Kadınlar ve Erkekler ayrışması

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bu konuda kendi görüşlerimi bir kaç cümle ile anlatacağım.

Maalesef son zamanlarda daha sık görülen bir problem var, cinayet ve şiddetin cinsiyetle özdeşleştirilmesi problemi...

Kimin kime karşı uyguladığı önemli değildir, şiddetin her türlüsü, cinayetin her türlüsü haysiyetsizliktir, ş.refsizliktir! Bir erkek tarafından kadına, kadın tarafından erkeğe, insan tarafından hayvana, erkek tarafından erkeğe, kadın tarafından kadına vs.. fark etmez.

Fakat toplum olarak son zamanlarda kadına karşı şiddet meselelerinden dolayı erkek cinsinin ötekileştirildiğine, barbar görüldüğüne şahit oluyoruz. Bu büyük bir hatadır. Bu söylemlere son verilmelidir.

Bir kaç taraftarın yaptığı taşkınlığın tüm taraftarlara mal edilemeyeceği gibi bir kaç kendini bilmezin yaptığı hata da mensubu olduğu tüm olgulara (din, ırk, cinsiyet, siyasi görüş, taraftarı olduğu takım vs) mal edilemez. Genelleştirme bir toplu kıyımdır.

Ben evde sakince oturmuş ailemle vakit geçiriyorum, bilmem kim ünlü kişi "erkekler şöyle böyledir.", "erkekler şu saatten sonra dışarı çıkmasın" vs. gibi saçma sapan açıklamalar yapıyor.

9 yıllık evliyim, 3 çocuk babasıyım, ne eşime ne çocuklarıma hayatım boyunca el kaldırmadım, hakaret etmedim, etmem de. Hakaret ve şiddet, insanın öz saygısının olmadığına işarettir. Ben eşimden razıyım, o da benden razıdır. Eminim bizim gibi olan milyonlarca insan vardır.

Buna rağmen ısrarla gözümüze gözümüze erkek cinsinin adının bilinçli olarak karalandığına şahit oluyoruz, buna alet olmayın, olmayalım.

Zaten senelerdir sünni-alevi, sağcı-solcu gibi aptalca tartışmalarla uğraştık, bunlara yenilerinin eklenmesine ihtiyacımız yok diye düşünüyorum.

Güzel insanlar olalım, kâfi...

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Şuan bu ne ki? Tahminim ilerleyen günlerde bu ötekileştirme artacak.Bu aslında zihniyet meselesi.Diğer konuda da belirttiğim gibi bu üllkeye 0 dan format atılmadan bu zihniyet düzelmez.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bu ülke şehit haberinden 47 saniye bahsedip kadın cinayetinden dakikalarca bahsedenler yüzünden böyle tabiki cinayetin şiddetin hiçbirini savumuyorum ama pozitif ayrımcılık adı altında yapılan bu ötekileştirme hiç bitmeyecek gibi

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Daha 13-14 yaşındaki kızlar diyor;
"Erkekler karaktersizdir" bir sevgilisi olmuş (bu bahsettiklerim 16-17 yaş civarı)kendisini aldatmış "Allah belanızı versin erkekler" diyor benim ne suçum var evde otururken.Yani kısacası genelleme berbat birşeydir.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Daha 13-14 yaşındaki kızlar diyor;
"Erkekler karaktersizdir" bir sevgilisi olmuş (bu bahsettiklerim 16-17 yaş civarı)kendisini aldatmış "Allah belanızı versin erkekler" diyor benim ne suçum var evde otururken.Yani kısacası genelleme berbat birşeydir.
Evet bak bu konu çok önemli.Kendinden 5-6 yaş büyüklerle çıkıyorlar sonra bir şey olduğunda "Erkek milleti karaktersizdir" diyorlar.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Evet bak bu konu çok önemli.Kendinden 5-6 yaş büyüklerle çıkıyorlar sonra bir şey olduğunda "Erkek milleti karaktersizdir" diyorlar.
Aynen öyle daha da abartıp sövenler var.Bizim sınıftaki kızlar benden fazla argo konuşuyor.Yok sinir olmuşmuş sesli mesajda bela okumanı gerektircek bir durum yok ama.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bunun olmasının sebebi ikili ilişkilerde kadın cinayetlerinin bir hayli fazla olması. İster kadından büyük olsun ister öyle olsun ister böyle olsun hiçbir şiddet meşrulaştırılamaz.
Kimsenin bir şeyi meşrulaştırdığı yok ama sadece kadınlar değil insanlar ölüyor hayvanlar ölüyor canlılar ölüyor siz çıkıp kadın cinayeti fazla derseniz bu ayrımcılık oluyor

