Wifi Anlık Kopma Ve Wifi Listesinden Kaybolma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Selamlar, yaklaşık 1 aydan fazla oldu bu sorunu hala çözemedim. Sorunu anlatayım öncelikle, wifi normal kullanımda biranda kopuyor ve sağ alttan wifi simgesine tıkladığımda wifinin olmadığını görüyorum, burada yanlış anlaşılma olmasın, wifide sadece kendi wifim gidiyor diğer tüm ağları görüyor ve bağlanabiliyorum. Bilgisayarımı kapatıp açsam da sorun asla düzelmiyor. 2 adet çözümü var, birisi wifi ayarlarını sıfırladıktan sonra yeniden başlatmak, diğer bir sorun ise modemden yeni bir wifi ismi ile yeniden wifiyi açmak. Bu çözüm bazen 1 gün bazen 1 hafta götürüyor ama genelde tekrar aynı şeyi yaşıyorum. İşin garip yanı bu olaydan sonra oyunlardaki pingim çok düzensizleşmeye başladı, wifiyi resetlediğim zaman birkaç saat düzeliyor sonra tekrar başlıyor. Format atmak istemiyorum tekrardan o kadar uygulama vs yüklemek çok vakit kaybı. Gerçekten ben anlamış değilim, neden wifi ismimi değiştirince düzeliyor ve bundan çok daha garip olan bir şey daha var, mesela ben wifi ismini Shiftdelete yaptım diyelim birkaç gün kullandıktan sonra bu sorunla karşılaşıyorum işte internet bağlantım kesiliyor wifi simgesine bakıyorum Shiftdelete harici yakınımdaki tüm wifileri görebiliyorum. Daha sonra telefondan bakıyorum gayet normal olarak bağlı durumda herhangi bir sıkıntı yok, evde diğer cihazlarda aynen bağlantı devam ediyor sadece ama sadece benim bilgisayarımda oluyor bu sorun neyse. Telefondan modem ara yüzüne girip farklı bir modem ismi ile tekrardan açıyorum mesela Youtube diye tekrardan wifiyi açıyorum sorunum çözülüyor kullanmaya devam ediyorum. Aradan biraz zaman geçiyor yine işte birkaç gün içinde tekrardan aynı sorunu yaşıyorum. Burada ilginç olan noktaya geliyoruz, telefonumdan modem ara yüzüne girip tekrardan wifi ismini Shiftdelete yapıyorum yani daha önce sorun yaşadığım isme tekrar dönüyorum ve sanki yeni bir isim yazmışım gibi sorunum çözülüyor tekrardan birkaç daha kullanmaya devam ediyorum ve bu şekilde 1 aydır wifi ile uğraşıyorum. Denemediğim çözüm kalmadı hani tam olarak sorunun kaynağını da bulamıyorum. Wifi ayarlarım mı bozuluyor ne oluyor hani bildiğim güçlü ne kadar antivirüs varsa hepsini tek tek yükleyip taradım yine de bir virüs bulamadılar. Son çarem burası umarım yardımcı olacak bir arkadaş vardır. Şimdiden yazımı sonuna kadar okuyan herkese, yardımcı olan her arkadaşa teşekkür ederim.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Bende de aynı sorun oluyor. Ben şu şekil de çözüyürum; Her bağlantı koptuğunda görev yöneticisinden dosya gezginini yeniden başlatıyorum ve wifi yeniden bağlanıyor sorunum çözülüyor siz de deneyebilirsiniz.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Bende de aynı sorun oluyor. Ben şu şekil de çözüyürum; Her bağlantı koptuğunda görev yöneticisinden dosya gezginini yeniden başlatıyorum ve wifi yeniden bağlanıyor sorunum çözülüyor siz de deneyebilirsiniz.
tamamen birebir aynı sorunu mu yaşıyorsunuz? bu çözüm geçici bir çözüm ve geçici çözüm fayda sağlamıyor online oyunlarda yaşadığım bir kopma tüm zevkimi sıfırlıyor.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
tamamen birebir aynı sorunu mu yaşıyorsunuz? bu çözüm geçici bir çözüm ve geçici çözüm fayda sağlamıyor online oyunlarda yaşadığım bir kopma tüm zevkimi sıfırlıyor.
Evet bende de aynı şeyler oluyordu. Evde ki cihazlar interneti görüyor ama bilgisayarımda sürekli internet kopuyordu. Ben böyle sürekli dosya gezginini yeniden başlattım. 3 hafta oldu olmadı artık bağlantı kopmuyor düzgünce kullanabiliyorum.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Evet bende de aynı şeyler oluyordu. Evde ki cihazlar interneti görüyor ama bilgisayarımda sürekli internet kopuyordu. Ben böyle sürekli dosya gezginini yeniden başlattım. 3 hafta oldu olmadı artık bağlantı kopmuyor düzgünce kullanabiliyorum.
peki ping konusunda bir düzen mevcut mu?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bende de benzer bir sorun oluyordu. Wifi kopuyordu ve sadece benim wifiyi görmüyordu. Başka wifileri vs görüyordu. Sonra restart şak diye bağlanıyordu. Veya bazen de bağlanmıyordu. O zaman da modemin yayın yaptığı bandı otomatikten mesela 7 - 8 - 9 vs vs gibi spesifik bir banda alınca düzeliyordu. Bazen 1 hafta bazen 1 gün idare ediyordu.

