Dizi TRT'den gerçek bir MİT dizisi "TEŞKİLAT"

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
TRT'1 Teşkilat dizisi

1614380148317.png

Teşkilat dizisi başrol oyuncuları kim? TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Milli İstihbarat Teşkilatı'nın deneyimlerinden yola çıkılarak hazırlanan Teşkilat dizisi 7 Mart Pazar günü ilk bölümü ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Teşkilat dizisi tanıtımı ile oyuncu kadrosu büyük ilgi çekti. Peki, Teşkilat dizisi oyuncuları kimler? İşte merak edilen TRT'1 Teşkilat dizisi oyuncu kadrosu...

TRT1'in milli değerlere büyük katkı sağlayan yapıtları arasına bir yenisi daha ekleniyor. Milli İstihbarat dizisi olarak da ifade edilen Teşkilat dizisi tanıtımı büyük ilgi gördü. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın deneyimlerini konu alan dizinin tanıtımında dizinin başrol oyuncuları, oyuncu kadrosu merak kazandı.

Teşkilat dizisi oyuncuları kimler?

1614379302222.png

TRT 1'in dünyadaki benzerleriyle yarışacak ölçüdeki yeni dizisi "Teşkilat" dizisinin başrollerinde Çağlar Ertuğrul ile Deniz Baysal oynuyor. Çekimleri Ankara’da gerçekleştirilen dizinin stoklu ilerlediği ve bir kaç bölümünün önceden çekildiği biliniyor. Çekimleri başlayan ve çalışmaları hızla bir şekilde devam eden ve yayın hayatına atılmak için gün sayıyor.

Teşkilat dizisi ne zaman başlıyor?
Yeni sezonun iddialı yapımları arasında yer alacak olan Teşkilat dizisi 7 Mart Pazat günü ilk bölümü ile izleyici ile buluşacak.

Dizi nerede çekiliyor?

Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın'ın üstlendiği dizinin ilk 3 bölümü Ankara'da çekildi.

Teşkilat dizisi konusu nedir?

1614379395851.png

Teşkilat dizisi Milli İstihbarat Teşkilatına bağlı olarak çalışmakta olan özel bir birliğin başından geçen hikayesini anlatıyor.

'Teşkilat' dizisiyle, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın sır gibi saklanan ve kale adıyla bilinen kampüsünden görüntüler ilk kez ekrana gelecek. MİT'in görev uygulama teknolojisinde kullandığı bazı yöntemler ve İHA/SİHA teknolojisindeki son gelişmeler de bu dizi ile izleyiciyle buluşacak.

Yönetici arkadaşa not... Kuralları gayet iyi biliyorum, lakin teknik bir sorun sebebiyle yarıdan sonrası tamamen kalın yazılmıştı, sanırım sizden önce ben düzelttim. Uyarı vermenize dahi gerek yoktu. Bu daha önce de birkaç kez oldu. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Tr Dizilerinden Bişey beklemiyin 2 saat boyunca Töre, Nomıs, aşk, intikoom, mafya (Namıdeğer Murat Soner)

bunları aşmamız lazım artık sürenin minimum 1 saat olması gerekiyor ve her hafta değilde sezonluk 20 bölüm atıyorum çekilmesi gerekiyor cekildikten sonra hemen yayına vermek yerine efektleri montajları sağlam yapıp özenerek yayına verilmelidir amerika tarzına gcemezsek bi cacık olmuycak tr dizilerinden anca araplara izletiriz

Bu diziye gelicek olursak gercek olayları yansıtabileceklerini sanmıyorum polisiyeye kacacaklar gibi

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Oyuncu kadrosu güçlü. Siyasi bir takım olaylardan ziyade tarafsız senaryosu olursa bu defa başardı dedirtebilir. Ve size uyarı verilmemiş, düzenlendi bilgisi gelmiş.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Entrika yoksa izlerim, Türk dizileri geneli entrika içerikli olduğundan dolayı ne yazık ki Türk yapımlarını doğru düzgün izleyemez oldum. Daralıyorum, sanki nefes alamıyorum izlerken.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Trt daha önceden de "Kızılelma" adlı mit dizisi yapmıştı ama o zaman fazla ilgi görmemişti... İyi olursa bu sefer izlenir :)

1614415959341.png

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav'ın üstlendiği ve senaryosunu ise Süleyman Çobanoğlu'nun kaleme aldığı 'Kızılelma' dizisi bu akşam ilk bölümüyle ekrana gelecek.