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Kimsenin bir şeyi meşrulaştırdığı yok ama sadece kadınlar değil insanlar ölüyor hayvanlar ölüyor canlılar ölüyor siz çıkıp kadın cinayeti fazla derseniz bu ayrımcılık oluyor

Kardeşim mutlaka herkes ölüyor ama ikili ilişkilerde kadın cinayeti niye bu kadar fazla? Hırsızlıkta gaspta ikili ilişki dışında gerçekleşen cinayetleri bir unut ikili ilişkilerde neden kadınlar öldürülüyor?

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Bu konuda kendi görüşlerimi bir kaç cümle ile anlatacağım.

Maalesef son zamanlarda daha sık görülen bir problem var, cinayet ve şiddetin cinsiyetle özdeşleştirilmesi problemi...

Kimin kime karşı uyguladığı önemli değildir, şiddetin her türlüsü, cinayetin her türlüsü haysiyetsizliktir, ş.refsizliktir! Bir erkek tarafından kadına, kadın tarafından erkeğe, insan tarafından hayvana, erkek tarafından erkeğe, kadın tarafından kadına vs.. fark etmez.

Fakat toplum olarak son zamanlarda kadına karşı şiddet meselelerinden dolayı erkek cinsinin ötekileştirildiğine, barbar görüldüğüne şahit oluyoruz. Bu büyük bir hatadır. Bu söylemlere son verilmelidir.

Bir kaç taraftarın yaptığı taşkınlığın tüm taraftarlara mal edilemeyeceği gibi bir kaç kendini bilmezin yaptığı hata da mensubu olduğu tüm olgulara (din, ırk, cinsiyet, siyasi görüş, taraftarı olduğu takım vs) mal edilemez. Genelleştirme bir toplu kıyımdır.

Ben evde sakince oturmuş ailemle vakit geçiriyorum, bilmem kim ünlü kişi "erkekler şöyle böyledir.", "erkekler şu saatten sonra dışarı çıkmasın" vs. gibi saçma sapan açıklamalar yapıyor.

9 yıllık evliyim, 3 çocuk babasıyım, ne eşime ne çocuklarıma hayatım boyunca el kaldırmadım, hakaret etmedim, etmem de. Hakaret ve şiddet, insanın öz saygısının olmadığına işarettir. Ben eşimden razıyım, o da benden razıdır. Eminim bizim gibi olan milyonlarca insan vardır.

Buna rağmen ısrarla gözümüze gözümüze erkek cinsinin adının bilinçli olarak karalandığına şahit oluyoruz, buna alet olmayın, olmayalım.

Zaten senelerdir sünni-alevi, sağcı-solcu gibi aptalca tartışmalarla uğraştık, bunlara yenilerinin eklenmesine ihtiyacımız yok diye düşünüyorum.

Güzel insanlar olalım, kâfi...
Geçen bir video izledim, bir sokak röportajı, erkeklere tacize uğradınız mı diye soruluyor, bir adam şöyle diyor:

-8 Mart dünya kadınlar günü kutlu olsun, bugün onları zaval zuvar etmeyin, onlar bir ÇİÇEKTİR, onları pazara kadar değil mezara kadar sevin.
(Hemen umutlanmayın bekleyin.)
+Peki efendim siz hiç tacize uğradınız mı?
-Çoooğh
+Ne oldu?
-Bir kere boynuma sarıldı, dedi ki seni seviyorum, sen benim herşeyimsin.
+Ne hissettiniz, rahatsız oldunuz mu?
-Yoğh niye rahatsız olayım mutlu oldum.
+Peki hergün birsürü kadın tacize uğruyor onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
-Onlara taciz edilir mi onlar çiçektir vs. vs.

