Erkek erkekliğini bilirse, hanım hanımlığını bilirse, sdn editörlerinin mesaj kasması gerekmez :)

Erkeğin ve Kadının hangi halleri hoşunuza gider..?

• Kullanılan toplam oy
    24

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Boş bir konu yüzünden boşuna ceza puanı yasaklanma falan yiyoruz.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bu öyle geçiştirilebilecek bir konu değildir! Hanımlarımız önceden yazdığımız gibi aşklarımız, eşlerimiz, bacılarımız, annelerimiz olurlar ayrıca "erkeklik" kavramı dillere sakız olsun, ayaklar altında çiğnensin diye birilerinin oynayabileceği bir olgu değil, kutsal bir hazinedir... Erkeklik ayrı bir üstünlüktür, hanımlık ayrı bir güzelliktir, bunu farklı yorumlara tevil ederek lgbt türü saçmalıklara kadar işi götürmek de hiç masum değildir. Gerçekleri görerek yazmanız sizin menfaatinizedir bence...
"Erkeklik ayrı bir üstünlüktür" mü ? Nasıl üstünsünüz mesela beyninizin daha büyük çoğunluğu mu çalışıyor, Lucy'nin erkek hali falan mısınız ? Bu düşünce ataerkil gibi iğrenç bir düşüncenin sonucudur.
Aynı tepkiyi "kahkaha atamaz, tecavüze razı gelsin..." gibi kadınları aşağılayan; kız çocuklarının özel hayatına kadar giren kişilere de gösterin.
Bir de kalıp burda yok kadınlar bilmemneyimiz falan filan deyip duyar kaymasın.
Allah kız çocuklarını ve kadınları sizin gibilerinden korusun.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
"Erkeklik ayrı bir üstünlüktür" mü ? Nasıl üstünsünüz mesela beyninizin daha büyük çoğunluğu mu çalışıyor, Lucy'nin erkek hali falan mısınız ? Bu düşünce ataerkil gibi iğrenç bir düşüncenin sonucudur.
Aynı tepkiyi "kahkaha atamaz, tecavüze razı gelsin..." gibi kadınları aşağılayan; kız çocuklarının özel hayatına kadar giren kişilere de gösterin.
Allah kız çocuklarını sizin gibilerinden korusun.
Evet Erkeklik Ayrı Üstünlüktür. İnsanlığın Var Oluşundan Beri Erkek Kadınlardan Daha Güçlü Olup Onları Korumuştur. Kızlar da Şımarıp heşteqerkekleryerinibilsin Diyorlar. Erkekler Olmasa Ne Yapacaklar Acaba? Hayatın Birçok Yerinde Kas Gücü Gerekir. Mesela; 10-20 Kiloluk Çuvalları Erkek mi Daha Kolay Kaldırır Kadın mı? Tabiki Erkek. Biz Bir Gün Kadınları Yalnız Bıraksak Herşeyi Kendileri Yapmaları Gerekse, Dünya Mahvolur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de Adam Demiş ki Kadın Ayrı Güzelliktir Sen Onu Görmüyorsun Şunu Anlıyorsun;
Kod:
-Erkek = Kadınlar, TAPIN BANA!
-Kadınlar = tmm efendim
-Diğer Kadınlar = #erkekleryerinibilsin
-Erkek = Atın Bunları Zindana! Yemek de Vermeyin, Çürüyüp Gitsinler!

Bu arada kız olsaydım da aynı şeyi diyecektim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Erkeklik ayrı bir üstünlüktür, hanımlık ayrı bir güzelliktir, bunu farklı yorumlara tevil ederek lgbt türü saçmalıklara kadar işi götürmek de hiç masum değildir. Gerçekleri görerek yazmanız sizin menfaatinizedir bence...

Sonuna kadar okuduğun halde anlamıyorsan ve niyetin de temiz değil ise kusura bakma kardeş, sana iyilik, güzellikten bahsetsem bile yeterli gelmez herhalde...

