Soru Oyun için Windows 7 mi Windows 10 mu ?

Bu konuyu okuyanlar

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba,
Dün arkadaşımdan eski model bir bilgisayar aldım Hp Pavilion Sleekbook Win10 64 Bit. Bilgisayarda genel itibariyle LOL, Knight Online, Metin2 gibi oyunlar oynamak istiyorum. Lolü denedim açtı oynatıyor ama bilgisayardan maksimum verim alabilmek için içini temizletip format attırıp Windows 7 yükletmek istiyorum. Windows 10 biraz fazla büyük ve bilgisayarı yoruyor gibi geldi nedense bana. Bilgisayar bilgilerini aşağıya bırakıyorum. Sizden ricam bu özelliklerle windows 7ye geçmeli miyim, yoksa win10'da daha mı stabil çalışır? Ekstra öneriniz varsa da dinleyebilirim

HP Pavilion Sleekbook 15
Windows 10 Pro 64 Bit
Intel Core i5-3317U 1.70Ghz
6144 MB Ram
Hitachi 500Gb HDD

Ekran;
Intel HD Graphics 4000
(1792 MB)
Oluşturucu;
Nvidia GeForce GT 630M
(5008MB) Vram: (1990MB)
Paylaşılan Bellek (3018MB)

TahaKayraMRT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 7 format sonrası sürücülerdi vs biraz uğraştırabilir ama uğraştığınıza değer diye düşünüyorum. Benim HP 250 G6 laptopum var win10 yüklüydü win7 yaptım şuan sürücü sorunları dışında gayet memnunum.

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Windows 7 format sonrası sürücülerdi vs biraz uğraştırabilir ama uğraştığınıza değer diye düşünüyorum. Benim HP 250 G6 laptopum var win10 yüklüydü win7 yaptım şuan sürücü sorunları dışında gayet memnunum.
Sürücü sorunlarından kastınız nedir? Genelde driver boosterla toptan güncelliyorum tek tek aramaktansa

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Windows 7 artık kullanılmaz mekanik center olsun.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,174
Windows 8.1 hepsinden iyi.
Yeni donanımların 8.1 desteği olsa kimse 10 yada 11 kullanmaz harbiden

Reaksiyon puanı
16,118
7 tarih oldu 11 çıktı 7 kurulmaz desteği bitti vede pcnin 10 ve 11 dışında windows desteği yok.

TahaKayraMRT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sürücü sorunlarından kastınız nedir? Genelde driver boosterla toptan güncelliyorum tek tek aramaktansa
Kast ettiğim sürücü imza zorlaması, her sürücüyü orijinal bulamama ve sürücülerin düzgün çalışmaması gibi sorunlar. Driver booster tarzı programları kesinlikle tavsiye etmem.

Reaksiyon puanı
16,118
xp,8,8.1 ve 7 öldü güncel windows olmuyorsa Linux Mint Mate uyar.
Ekran Görüntüsü 2022-12-29 00-00-55.png

Linux Mint Mate her türlü yeter.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba,

Öncelikle Windows 7 için konuşmak gerekirse, 14 Ocak 2020'den itibaren güvenlik güncelleştirmeleri ve teknik desteğin Microsoft tarafından kesilmesini göz önünde bulundurursak faydası olacaktır. Bu demektir ki artık oldukça korunaksız ve güven sağlamayacak bir edisyondan bahsediyoruz. SSD yerine HDD kullandığınızdan, RAM boyutunuzun da 6 GB olduğundan maalesef gönül rahatlığı ile Windows 10 ya da Windows 11 kurun da diyemiyorum çünkü, performans sekecektir ve hissedilir bir şekilde. O halde bahsettiğiniz orta ölçekli oyunlar için Linux distrolarını önerebilirim.

ZettaGreen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Evet öyle fakat arkadaşın slstemine ve isteğine göre windows7 daha performanslı olucaktır. Aslında windows 8.1'de kurabilir ancak istediği performansa bağlı tabi.

Windows 8.1 hepsinden iyi.
Yeni donanımların 8.1 desteği olsa kimse 10 yada 11 kullanmaz harbiden

Kast ettiğim sürücü imza zorlaması, her sürücüyü orijinal bulamama ve sürücülerin düzgün çalışmaması gibi sorunlar. Driver booster tarzı programları kesinlikle tavsiye etmem.

Size tavsiyem driver booster programından değil de i manuel olarak kursanuz daha iyi olur. Program eski sürücüleri kurmaktadır.

xp,8,8.1 ve 7 öldü güncel windows olmuyorsa Linux Mint Mate uyar.
Ekli dosyayı görüntüle 176553
Linux Mint Mate her türlü yeter.

Merhaba,

Öncelikle Windows 7 için konuşmak gerekirse, 14 Ocak 2020'den itibaren güvenlik güncelleştirmeleri ve teknik desteğin Microsoft tarafından kesilmesini göz önünde bulundurursak faydası olacaktır. Bu demektir ki artık oldukça korunaksız ve güven sağlamayacak bir edisyondan bahsediyoruz. SSD yerine HDD kullandığınızdan, RAM boyutunuzun da 6 GB olduğundan maalesef gönül rahatlığı ile Windows 10 ya da Windows 11 kurun da diyemiyorum çünkü, performans sekecektir ve hissedilir bir şekilde. O halde bahsettiğiniz orta ölçekli oyunlar için Linux distrolarını önerebilirim.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bugün Hikvision 2.5' 120gb SSD sipariş ettim. 1 hafta içinde gelecek. Kuracağım oyunlar totalde 20 30 gb bile etmediği ve başka bir şey yüklemeyeceğim için yeterli olacağını düşünüyorum.
SSD eklemesi + format + termal macun vs. Temizlik bakım yaptıktan sonra performansı baya iyileşir gibi geliyor. İşletim sistemi değişimi konusunda halâ kararsızım.

Son mesajlar