Kadrosunda Furkan Palalı, Pelin Akil, Dilligil, Adnan Biricik, Osman Karagöz, Mesut Yılmaz, Ceyda Saltadal, Sefa Zengin, Selin Altay ve Yener Gürsoy gibi isimlerin rol dizi MİT'e katılan bir askerin hikayesini anlatacak.

Dizinin ilk tanıtım fragmanı yayınlandığında, Alevi vatandaşlar dizinin ırkçı bir yaklaşımı olduğunu ve Alevilik mezhebine saldırdığı söyleyerek tepki göstermişti.

Dizinin konusu şu şekilde:

Urfa Ceylanpınar’da, sınırın sıfır noktasında, iki Türk askeri nöbette... Ovanın sessizliği, 200 kişilik ağır silahlı bir grubun ani saldırısıyla bozulur. İki asker, şimdi ölümle hayat, görev bilinciyle korku arasında saniyelik bir seçim yapmak zorunda... Cezalı, sorunlu ve sıra dışı bir asker, Murat Altay’ın delice cesaretiyle saldırı önlenir, silahlı grup durdurulur. Şimdi Murat Altay, tüm Türkiye’de günün konusu ve haber bültenlerinin yeni gözdesidir. Murat, Ceylanpınar Devlet Hastanesi girişinde toplanan meraklı kalabalığa ve kameralara doğru yumruğunu havaya kaldırır ve haykırır: “Ülken için yaşa, aşkın için öl..!

Murat’ın söylediği bu cümle, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) İstanbul birimi başkanı Meryem Kadıoğlu’nun beyninde yankılanır. Bu genç adam kimdir, bu cümle nereden kulağına gitmiştir, tüm bu çılgınca savaşı nasıl kazanmıştır? Hızla araştırılır ve Meryem Hanım, 24 saat sonra Murad’ın karşısındadır; tereddütsüz, Murat’a hayatının teklifini yapar: MİT’e katılmak ve hayatını Türkiye’ye adamak. Murad, teklifi kabul eder. Şimdi Murat Altay, aklını, gücünü ve tüm varlığını, gözlerden uzak bu savaşa verecektir. O artık bir MİT ajanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletine hizmet etmeye, çıkarlarını savunmaya ve her türlü saldırıya karşı korumaya and içmiştir.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Yok arada bir su kaynatsada Trt bu sırılar güzel dizilerde çıkarıyor örnek #GönülDağı güzel birşey çıkarırlar temennisindeyim.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Kurtlar Vadisi'ndeki Polat bilinçaltından Tayyip Erdogan 'ı canlandırıyordu dış mihvaklar ona kumpaslar kuruyor ama Cüneyt Arkın 20.yy versiyonu Polat üst aklıyla hepsini dize getiriyordu. Burda da MIT örgütü, bilinçaltından Hulusi Akar'ı canlandırırlar herhalde. Her bir dizi insandaki bir açlığı giderir: Para, sevgi, hobi, eğlence, seyahat. Bu dizilerle de insanlardaki kahraman açlığı ve üst akıl açığını gideriyorlar :)

Reaksiyon puanı
7,999
TRT'1 Teşkilat dizisi

Ekli dosyayı görüntüle 141180

Teşkilat dizisi başrol oyuncuları kim? TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayacak olan Milli İstihbarat Teşkilatı'nın deneyimlerinden yola çıkılarak hazırlanan Teşkilat dizisi 7 Mart Pazar günü ilk bölümü ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Teşkilat dizisi tanıtımı ile oyuncu kadrosu büyük ilgi çekti. Peki, Teşkilat dizisi oyuncuları kimler? İşte merak edilen TRT'1 Teşkilat dizisi oyuncu kadrosu...

TRT1'in milli değerlere büyük katkı sağlayan yapıtları arasına bir yenisi daha ekleniyor. Milli İstihbarat dizisi olarak da ifade edilen Teşkilat dizisi tanıtımı büyük ilgi gördü. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın deneyimlerini konu alan dizinin tanıtımında dizinin başrol oyuncuları, oyuncu kadrosu merak kazandı.

Teşkilat dizisi oyuncuları kimler?

Ekli dosyayı görüntüle 141178

TRT 1'in dünyadaki benzerleriyle yarışacak ölçüdeki yeni dizisi "Teşkilat" dizisinin başrollerinde Çağlar Ertuğrul ile Deniz Baysal oynuyor. Çekimleri Ankara’da gerçekleştirilen dizinin stoklu ilerlediği ve bir kaç bölümünün önceden çekildiği biliniyor. Çekimleri başlayan ve çalışmaları hızla bir şekilde devam eden ve yayın hayatına atılmak için gün sayıyor.

