Soru Windows 7 Için Windows 10 Sanal Makine

Bu konuyu okuyanlar

DarkSlayer00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba dostlar, Günlerdir Windows 10 sanal makinesi kurmak için yazılım arıyorum. Windows 10'un mağaza özelliğinden yararlanmak istiyorum. Yani amacım Windows 10'a sahip olmak değil. VirtualBox'ta denedim fakat işlemcimde sanallaştırma olmadığı için başarısız oldu. Bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum, iyi forumlar.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Sanallaştırma desteklemiyor zaten anakartınız,yani Windows 8 üzeri işletim sistemlerini sanal makine üzerinden kuramazsınız.Onun yerine Windows 10 yükleyip,sanal makine olarak Windows 7 yüklemenizi öneririm.

BlueScreenofDeath

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Sanallaştırma desteklemiyor zaten anakartınız,yani Windows 8 üzeri işletim sistemlerini sanal makine üzerinden kuramazsınız.Onun yerine Windows 10 yükleyip,sanal makine olarak Windows 7 yüklemenizi öneririm.
O çok uğraştırır.Hem önemli bilgileri varsa.En iyisi win 7 nin yanına win 10 kursun. Hem daha performanslı hemde verileri kaybolmaz.??

DarkSlayer00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hepinize çok teşekkürler dostlar,tek tek okudum ve dual boot yapmaya karar verdim yardımınız için teşekkürler konu kilitlenebilir.