İşte bunlar gibiler yüzünden oluyor hepsi. Ha birde feministler var. Feminizme birşey demiyorum ama Türkiye'de rezillik. Erkekler ölsün gibi saçma muhabbetleri biliyorsunuz. Son zamanlarda bu cinsiyetçi ve ırkçı muhabbetler daha çok gündeme geliyor. Ve hepsi çok saçma. Takmayın.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
IMG_20210308_234445.jpg

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Kardeşim mutlaka herkes ölüyor ama ikili ilişkilerde kadın cinayeti niye bu kadar fazla? Hırsızlıkta gaspta ikili ilişki dışında gerçekleşen cinayetleri bir unut ikili ilişkilerde neden kadınlar öldürülüyor?
Ülkedeki bazı kadınlar gerçekten bilerek yapıyor adamın sabıkası var keko diye gidip aşık oluyor şimdi popüler olan bir şey saf erkeklere değilde daha kabadayı erkeklere gidiyorlar bir insanın gözüne bakınca karakteri az çok belli olur zaten

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu ülke şehit haberinden 47 saniye bahsedip kadın cinayetinden dakikalarca bahsedenler yüzünden
Bu çok vahim bir cümle. Böyle saçma bir ayrım yapılamaz ve yapılmamalı. Türkiye'de her yıl yüzlerce kadın öldürülüyor ve medya bu haberleri duyurmasa çoğu kadının kanı yerde kalacaktı. Sapla samanı karıştırmayın.

Bu konuda fikrim de şu: Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de aşırı insanlar var. Bir grup cani yüzünden tüm erkeklerin bu tarz sanılmasını ve itham edilmesine ben de karşıyım. Ama bu tip kişilerin sayısının çok da fazla olduğunu düşünmüyorum. Yani abarttığınız kadar bir ayrışma yok bence.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Ülkedeki bazı kadınlar gerçekten bilerek yapıyor adamın sabıkası var keko diye gidip aşık oluyor şimdi popüler olan bir şey saf erkeklere değilde daha kabadayı erkeklere gidiyorlar bir insanın gözüne bakınca karakteri az çok belli olur zaten

20-30 yıllık evli çift boşanıyor sonra kadın gidip başka erkekle ilişki kurunca eski eşi gelip öldürüyor. İşte birkaç yıllık sevgili çift ayrılıyor aynı şekilde başka biriyle ilişkisi olunca kadının erkek gleiyor öldürüyor. Sonra kadın erkeğe itaatkar olmayınca ilişki içinde erkek şiddete başvuruyor falan. Böyle aptal aptal şeyler. Bende bir erkeğim ve görüyorumki halkımızın %70'i kişisel gelişimini tamamlayamamış hödüklerden oluşuyor. Dediğindde doğru kısmen fakat kadın her zaman bilemez çünkü erkek kadına ilk zaman her zaman şirin ve tatlı dilli gözükür. İlişki başladıktan sonra gerçek yüzünü gösterir.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bu çok vahim bir cümle. Böyle saçma bir ayrım yapılamaz ve yapılmamalı. Türkiye'de her yıl yüzlerce kadın öldürülüyor ve medya bu haberleri duyurmasa çoğu kadının kanı yerde kalacaktı. Sapla samanı karıştırmayın.

Bu konuda fikrim de şu: Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de aşırı insanlar var. Bir grup cani yüzünden tüm erkeklerin bu tarz sanılmasını ve itham edilmesine ben de karşıyım. Ama bu tip kişilerin sayısının çok da fazla olduğunu düşünmüyorum. Yani abarttığınız kadar bir ayrışma yok bence.
Siz askerlerin şehitlerin canını sap olarak görüyorsanız o sizin düşünceniz saygı duyarım

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554

Kadına şiddet paylaşılmasın demiyoruz ki? Hangi haberin ne kadar değerli olduğunu tartışıyoruz. Ya belirli bir standart yapacaklar erkek/kadın farketmeksizin şiddetlerin 1 dakika mesela. Şehit haberleri için 1.5 dakika vs. diye o zaman doğru düzgün, eşit habercilik olur ama sırf biri kadın olarak öldü diye haber değeri artmamalı. Efe Aydal çok kez bahsetmiştir bundan mesela. Eğer "ERKEK ŞİDDETİ" diye başlık atmazsa haber click almıyor veya ekrana bunu yazmasa millet bunu durup izlemiyor. Tamamen paragöz habercilikten kaynaklanıyor. Bir kadın bir erkeği öldürdüğünde kaç kaynak haber yapıyor veya kaç sosyal medya hesabı paylaşıyor? Bu sap ile saman değildir yanlış tarzda haberciliktir.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Çok garip bir soru sorcam birde keşke 1 günde bir erkek tarafından kaç erkek öldürüldü? Veya tam tersi kaç kadın kadını öldürdü? Bunu merak ediyorum.. birisi bunun cevabını bulursa link atsın...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bence milleti internet bozdu. Bir virüs çıksında 100 bin sağlıklı, güzel, aklı başında adam sağ çıksın ohh dünya temizlensin.

