Dizi TRT'den gerçek bir MİT dizisi "TEŞKİLAT"

Bu konuyu okuyanlar

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Tr Dizilerinden Bişey beklemiyin 2 saat boyunca Töre, Nomıs, aşk, intikoom, mafya (Namıdeğer Murat Soner)

bunları aşmamız lazım artık sürenin minimum 1 saat olması gerekiyor ve her hafta değilde sezonluk 20 bölüm atıyorum çekilmesi gerekiyor cekildikten sonra hemen yayına vermek yerine efektleri montajları sağlam yapıp özenerek yayına verilmelidir amerika tarzına gcemezsek bi cacık olmuycak tr dizilerinden anca araplara izletiriz

Bu diziye gelicek olursak gercek olayları yansıtabileceklerini sanmıyorum polisiyeye kacacaklar gibi
Hocam bir filmde başka ne olacak
edit:dizi

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
@niyazi5859, :D

Dizi kötü işte. Zorlamanın mantığı yok.
Hala ısrar ediyorsunuz ya anlamıyorum öznel cümle = kendi görüşün nesnel cümle = kanıtlanabilir cümle kurduğun cümle öznel kişiden kişiye değişir kötü diyemezsiniz 2 saat diye kötü diyorsunuz rastgele bir bölüm izleyip sıkıcı diyorsunuz ön yargılı bir insansın sende bunu kabul et diziyi hiç izlemedim

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Hala ısrar ediyorsunuz ya anlamıyorum öznel cümle = kendi görüşün nesnel cümle = kanıtlanabilir cümle kurduğun cümle öznel kişiden kişiye değişir kötü diyemezsiniz 2 saat diye kötü diyorsunuz rastgele bir bölüm izleyip sıkıcı diyorsunuz ön yargılı bir insansın sende bunu kabul et diziyi hiç izlemedim
Sadece 2 saat diye kötü demedim.

Kötü işte kötü. Beğenmediysem, ne diyeyim? Kötü. Bunu nasıl nesnel olarak dile getirebilirim?

Üstelik diziye 20 dakika zor dayandım. 20 dakika da kalitesini gayet belli etti.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Sadece 2 saat diye kötü demedim.

Kötü işte kötü. Beğenmediysem, ne diyeyim? Kötü. Bunu nasıl nesnel olarak dile getirebilirim?

Üstelik diziye 20 dakika zor dayandım. 20 dakika da kalitesini gayet belli etti.
Bir diziyi 10 20dk izleyip göz atıp bir şey diyemezsiniz. **İçerik düzenlendi. -atkaksoy501**

Son düzenleyen moderatör:

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Şahsi tartışmanızı konu içerisinde yapmayın lütfen. Bir üyenin mesajlarını vs. görmemek için "yoksay" butonunu kullanabilirsiniz. Ancak gördüğünüzde de böyle tartışmalar yaşayacaksanız uyarı puanı almanızla sonuçlanabilir. Bilginize. Konu dışına daha fazla çıkmayalım konuya yazık olmasın.

Reaksiyon puanı
10,324
Sevmeyen arkadaşlara saygı duyarım. Olabilir, sevmeyebilirler... De, kötülemek, karalamak pek şık durmuyor tabii. Herkesin sevdiği, hoşnut olduğu bir tarz vardır. Ben seviyorum mesela, tarz olarak benim beğenilerime hitap edebiliyor. Ama saçma sapan, içinde erotizm, kan, vahşet gibi öğelerden müteşekkil dijital oyunlar ve benzeri Hollywood dizileriyle şerbetlenmiş kafalar pekala da sevmeyebilirler.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Sevmeyen arkadaşlara saygı duyarım. Olabilir, sevmeyebilirler... De, kötülemek, karalamak pek şık durmuyor tabii. Herkesin sevdiği, hoşnut olduğu bir tarz vardır. Ben seviyorum mesela, tarz olarak benim beğenilerime hitap edebiliyor. Ama saçma sapan, içinde erotizm, kan, vahşet gibi öğelerden müteşekkil dijital oyunlar ve benzeri Hollywood dizileriyle şerbetlenmiş kafalar pekala da sevmeyebilirler.
Tarz olarak severim. Ancak kalitesiz.