1591548424730.png

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Gücü kol kası ile ölçmeyin. Güç bir çok açıdan isimlendirilebilir. Erkeğim ve benden çok daha güçlü bayanlar var. Zeka, fizik, kariyer hatta inanç olarak. Eşitlik ilkesini her zaman sevmişimdir. Erkek veya kadın üstün değildir. Her şeyde eşit haklara sahip olmak önemlidir. Dini boyuta girmeyeceğim ve girmeyelim. Ucu çok açık ve hiç birimiz için sonu iyiye gitmez. Sakin olalım lütfen.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Evet Erkek Ayrı Üstünlüktür. İnsanlığın Var Oluşundan Beri Erkek Kadınlardan Daha Güçlü Olup Onları Korumuştur. Kızlar da Şımarıp heşteqerkekleryerinibilsin Diyorlar. Erkekler Olmasa Ne Yapacaklar Acaba? Hayatın Birçok Yerinde Kas Gücü Gerekir. Mesela; 10-20 Kiloluk Çuvalları Erkek mi Daha Kolay Kaldırır Kadın mı? Tabiki Erkek. Biz Bir Gün Kadınları Yalnız Bıraksak Herşeyi Kendileri Yapmaları Gerekse, Dünya Mahvolur.
Basit.
İçinden seni doğurmuş annene de söyle bunları ben senden üstünüm de. O kadar acizsiniz ki önünüzdekiyle üstünlük kurduğunuzu düşünüyorsunuz, yazık. Erkeklik bu değildir. Anasını, bacısını, hanımını, kızını el üstünde tutar, baş tacı yapar kendinden aşağı görmez. 21.yy.da düşüncelerinize bakın! Yüzyıllar önce eski Türk Hakanları bile eşleri için nasıl güzel bir kelime kullanmıştır: hanım. Han'ım der yani ben hanım o benim han'ım.
Sonra kadına şiddet, cinayet tavan, sebebi bu düşünce işte.

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Dini boyuta girmeyeceğim ve girmeyelim. Ucu çok açık ve hiç birimiz için sonu iyiye gitmez. Sakin olalım lütfen.
Diğer konu hakkında da böyle değerlendirmeleri yapabilseydiniz bu konuyu hiç açma gereği bile duymazdım. Cevap hakkı doğmuştur bize de... Ayrıca şunu iyi bilin, din konusu "tu kaka " bir olgu değildir ve herkes en güzel şekilde münazara edebilmeli... Siz kendinizden korkuyorsunuz diye biz de mi doğru bildiğimizi yazmayalım.

Basit.
İçinden seni çıkarmış annene de söyle bunları ben senden üstünüm de. O kadar acizsiniz ki önünüzdekiyle üstünlük kurduğunuzu düşünüyorsunuz, yazık. Erkeklik bu değildir. Anasını, bacısını, hanımını, kızını el üstünde tutar, baş tacı yapar kendinden aşağı görmez. 21.yy.da düşüncelerinize bakın! Yüzyıllar önce eski Türk Hakanları bile eşleri için nasıl güzel bir kelime kullanmıştır: hanım. Han'ım der yani ben hanım o benim han'ım.
Sonra kadına şiddet, cinayet tavan, sebebi bu düşünce işte.
Hayırdır, böyle bir düşünceye kapılmana veya bu tür "halüsinasyon"lar yaşamana sebep olan kalbinde bir hastalık mı var? Kalp gözün mü kapalı ki bilip bilmeden bizi böyle iğrenç fikirlerle iğneliyorsun hatta suçluyorsun? Aklın başında mı senin?

İçinden seni çıkarmış annene de söyle bunları
Bizleri karnında sıkıntılara göğüs görerek taşımış sonra da doğurmuş mübarek, temiz annelerimiz için bu tür ifadeler kullanman zaten senin ne kadar aşağı bir seviye olduğuna işaret etmekte... Hem okumayı, hem anlam çıkarabilmeyi hem de yazmayı, edebi ve adabı da unutmadan öğren de gel!