Hayatımı kaybetmek için hazırım bunun için. 50 bin adam da sağ çıksa iyi olur. :D

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Biz de kadınlar kadar erkeklerin hayvanlarında öldürüldüğünü söylüyoruz ama siz anlamak istemiyorsunuz siz bilirsiniz

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Bence milleti internet bozdu. Bir virüs çıksında 100 bin sağlıklı, güzel, aklı başında adam sağ çıksın ohh dünya temizlensin.

Hayatımı kaybetmek için hazırım bunun için. 50 bin adam da sağ çıksa iyi olur. :D
Sana bir şey olmaz sen gülmekten öldürürsün ?

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Biz de kadınlar kadar erkeklerin hayvanlarında öldürüldüğünü söylüyoruz ama siz anlamak istemiyorsunuz siz bilirsiniz
sizi anlıyorum hocam genelleme yapmamak gerekiyor şiddetin her türlüsüne karşı olursak bu sorunlar kökten çözülür zaten eski kafalı insan çok ülkede zamanında herkese ahlak egitimini verseydi olmazdı bunların hepsi aileden ve gördüğü şeylerden oluyor bence.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Maalesef kadın cinayetleri çok fazla. (Erkek cinayeti daha fazla ama kadınları öldürenler eş-sevgili oluyor genelde.) İnsanların eğitimsizliğinden kaynaklı. Bu olaylar hep fazlaydı. Sadece haber olmuyordu. (Çünkü o zamanlar bir prim kaynağı değildi.)

Ancak bu kadın cinayetleri prim kaynağına dönüştü. Üzerinden rahatça para kazanılacak hale geldiler. O yüzden erkeklere rahatça sallar oldular. Mesela internet üzerinden "erkek terörü" diye bir arama yapalım; erkek terörü - Google'da Ara

Yorum yok.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Kadınlar genelde arkamda devlet var falan dedikleri için böyle oldu hep. Bugün müge anlının yayınına çıkan anne kızı gördünüz umarım. Yada açın izleyin. Annesi mesela gidip evli bir adam bulmuş onunla takılıyormuş senelerdir. Kızı da öyle evli olduğu halde başka erkekle düğün dernek yapmış yahu nikahın var boşanmamışsın ne düğünü? O değil bir de utanmadan düğün yaptığı dostuyla beraber yatakta iken kızın nikahlı kocasını telefondan arayıp sesler dinletiyorlarmış. Bu kadar da olmaz ki. Sonra da çıkıp diyorlar ki devlet var arkamız da.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Caanım ülkem, cinsiyetçi oldu.
Ben Rusya'ya gideceğim.
Bende giderim herhal çünkü böyle giderse kadın erkek savaşı türkiye den patlak verecek... savaş olsa gitmem açlık olsun yine gitmem ama sırf bu yüzden kaçarım.. ??

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Maalesef kadın cinayetleri çok fazla. (Erkek cinayeti daha fazla ama kadınları öldürenler eş-sevgili oluyor genelde.) İnsanların eğitimsizliğinden kaynaklı. Bu olaylar hep fazlaydı. Sadece haber olmuyordu. (Çünkü o zamanlar bir prim kaynağı değildi.)

Ancak bu kadın cinayetleri prim kaynağına dönüştü. Üzerinden rahatça para kazanılacak hale geldiler. O yüzden erkeklere rahatça sallar oldular. Mesela internet üzerinden "erkek terörü" diye bir arama yapalım; erkek terörü - Google'da Ara

Yorum yok.

Erkek terörü yazıp haberlere tek tek bakıyorumda bu kadar olay olursa zaten erkek terörü diye adı çıkar. Daha barışmak istemeyen sevgilisini 3 yerinden vuran kadın haberine rast gelemedim hala bakıyorum.