Modemi değiştirince düzeldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta bazen bağlanıyor ama internet yok diyordu. ama etherneti takınca çalışıyordu filan. sanki modem miadını doldurmuş gibi

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Bende de benzer bir sorun oluyordu. Wifi kopuyordu ve sadece benim wifiyi görmüyordu. Başka wifileri vs görüyordu. Sonra restart şak diye bağlanıyordu. Veya bazen de bağlanmıyordu. O zaman da modemin yayın yaptığı bandı otomatikten mesela 7 - 8 - 9 vs vs gibi spesifik bir banda alınca düzeliyordu. Bazen 1 hafta bazen 1 gün idare ediyordu.

Modemi değiştirince düzeldi.

Hatta bazen bağlanıyor ama internet yok diyordu. ama etherneti takınca çalışıyordu filan. sanki modem miadını doldurmuş gibi
deme kanka ya :( modemler ateş pahası bu acıttı bak.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Asus modem kullanıyordum. Keenetic'e geçtim. 2 ya da 3 aydır kullanıyorum. Eski yaşadığım sıkıntıların hiç birini yaşamadım. Ama eski modemim de 4 yıllık bir modemdi.

Ama sizdeki illahi de modemden olacak değil. Deneyebiliyorsanız denemenizi tavsiye ederim başka bir modem ile

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Modemin ve bilgisayarındaki ağ kartı modeli nedir? Müsait olduğunda uzaktan bağlanıp ayarlarına bakayım istersen.

Asus modem kullanıyordum. Keenetic'e geçtim. 2 ya da 3 aydır kullanıyorum. Eski yaşadığım sıkıntıların hiç birini yaşamadım. Ama eski modemim de 4 yıllık bir modemdi.

Ama sizdeki illahi de modemden olacak değil. Deneyebiliyorsanız denemenizi tavsiye ederim başka bir modem ile
Keenetic candır, bende de Giga var :)

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Modemin ve bilgisayarındaki ağ kartı modeli nedir? Müsait olduğunda uzaktan bağlanıp ayarlarına bakayım istersen.

Keenetic candır, bende de Giga var :)
modemim: 300mbps wireless n adsl2+ modem router
ağ kartı modeli: qualcomm atheros qca9565 802.11b/g/n

acaba diyorum sorun windows kaynaklı olabilir mi? belki gelecek güncellemelerle düzelirse iyi olurdu.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
size tavsiyem, arkadaşınızın modemi vs varsa başka bir modemle de denemek...

bu arada bilgisayarınız masa üstü mü yoksa notebook mu

ve masa üstü ise wifi onboard mu yoksa usb ya da pci'dan kart mı takılı

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
notebook ve başka bir modemle deneme şansım yok malum corona var.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
o zaman şunu tavsiye edebilirim. bir apartmanda oturuyorsanız bir komşunuzun wifi'na bağlanmayı deneyebilirsiniz. alt kat üst kat yan komşu gibi. oraya bağlandığınızdan böyle kopmalar yaşamıyorsanız sizin modemdendir.