir dönüştürücüydü. Bilgisayarın tek varolan jak girişine taktığımda ise yine çalışmadı. geri iade ettim 20lira bir şeydi zaten

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
denedim jak girişine sahip 2 tane jak girişi olan bir dönüştürücüydü. Bilgisayarın tek varolan jak girişine taktığımda ise yine çalışmadı. geri iade ettim 20lira bir şeydi zaten
Telefon kulaklığınız varsa (jack girişli) onu takıp bir de öyle deneyebilir misiniz? Telefon kulaklığının mikrofonu da o girişte çalışır. Eğer aynı sorun o kulaklıkta da olursa biraz araştırırız olmazsa büyük ihtimal ses kartındandır.

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Telefon kulaklığınız varsa (jack girişli) onu takıp bir de öyle deneyebilir misiniz? Telefon kulaklığının mikrofonu da o girişte çalışır. Eğer aynı sorun o kulaklıkta da olursa biraz araştırırız olmazsa büyük ihtimal ses kartındandır.
bir deneyeceğim. ses kartı yep yeni ama bilmiyorum bir deneyeyim. Ama konuda yazdığım gibi oyunda değilken bir sorun yok gayet temiz ses.

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
hocam kimsenin bir bilgisi yok herhalde konuyla alakalı, ya da kimse umursamıyor anlamadım tam olarak. siz hariç airbus hocam