Mesela bu tarz için Kurtlar Vadisi en güzel örnek.

Reaksiyon puanı
10,324
Tarz olarak severim. Ancak kalitesiz.

Mesela bu tarz için Kurtlar Vadisi en güzel örnek.
Ben tam aksini düşünüyorum. Özellikle son zamanlarında çuvallamıştı iyice. Teşkilat günümüz standartlarında çok iyi bir prodüksiyonla çevriliyor. Ben şahsen beğendim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Kurtlar vadisi ile bu filim kıyaslanamaz bile, kurtlar vadisinde mermi yağmurundan, bombalardan hatta füzelerden abartılı bir şekilde kurtulan polat alemdar vardı ve bence çok aşırı abartı idi... Bu filmde hiç olmaz ise AKINCI yı gördüm. Ben daha çok teknoloji ile süslensin ve gerçekçi olsun en azından mümkün olduğunca gerçekçi olsun istiyorum. Malum istihbarat hassas bi konu olduğu için filmi de kısıtlı oluyor konu bakımından...

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben tam aksini düşünüyorum. Özellikle son zamanlarında çuvallamıştı iyice. Teşkilat günümüz standartlarında çok iyi bir prodüksiyonla çevriliyor. Ben şahsen beğendim.
Tabii ki Kurtlar Vadisi'nin son bölümleri berbattı. Benim internetten izlediğim kadarıyla, ilk 97 bölümü gayet güzel.

Reaksiyon puanı
10,324
Bilirsin @Overclocked Kurtlar vadisinin hikayesi tek bir kişinin kahramanlığı üzerine kurulu bir yapımdır. Teşkilat ise gerçek ve yaşanmış olaylar ve bütün bir kurum üzerine yoğunlaşmış bir dizidir. Aradaki fark bu. Ayrıca koca bir diziden izlediğin sadece 20 dakikalık bir kısımda edindiğin intibayı dizinin tamamına teşmil etmen seni yanılgıya düşürebileceği gibi adil de olmaz.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
@HÜDHÜD, Evet öyle bir dizi. Polat Alemdar gibi Arka Sokaklardaki bir kaç karakterler de ölümsüzlüğü bulmuşlar. Adamlar kaç kere vuruldular veya hastanelik oldu ve başlarına gelmeyen kalmadı ama ölmediler hala. :D

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bilirsin @Overclocked Kurtlar vadisinin hikayesi tek bir kişinin kahramanlığı üzerine kurulu bir yapımdır. Teşkilat ise gerçek ve yaşanmış olaylar ve bütün bir kurum üzerine yoğunlaşmış bir dizidir. Aradaki fark bu. Ayrıca koca bir diziden izlediğin sadece 20 dakikalık bir kısımda edindiğin intibayı dizinin tamamına teşmil etmen seni yanılgıya düşürebileceği gibi adil de olmaz.
Ben öyle düşünmüyorum.

İlk önce istihbarat dizisi yapmak çok zor. Bu işe herkesin kalkışmaması lazım. Gerçekten bu konuda bilgisi olan, zeki insanlar yapmalı bence. Teşkilat maalesef yetersiz bu konu da bence. Benim izlediğim kısım ve internetten baktığım yorumlara göre, mantık hataları var.

Reaksiyon puanı
10,324
Ben öyle düşünmüyorum.

İlk önce istihbarat dizisi yapmak çok zor. Bu işe herkesin kalkışmaması lazım. Gerçekten bu konuda bilgisi olan, zeki insanlar yapmalı bence. Teşkilat maalesef yetersiz bu konu da bence. Benim izlediğim kısım ve internetten baktığım yorumlara göre, mantık hataları var.
O internetten baktığın yorumları ben de okudum. Ve inan hiç de samimi ve gerçekçi bulmadım. Niye biliyor musun? Çünkü olumsuz yorum yazanların çok büyük çoğunluğu ideolojik kaygılarla yazdığı için. Bu kişiler KVP için de aynı şeyleri yazan kişilerdir genelde. Mutlak bir önyargıyla...

Neyse boşver... Ne benim beğenmemle iyi olur, ne de senin kötülemenle kötü... :)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Eksin müziği fena değil ama. İzlemeye devam.