Yardım Ailem sözel okumamı istemiyor sizce ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
18
Kızgını sana atmadım anlattığın şeyi kastettim. Bir insan çocuğunun öğretmenine karşı hangi yüzle bu sözleri söyler? Anlattığım şeyi yap 18'ine kadar bekle sonra ayrı eve çık. Yoksa akıl sağlığını yitirebilirsin.
Bizimkiler söylüyor işte bu sözleri

Reaksiyon puanı
1,768
Tam çıldırmalık kafa yapısı ya. Sanki öbür meslekleri okuyanı havada kapıyorlar. Ailen ne derse onu seç sonra 18 yaşında kendi evine çık çünkü ne yaparsan yap işsiz kalma ihtimalin çok yüksek. Kendi evine çıkınca okumayı da bırakırsın sonu garsonluğa çıkıyor çünkü. O kadar doktor olmanı istiyorlarsa kendileri olsaymış.
Aga verdiğin tavsiyeye bak ya
Üni de başarılı olursa işsiz kalmaz önüne gelen üniye giriyor düşük puanla sonra niye işsiz kaldık oluyor
Birde doktor olmasını istiyor ailesi doktorlarda mı işsiz :D

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Arkadaşlar 10.sınıfa gidiyorum meslek lisesine gidiyorum ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben sözel seçmek istiyorum çünkü özel eğitim öğretmenliği okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaki bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 40 geometri 40 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden sözel seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaki tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar babam ile abim benim geleceğimi düşünmüyor sırf yüksek maaşı olduğu için doktorluk okumamı istiyorlar biliyorum zaten geçen gün babam bana sırf yüksek maaşı olduğu için senin doktor olmanı istiyoruz yoksa doktor olmanı istemezdik doktor ol ayda 60 bin TL maaş al zengin ol paran olsun diyor babam abimde sürekli bana diyor sen sayısal seç tıp oku doktor ol ayda 60 bin TL maaş al bende çalışmayacağım yan gelip yatacağım senin paranı yiyeceğim sende bana kölelik yap diyor hep birde ailem sürekli bana başkalarını örnek gösterip diyorlar milletin çocukları okudu doktor oldu sende okumadın birşey olmadın utan yüzün kızarsın arsız eşek sende bir sarımsak kadar ar yok eğer sende bir sarımsak kadar ar olsaydı sen olursun adam olurdun bir işe yarardın diyorlar bana onur kırıcı sözler gerçekten aileme bir şey diyemiyorum içime atıyorum ama artık kafayı yiyeceğim artık evden gidip kurtulmak istiyorum ama daha 10.sınıfım okulum var o yüzden evi terk edemiyorum ailemi bu yıl okulun rehberlik servisine söyledim ama onlar babamla konuştu ama maalesef babamı ikna edemediler aileme ne zaman sözel seçmek istediğimi söylesem hemen bana sus gerizekalı haddini bil özel eğitim öğretmenliği kötüdür okumaya değmez işsiz kalırsın bize bir daha sözel dersen seni parçalarız diyorlar bana aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim sözel okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?
Doktorlar 60bin tl almıyor bunuda benden iyi bilen yoktur emin ol bi mesleği ztn maaşı için değil hayalerin için devam ettir?

Reaksiyon puanı
18
Doktorlar 60bin tl almıyor bunuda benden iyi bilen yoktur emin ol bi mesleği ztn maaşı için değil hayalerin için devam ettir?
Sence özel eğitim öğretmenliği nasıl güzelmi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğru söylüyorsun doktorlar ayda 60 bin TL maaş almıyor buda benim ailemin geri kafalılığı birde ailem benden beyin cerrahı olmamı istiyor

Aga verdiğin tavsiyeye bak ya
Üni de başarılı olursa işsiz kalmaz önüne gelen üniye giriyor düşük puanla sonra niye işsiz kaldık oluyor
Aileme söylüyorum diyorum madem doktorluk o kadar kolaydı siz niye doktor olmadınız dediğimde bana sus geri zekalı haddini bil sen bize karşımı geliyorsun saygısız biz sana ne söylüyorsak onu yap bize karşı gelme diyorlar

Aileme ne zaman sözel seçmek istediğimi söylesem bana seni eve almayız sana yemek vermeyiz sana bakmayız senin adını bile getirmeyiz seni tanımayız ve seni döveriz diyorlar bana ama eğer sayısal seçsen seni dövmeyiz diyorlar bana bende ne yapacağımı şaşırdım sizce ne yapmalıyım?

