Yardım 18 yaş altında kripto para alabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar selam öncelikle 17 yaşındayım ve kripta para almak istiyorum fakat 18 yaşın altındayım. Ve 18 yaşın altında işlem alan Þürkiye de herhangi bir site yok. Ablam ya da abim yok . Annem veya babamın adına açsam ileriki zamanlarda vergi haciz veya banka ile görüşürlerken kredi vs.çekerken bir sıkıntı olur mu ? Çünkü bunu onlardan habersiz yapacağım onlara söylesem umurlarında olmaz boşver sen ders çalış falan diyeceklerini biliyorum.
Dediğim gibi annem veya babamın üzerine açtığımda ileride bir sıkıntı olur mu ve 18 yaşına geldiğimde kendi hesabıma aktarabilir miyim her şeyi ?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Arkadaşlar selam öncelikle 17 yaşındayım ve kripta para almak istiyorum fakat 18 yaşın altındayım. Ve 18 yaşın altında işlem alan Þürkiye de herhangi bir site yok. Ablam ya da abim yok . Annem veya babamın adına açsam ileriki zamanlarda vergi haciz veya banka ile görüşürlerken kredi vs.çekerken bir sıkıntı olur mu ? Çünkü bunu onlardan habersiz yapacağım onlara söylesem umurlarında olmaz boşver sen ders çalış falan diyeceklerini biliyorum.
Dediğim gibi annem veya babamın üzerine açtığımda ileride bir sıkıntı olur mu ve 18 yaşına geldiğimde kendi hesabıma aktarabilir miyim her şeyi ?
Anne/Baba faktörü olmadan maalesef işlem yapamıyorum bende. Annenin veya babanın bilmesi senin için sağlıklı olacaktır ve ikna kabiliyetin yüksekse, aileni ikna etmeye çalış.

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Lafım meclis dışı, birçok sahtekar var dolandırıyorlar bu durumda nasıl alacaksınız?

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Annen ve baban üzerine açacaksan kimlik doğrulaması isteniyor. Yanı sıra selfie de isteniyor. Yapılan tüm işlem senden çıkıp hesabı açtığın kişi adına geçiyor. Para yatırırken de çekerken de hesap sahibiyle aynı isimle banka bilgisi isteniyor. Yani babanın adına açacaksan babanın adına bi banka kartına para çekebiliyorsun.

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Kendine MetaMask veya TrustWallet cüzdanı açarak yaş sınırı fark etmeksizin işlem gerçekleştirebilirsin. Aktif olarak Binance üyesi olan bir tanıdığına yatırmak istediğin ücreti gönderirsin ve o da senin soğuk cüzdanına Binance Smart Chain (BNB) olarak gönderir ve merkeziyetsiz borsalar(PancakeSwap, SushiSwap, UniSwap) üzerinden işlem gerçekleştirebilirsin. Binance, Paribu, BTCTürk, Kucoin veya Gateio gibi borsaları reşit olmadan kullanmanız mümkün değildir.

omeraraz

Öğrenci
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
73
Kendine MetaMask veya TrustWallet cüzdanı açarak yaş sınırı fark etmeksizin işlem gerçekleştirebilirsin. Aktif olarak Binance üyesi olan bir tanıdığına yatırmak istediğin ücreti gönderirsin ve o da senin soğuk cüzdanına Binance Smart Chain (BNB) olarak gönderir ve merkeziyetsiz borsalar(PancakeSwap, SushiSwap, UniSwap) üzerinden işlem gerçekleştirebilirsin. Binance, Paribu, BTCTürk, Kucoin veya Gateio gibi borsaları reşit olmadan kullanmanız mümkün değildir.
Arada 1 dolara yakın komisyon kesiliyor diye biliyorum. Düşük para yatıracaksanız eğer değmez bence.

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Arada 1 dolara yakın komisyon kesiliyor diye biliyorum. Düşük para yatıracaksanız eğer değmez bence.
Belirli bir komisyon miktarı yok. Ayrıca kullandığımız Binance, Paribu veya diğer merkeziyetli borsalarda da işlem başına komisyon her ne kadar görmesek de alınıyor. 18 yaşında değilseniz ve yatırım amaçlı kripto para alım işlemi yapacaksanız soğuk cüzdan en mantıklısı oluyor. Ağ ücretlerini de ödemeye razı olacaksınız mecbur. :(