Teşkilat dizisi ne zaman başlıyor?
Yeni sezonun iddialı yapımları arasında yer alacak olan Teşkilat dizisi 7 Mart Pazat günü ilk bölümü ile izleyici ile buluşacak.

Dizi nerede çekiliyor?

Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın'ın üstlendiği dizinin ilk 3 bölümü Ankara'da çekildi.

Teşkilat dizisi konusu nedir?

Ekli dosyayı görüntüle 141179

Teşkilat dizisi Milli İstihbarat Teşkilatına bağlı olarak çalışmakta olan özel bir birliğin başından geçen hikayesini anlatıyor.

'Teşkilat' dizisiyle, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın sır gibi saklanan ve kale adıyla bilinen kampüsünden görüntüler ilk kez ekrana gelecek. MİT'in görev uygulama teknolojisinde kullandığı bazı yöntemler ve İHA/SİHA teknolojisindeki son gelişmeler de bu dizi ile izleyiciyle buluşacak.

Yönetici arkadaşa not... Kuralları gayet iyi biliyorum, lakin teknik bir sorun sebebiyle yarıdan sonrası tamamen kalın yazılmıştı, sanırım sizden önce ben düzelttim. Uyarı vermenize dahi gerek yoktu. Bu daha önce de birkaç kez oldu. Teşekkür ederim.
Dizi çok iyi gibi duruyor. Bu tarz dizi ve filmlere ilgim de vardı izlemeye çalışacağım bakalım. Umarım klasik Türk aşk dizisine dönmez sonradan.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
bence bu diziyi gerçekçi yaparlarsa(ölümsüz karakterler olmazsa; arabaya bi mermi sıkıp patlatma olmazsa) çok iyi olur; batırırlarsa fena batırırlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Benim de yabancı dizi izlerken adeta kusasım geliyor, özellikle amerikanın çoluk çocuk, saçma sapan, gerçeklerle alakası olmayan ve içinde genelde -açık açık yazıyorum- seks öğeleri barındıran film ve dizileri beni rahatsız eder...

Hint filim ve dizileri de amerikan kopyasından ötede değil, unutmadan yazdım.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Benim de yabancı dizi izlerken adeta kusasım geliyor, özellikle amerikanın çoluk çocuk, saçma sapan, gerçeklerle alakası olmayan ve içinde genelde -açık açık yazıyorum- seks öğeleri barındıran film ve dizileri beni rahatsız eder...

Hint filim ve dizileri de amerikan kopyasından ötede değil, unutmadan yazdım.
gerçekten yabancı diziler saçma olabilsede güzelleri de var. Mesela LOTR dizisi gelecek

fulbaibu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
teşkilat dizisi oyuncu kadrosu gayet başarılı, fragmanı izledim, ilk intiba güzel. umarım bekleneni verir.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
teşkilat dizisi oyuncu kadrosu gayet başarılı, fragmanı izledim, ilk intiba güzel. umarım bekleneni verir.
İkinci fragmanı da gördüm, gerçekten de Holywood tarzı bir konseptte çekilmiş, baya ilgi çekeceğe benziyor. Eğer senaryoda bir kabızlığa maruz kalmazsa uzun soluklu olabileceğini düşünüyorum. Lakin MİT'in tarihinde hikayeler öyle kolay biter gibi değil. Zaten bildiğim kadarıyla bu dizi bizatihi MİT'in desteğine sahip.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
MiT dizileri biraz abartılı geliyor bana nedense, gerçeklerle de az buçuk örtüşmesine rağmen bence iyi sayılmaz ölçüt olarak, yetersiz bence... İlk bölümü bile zorla izledim sonra bi daha bakmadım.