Benim aileme göre sözel öğrencileri gerizekalıdır sayısal öğrenciler ultra zekidir sende gerizekalısın çünkü sözel seçeceksin diyorlar bana kafayı yiyeceğim

ailem bana sözel seçersem beni okutmayacağını söylüyorlar

Son düzenleme:

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Aileme ne zaman sözel seçmek istediğimi söylesem bana seni eve almayız sana yemek vermeyiz sana bakmayız senin adını bile getirmeyiz seni tanımayız ve seni döveriz diyorlar bana ama eğer sayısal seçsen seni dövmeyiz diyorlar bana bende ne yapacağımı şaşırdım sizce ne yapmalıyım?
Bırakta sen reşit yaşa gelmeden eve almasınlar yemek vermesinler polise git.

Yanlış hatırlamıyorsam sayısalının çok kötü olduğunu söylemişti. Sayısalı kötüyse doktor olamayacak.

Kaldı ki doktor olsa bile bu mesleğin meyvelerini yiyemeyecek, söylediğine göre o çalıştıkça ailesi parasını yiyecekmiş.

Son düzenleme:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Yazık ya. Ama ailesine. O kafa yapısıyla nasıl bu zamana kadar hayatta kalmışlar acaba :D(!) 18 yaşına kadar sana bir şey yapmazlar okumak en doğal hakkın. Elinden alamazlar. Eğer dediklerini yaparlarsa şikayet edebileceğin bir sürü kurum var. Sen kalbinin istediği yere git.

Reaksiyon puanı
18
Bırakta sen reşit yaşa gelmeden eve almasınlar yemek vermesinler polise git.

Yanlış hatırlamıyorsam sayısalının çok kötü olduğunu söylemişti. Sayısalı kötüyse doktor olamayacak.

Kaldı ki doktor olsa bile bu mesleğin meyvelerini yiyemeyecek, söylediğine göre o çalıştıkça ailesi parasını yiyecekmiş.
Sayısalım iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil sadece kimya ile biyoloji dersim iyi sayısalda bunU aileme anlatıyorum ama dinletemiyorum Artık aileme korkudan sözel seçeceğimi söyleyemiyorum aileme ne zaman sözel seçmek istiyorum desem hemen bana saldırıyorlar beni susturmaya çalışıyorlar sözel derslerim çok iyi Türkçe'den ingilizce ye din kültürüne kadar hepsi 85 notlarım bu şekilde

Şu üstte ki şahsın attığı linke basma
Basmıyorum zaten

Yazık ya. Ama ailesine. O kafa yapısıyla nasıl bu zamana kadar hayatta kalmışlar acaba :D(!) 18 yaşına kadar sana bir şey yapmazlar okumak en doğal hakkın. Elinden alamazlar. Eğer dediklerini yaparlarsa şikayet edebileceğin bir sürü kurum var. Sen kalbinin istediği yere git.
Ben şimdi sözel seçsem ailem kabul etmeyecek sayısal seçsemde yapamıyorum sayısalım iyi değil sayısal seçsem sınıfta kalırım biliyorum ne yapacağımı şaşırdım

3 yıldır mezuna kalıyorum.Eşit ağarlık öğrencisiyim.Ve sana vereceğim tek tavsiye tabi ki mutlu olacağın seveceğin yerde kal fakat mutlu olacağından seveceğinden o kadar emin olma gerçekten sayısal bölüm okumak çok daha avantajlı.3 senem gitti keşke sayısalı seçseydim diye pişmanım bence aileni dinle bunuuda izlemeni tavsiye ediyorum - izle, indir, oku
Ben sözel seçmek istiyorum çünkü sayısalım iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil sadece kimya ile biyoloji dersim iyi bu yüzden sözel seçmek istiyorum ama ailem kabul etmiyor sözel seçip özel eğitim öğretmenliği okumak istiyorum sizce özel eğitim öğretmenliği nasıl güzelmi?

Son düzenleyen moderatör:

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Geçen gün sınıf öğretmenim babamı aradı babama sözel seçmemi söyledi babam benim yanımda öğretmenime dedi ben Tarık tan çok çektim Tarık beni kanser etti dedi öğretmenime ben onun yüzünden hasta oldum bende üzüldüm hatta o gün kendimi suçladım kendimi odama kilitledim ağladım
Bi insan bu kadar mı geri kafalı olabilir ki.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Reis sen bildiğimiz Meslek Lisesi mi okuyorsun !

