Yardım "0x0000000006CA12F8 adresindeki belleğe başvurdu Bellek şu olamaz read" hatası

Bu konuyu okuyanlar

efem360

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese selamlar,

Uzun zaman önce yine başka bir oyunda bu hatayı alıyordum ve bende sırf sorunu çözemediğimden dolayı oyunu silmiştim.
GTA serisinin hemen hemen hepsinde aynı hatayı almaktayım. Hatta başka oyun ve programlarda da ara ara almaktayım.
Oyunlar orjinal ve lisanslıdır.
Gta Vice City ve Gta San Andreas yüklü şuanda. Daha öncesinde ise Gta 4'te aynı hatayı almaktaydım.

Sorunu Çözebilmek İçin Neler Yaptım:
  • Sistem Performans Ayarlarından Sanal Belleği 12000 - 12288 olarak ayarlayıp denedim sorun çözülmedi. Anladım ki bundan kaynaklı değilmiş.
  • Windows 10 Pro x64 yüklüydü (2 Yıldır kullanmakta olduğum). Format attım ve tekrar Windows 10 Pro x64 Yükledim.
  • Tüm driverler günceldir ve diğer programlarda sorunsuz çalışmaktadır.
  • Ekran kartının en stabil sürümü ve daha sonrasında ise en son sürümü ile denedim çözüm olmadı.
  • Oyun Klasörü içerisine " ddraw.dll, d3d9.dll, d3d8.dll, dinput8.dll, dinput8x64.dll " yükledim çözüm olmadı.
  • "Bilgisayarım Sağ Tık> Performans Seçenekleri > Veri Yürütme Engellemesi" DEP aktif ettim. Oyunun klasörü içerisindeki exe dosyasını (oyunu çalıştıran) ekledim. Çözüm olmadı.
  • "Windows Bellek Tanılama" taraması yaptım. Sorun çıkmadı.
  • SFC /Scannow, Sistem Güncellemesi vb çözüm yolları da sorunumu çözmedi.
  • 2.png
    .

Hata.png

Almış olduğum hatanın ekran görüntüsüdür.

Process Monitor Log:
Virüs Totol:

Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla.

Cihaz Bilgileri:
Anakart:
Samsung NP370R5E-S07TR
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz, 2601 Mhz
Ram Bellek: 12 GB (Samsung DDR3 8GB / Samsung DDR3 4GB)
Depolama: Samsung (MZ-77E250BW) 870 Evo 250GB Sata 2.5
Ekran Kartı: AMD Radeon™ HD 8750M / Intel(R) HD Graphics HD4000
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun hala devam etmekte. Konu hakkında bilgisi olan yok mu?

Son düzenleme: