Arkadaşlar Ucuz, Sadece Birkaç Programı Çalıştırması Için Ekran Kartı Önerir Misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

dr.frankenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
İyi akşamlar herkese, Benim harici ekran kartım yok. Onboard ekran kartı. Opengl 1.4 destekliyor. Benim opengl 2.0 üzeri destekleyen ucuz bir ekran kartına ihiyacım var.
Şunu da söylemek istiyorum; düşük ekran kartı pc'ye yavaşlatır mı?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Bilgisayarın hızını etkileyen parçalar:

1- İşlemci
2- RAM
3- Depolama Aygıtı (SSD, HDD vs.)

Ekran kartı, bilgisayarın hızını etkilemez; lakin oyun oynamak istediğin taktirde oyunun ne kadar kasacağını belirler.

Bununla birlikte, her masaüstü bilgisayarda her ekran kartını kullanamazsın; zira anakartın hangi ekran kartlarını destekliyorsa o kartları kullanabilirsin.

dr.frankenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Bilgisayarın hızını etkileyen parçalar:

1- İşlemci
2- RAM
3- Depolama Aygıtı (SSD, HDD vs.)

Ekran kartı, bilgisayarın hızını etkilemez; lakin oyun oynamak istediğin taktirde oyunun ne kadar kasacağını belirler.

Bununla birlikte, her masaüstü bilgisayarda her ekran kartını kullanamazsın; zira anakartın hangi ekran kartlarını destekliyorsa o kartları kullanabilirsin.
Benim bilgisayarım G31, ona göre ekran kartı almayı düşünüyorum.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Benim bilgisayarım G31, ona göre ekran kartı almayı düşünüyorum.
Anakartında PCI Express 1.1 mevcut. Bu teknoloji, en fazla 75 Watt tüketen ekran kartlarını destekler. Lakin donanımlar konusunda çok fazla bir tecrübem yok. Forumdaki diğer üyeler daha çok yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Benim ilgi alanım donanımdan ziyade programlama.

dr.frankenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Anakartında PCI Express 1.1 mevcut. Bu teknoloji, en fazla 75 Watt tüketen ekran kartlarını destekler. Lakin donanımlar konusunda çok fazla bir tecrübem yok. Forumdaki diğer üyeler daha çok yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Benim ilgi alanım donanımdan ziyade programlama.
Anladım.

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
İyi akşamlar herkese, Benim harici ekran kartım yok. Onboard ekran kartı. Opengl 1.4 destekliyor. Benim opengl 2.0 üzeri destekleyen ucuz bir ekran kartına ihiyacım var.
İşlemci nedir

Berat Walsh

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Bütçenizi bilmeden model önerisi yapmam pek mantıklı değil.
Düşük ekran kartı bilgisayarı yavaşlatmaz.

Reaksiyon puanı
68
2.el 300-400 Liraya R7 240 veya daha üstünde bir ekran kartı alabilirsiniz

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ekran kartı cok eski (yillardir sürücü desteği almamis) veya ekran kartının Vram'i 64 MB'den dusukse, fare bile kasarak haraket edebilir.

Bunlar disinda ekran kartının dusuk güçte olmasi bilgisayarı yavaşlatmaz. Bilgisayarin hızı CPU, Disk ve Ram kaynaklarına kalmış.

Bütçe söylememişin kardeş.

@met 35, bu konu hakkında deneyimli.

dr.frankenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Ekran kartı cok eski (yillardir sürücü desteği almamis) veya ekran kartının Vram'i 64 MB'den dusukse, fare bile kasarak haraket edebilir.

Bunlar disinda ekran kartının dusuk güçte olmasi bilgisayarı yavaşlatmaz. Bilgisayarin hızı CPU, Disk ve Ram kaynaklarına kalmış.

Bütçe söylememişin kardeş.

@met 35, bu konu hakkında deneyimli.
9600 GT almayı düşünüyorum. Ucuz, eski teknoloji am idare eder. Bir program var (Stremio) opengl 2.0 gerektiği için açılmıyordum, o yüzden bir ekran kartı şart.