Meslek liselerinde Sözel Sayısal Eşitağırlık seçme diye bir şey mi var ?

Fizik Kimya Matematik flan 45-50 derken Doktor olmak nasıl olacak. Doktor olmak içi ilk 15 bine girmen lazım.
Özel eğitim Öğretmenliği dediğinde boş bölüm değil oda en az 15-20 binlerde alıyor.

elatreiNN

ShiftDelete.net - Sosyal Medya Yöneticisi
SDN
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar 10.sınıfa gidiyorum meslek lisesine gidiyorum ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben sözel seçmek istiyorum çünkü özel eğitim öğretmenliği okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaki bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 40 geometri 40 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden sözel seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaki tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar babam ile abim benim geleceğimi düşünmüyor sırf yüksek maaşı olduğu için doktorluk okumamı istiyorlar biliyorum zaten geçen gün babam bana sırf yüksek maaşı olduğu için senin doktor olmanı istiyoruz yoksa doktor olmanı istemezdik doktor ol ayda 60 bin TL maaş al zengin ol paran olsun diyor babam abimde sürekli bana diyor sen sayısal seç tıp oku doktor ol ayda 60 bin TL maaş al bende çalışmayacağım yan gelip yatacağım senin paranı yiyeceğim sende bana kölelik yap diyor hep birde ailem sürekli bana başkalarını örnek gösterip diyorlar milletin çocukları okudu doktor oldu sende okumadın birşey olmadın utan yüzün kızarsın arsız eşek sende bir sarımsak kadar ar yok eğer sende bir sarımsak kadar ar olsaydı sen olursun adam olurdun bir işe yarardın diyorlar bana onur kırıcı sözler gerçekten aileme bir şey diyemiyorum içime atıyorum ama artık kafayı yiyeceğim artık evden gidip kurtulmak istiyorum ama daha 10.sınıfım okulum var o yüzden evi terk edemiyorum ailemi bu yıl okulun rehberlik servisine söyledim ama onlar babamla konuştu ama maalesef babamı ikna edemediler aileme ne zaman sözel seçmek istediğimi söylesem hemen bana sus gerizekalı haddini bil özel eğitim öğretmenliği kötüdür okumaya değmez işsiz kalırsın bize bir daha sözel dersen seni parçalarız diyorlar bana aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim sözel okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?
Okuyacak, başarılı olacak sensin. Sayısal dersleri yapamıyorsan senden doktor olmanı asla bekleyemezler. Zaten sayısalda yapabilen de doktor olamıyor. Tıp okumak o kadar da kolay değil. Ailene bunu en iyi şekilde öğretmenlerinle birlikte izah et. Önemli olan senin geleceğin evet fakat geleceğinde maaşı iyi de olsa istemediğin bir mesleği yapmak seni erken yaşta yıpratacaktır. Bu seçimi yaparken de aileni karşına alma ortak bir yol bulmaya çalış. Eşit ağırlık da sadece sayısal olarak matematik var onu bir şekil çözebilirim dersen eşit ağırlık okumanı tavsiye edebilirim. Geleceğin tamamen senin elinde. Başkalarının yönlendirmesine izin verme. İyi günler dilerim.

Reaksiyon puanı
18
Bi insan bu kadar mı geri kafalı olabilir ki.
babam sence neden benim yanımda öğretmenime öyle söyledi?

Reis sen bildiğimiz Meslek Lisesi mi okuyorsun !

Meslek liselerinde Sözel Sayısal Eşitağırlık seçme diye bir şey mi var ?

Fizik Kimya Matematik flan 45-50 derken Doktor olmak nasıl olacak. Doktor olmak içi ilk 15 bine girmen lazım.
Özel eğitim Öğretmenliği dediğinde boş bölüm değil oda en az 15-20 binlerde alıyor.
evet meslek lisesinde okuyorum meslek liselerinde bölüm seçme var biz bu yıl seçeceğiz benim sözel derslerim iyi o yüzden sözel seçmek istiyorum özel eğitim öğretmenliği okuyan bir tanıdığım var muğla da okuyor güzel bölüm araştırdım aileme özel eğitim öğretmenliği okumak istediğimi söyledim ama kabul etmediler bana sen nasıl özel eğitim öğretmenliği okursun özel eğitim öğretmenliği nedir boş bir meslektir sen özel eğitim öğretmenliği okuma sayısal oku doktor ol diyorlar bende onlara benim sayısalım iyi değil diyorum bizene bize dert değil diyorlar eğer ailem böyle davranmaya devam ederse 1 yıla kalmaz kafayı yiyeceğim delireceğim

Okuyacak, başarılı olacak sensin. Sayısal dersleri yapamıyorsan senden doktor olmanı asla bekleyemezler. Zaten sayısalda yapabilen de doktor olamıyor. Tıp okumak o kadar da kolay değil. Ailene bunu en iyi şekilde öğretmenlerinle birlikte izah et. Önemli olan senin geleceğin evet fakat geleceğinde maaşı iyi de olsa istemediğin bir mesleği yapmak seni erken yaşta yıpratacaktır. Bu seçimi yaparken de aileni karşına alma ortak bir yol bulmaya çalış. Eşit ağırlık da sadece sayısal olarak matematik var onu bir şekil çözebilirim dersen eşit ağırlık okumanı tavsiye edebilirim. Geleceğin tamamen senin elinde. Başkalarının yönlendirmesine izin verme. İyi günler dilerim.
ailemi bu yıl okulun rehberlik servisine söyledim ama onlar babamla konuştu babam benim yanımda öğretmenime Tarık beni kanser etti Tarık beni hasta etti Tarık yüzünden bana böyle oldu ben Tarık tan çok çektim dedi öğretmenime bende üzüldüm kendimi baya bi suçladım kendimi odama kilitledim ağladım maalesef babamı ikna edemediler

Son düzenleme:

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Egerki doktor olmak isteniyorsa sayısalının iyi olması lazım ama değilmiş ozmanda hayatını mahvedipte sayısalı seçme ailenide ikna et bence benimde sayısalım çok iyi olduğu için doktorluk seçtim iyi olmasaydı seçmezdim mesela

Reaksiyon puanı
18
Geçiştirmiş belli.
aynen doğru söylüyorsun

Egerki doktor olmak isteniyorsa sayısalının iyi olması lazım ama değilmiş ozmanda hayatını mahvedipte sayısalı seçme ailenide ikna et bence benimde sayısalım çok iyi olduğu için doktorluk seçtim iyi olmasaydı seçmezdim mesela
benim aileme göre türkiyede doktorluktan başka meslek yokmuş neden çünkü parası yüksekmiş işe bak ya

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199

Reaksiyon puanı
18
Hayat para ile dönmüyor be, 1500 lirayla mutlu olanda var, 20 bin ile olmayanda...
çok doğru söylüyorsun ama benim ailemin umrunda değilki nerde para olsa ordalar nerde belleş oraya yerlş meselesi varya işte o

kaç yaşındasınız?

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
tamam sen bilirsin söyleme sen doktorum dedin ya o yüzden merak ettim sordum ama söylemeyebilirsin sıkıntı yok
Hayır doktor değilim sadece sayısalım iyi oyüzden doktor olmak istiyorum dedim yanlış anladın?

Hayır doktor değilim sadece sayısalım iyi oyüzden doktor olmak istiyorum dedim yanlış anladın?
Daha lise bitmedi yani

Reaksiyon puanı
18

Daha lise bitmedi yani
ha tamam benimde sayısalım kötü sözelim iyi ezberimde iyidir bu yüzden sözel derslerde başarılıyım

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Reaksiyon puanı
18
Bak hiç giderin yokmuş mesela ?en iyisi sözell
zaten matematiğim kötü yapamıyorum bu yüzden sözel seçmek istiyorum sözelde en azından matematik dersi yok ya başım rahat olur

Yani benden söylemesi sayısalı seçersen çok zorlanırsınız
zaten zorlanıyorum sayısalda

Keşke biraz daha çalışsaydın bu puan çok kötü.
çok çalıştım ama sırf babamın yüzünden kaybettim babam bana sınavda tüm matematik sorularını yap hepsi doğru çıkar dedi beni zorladı bende matematik yaptım netlerim ve puanım düştü o yüzden kaybettim bide üstüne babam suçlu olmasına rağmen bana fırça attı