MiT Dizisi değil de sanki daha çok polisiye bir film gibi... Hiç güzel değildi.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kovalamaca, taktik ve baskın türünde polisiye bir yapım... Ben ise en son nesil silah örnekleri veya benzetimleri kullanılsın istiyorum, daha önce hiç bilmediğimiz, hiç duymadığımız şeyler olsun mesela ? Beklentim yüksek benim yoksa uyuşturucu kovalayan, insan kaçakçılarıyla uğraşan, nazi artıkları ile, daeş ile mücadele eden MiT bana hiç mi hiç gerçekçi gelmez. MiT uluslararası siber ataklar yapan, teknolojiler ele geçiren, efendim ne diyeyim, yani bir eli çinde bir ayağı abd'de bir gözü de israil ve Filistinde olan teknolojide en son noktaları temsil eden bir film ortaya koymalı. Bayatladı bu aşk, meşk ve kovalamaca sahneleri...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bakalım artık banada ana karakter zorlama geldi demiştim yukarıda ileriki bölümlerde düzelir belki.
Zorlama değil de biraz soğuk duruyor gibi geldi bana da. Fakat istihbaratçıların temel özelliği de bu olsa gerek sanırım, soğuk, renk vermeyen tipler gibi... Memuriyet hayatımda tanıdığım bazı istihbaratçılar genelde öyleydi çünkü! :)

Sevgili @HÜDHÜD ilk bölümlerinde sanırım biraz hamaset sosu vardı... Ki, bunu da biraz normal karşılamak gerek; Çünkü bir zamanlar Fetö iblisinin hadım ettiği, Mossad ve CIA'nin bir şubesi gibi çalışan kurumdu MİT. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra temizlendi ve gerçek hüviyetine kavuştu diyebiliriz. Sanırım ilerki bölümlerinde herkesin beklentilerini karşılayacak senaryolarla karşılaşabiliriz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
@|Ⓢєччαh|, Bazı film karakterleri var filim ile tam özdeşiyor filmin başından sonuna kadar ama bu karakter dediğim gibi bazı sahnelerde ben ajanım dercesine belli edecek kadar zorlama oyunculuk sergiliyor.

bilimdan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Amerikan filmlerinden ve(ya) dizilerinden çakma bir sınalgı dizisine benziyor. MİT'le çok da ilgisi varmış gibi görünmüyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Gerçek MiT kedi, fare kovalamaz; şişirme, zorlu ve bayat senaryolarda veya planlarda rol almaz. :) Gerçek MiT ajanları düşmanların bilgisayarlarına sızar, son teknolojileri ele geçirir, uzaydan ve akla gelmeyecek her yerden rakiplerin ve düşmanların adeta şah damarıymış gibi onları izler ve dinler. Psikolojik harp konusunda teknolojide adı sanı hatta hayali bile zor noktalarda yarışırlar. Silahları ve teçhizatları bizlerin aklını zorlar. Ben bunların binde birine bile en azından atıfta bulunan bir filmin seyirciyi daha çok cezbedeceğini düşünüyorum.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Amerikan filmlerinden ve(ya) dizilerinden çakma bir sınalgı dizisine benziyor. MİT'le çok da ilgisi varmış gibi görünmüyor.
Yok! Algı dizide değil. Kusura bakmayın ama sizin kafalarınızda kemikleşmiş. Bazı şeyleri siz illa da Amerikan filmlerine, ya da istihbaratlarına yakıştırabiliyorsunuz. Bazı hususların benziyor olabileceğini kabullenemiyorsunuz. Çünkü "Biz yapamayız, biz beceremeyiz" düşüncesi genlerimizi işgal etmiş bi kere. Halbuki meslekler her yerde aynı şekilde icra edilir. Bir elektrikçi de, bir sucu da her ülkede aynı mantık ve benzer aletlerle işlerini icra ederler. Bu taklit falan değildir.

Saruhan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Bu dizinin olması çok iyi. MİT'te bu tür saçmalıkların olmayacağını çok güzel vurgulamışlar.

bilimdan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Yok! Algı dizide değil. Kusura bakmayın ama sizin kafalarınızda kemikleşmiş. Bazı şeyleri siz illa da Amerikan filmlerine, ya da istihbaratlarına yakıştırabiliyorsunuz. Bazı hususların benziyor olabileceğini kabullenemiyorsunuz. Çünkü "Biz yapamayız, biz beceremeyiz" düşüncesi genlerimizi işgal etmiş bi kere. Halbuki meslekler her yerde aynı şekilde icra edilir. Bir elektrikçi de, bir sucu da her ülkede aynı mantık ve benzer aletlerle işlerini icra ederler. Bu taklit falan değildir.
Cacık bir diziyi müdafaa etmek için bu kadar vakit harcıyorsanız bence kendinizi bir sorgulayın. Fragmanı gördüğümde bende böyle bir izlenim oldu, onu aktardım. Seyretmeyi düşünmediğim gibi bunun tartışmasını yaparak vakit yitirmek de istemiyorum.