Son düzenleme:

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Diğer konu hakkında da böyle değerlendirmeleri yapabilseydiniz bu konuyu hiç açma gereği bile duymazdım. Cevap hakkı doğmuştur bize de... Ayrıca şunu iyi bilin, din konusu "tu kaka " bir olgu değildir ve herkes en güzel şekilde münazara edebilmeli... Siz kendinizden korkuyorsunuz diye biz de mi doğru bildiğimizi yazmayalım.

Hayırdır, böyle bir düşünceye kapılmana veya bu tür "halüsinasyon"lar yaşamana sebep olan kalbinde bir hastalık mı var? Kalp gözün mü kapalı ki bilip bilmeden bizi böyle iğrenç fikirlerle iğneliyorsun hatta suçluyorsun? Aklın başında mı senin?
Evet paranoyağım, tanıştırayım.

"Ey insanlar! Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık. Sizi, sırf birbirinizle tanışmanız için büyük büyük cemiyetlere, küçük küçük kabilelere ayırdık. Şüphesiz ki, sizin Allah nezdinde en şerefliniz takvaca en ileride olanınızdır."
Bak ne diyor Kuran'da. Diyor mu ki erkekler siz kadınlardan üstünsünüz, demiyor. Burada kendi gerici fikirlerini din ile bir tutma.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Evet paranoyağım, tanıştırayım.

"Ey insanlar! Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık. Sizi, sırf birbirinizle tanışmanız için büyük büyük cemiyetlere, küçük küçük kabilelere ayırdık. Şüphesiz ki, sizin Allah nezdinde en şerefliniz takvaca en ileride olanınızdır."
Bak ne diyor Kuran'da. Diyor mu ki erkekler siz kadınlardan üstünsünüz, demiyor. Burada kendi gerici fikirlerini din ile bir tutma.
Kadınlar da Erkeklerden Üstün Demiyor.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

Bizleri karnında sıkıntılara göğüs görerek taşımış sonra da doğurmuş mübarek, temiz annelerimiz için bu tür ifadeler kullanman zaten senin ne kadar aşağı bir seviye olduğuna işaret etmekte... Hem okumayı, hem anlam çıkarabilmeyi hem de yazmayı, edebi ve adabı da unutmadan öğren de gel!
Burada kadınlardan kendini üstün gören sensin.
Bende diyorum ki demek ki seni içinde büyütmüş ve çıkarmış annenden de üstün görüyorsun.
Çok normal bir laf, okumayı bilmeyen sensin ben lafımın arkasındayım.

Kadınlar da Erkeklerden Üstün Demiyor.
Demiyor işte onu söylüyorum ya on saattir, eşit kılıyor seni cinsiyetin üzerinden değil dinine ne kadar bağlasın ona göre üstünsün diyor.
Neyin tantanası bu hala ?

Reaksiyon puanı
6,381
Bunu kötü amaçla söylemiyorum, bu konuyu ve şu diğer akım konusunu kapatın, her şekilde saçma saçma savunanlar var, her şekilde saçma saçma boş konuşanlar da var. Bazı kişiler özellikle kadınlar için denilen her şeyi savunuyor, bazı kişiler erkeğin de hakkı var denilen her şeyi savunuyor. Hala zamanımızda artık denilmeyen şeyleri örnek verip konuşanlar var. Bu konuyu kapatın artık. Bu konu çok güzel bir konu ama konu mahvoldu.

Reaksiyon puanı
10,324

İlk sayfaya bakarken şaşırmıştım, bizim maydanoz arkadaş görememiş burayı diye... :D
De... Sen biraz yavaş gel bakalım!
Siteyi babanın malı zannedip, ideolojik bakışına tetabuk etmeyen her konuda racon kesme hakkını kim verdi sana? Edep ve erkan çerçevesinde görüşünü savunabilirsin elbet, lakin bunu görüşüne uymayan kişileri aşağılayarak, hakaretler yağdırarak yapamazsın. Aslında senin sorunun bizimle de değil, direkt İslam diniyle... Ama yağma yok, ya diğer arkadaşlar gibi edebinle görüşünü belirtir çıkarsın, ya da cevabını ziyadesiyle alırsın. Akşam akşam bela mısın, nesin sen ya...

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
İlk sayfaya bakarken şaşırmıştım, bizim maydanoz arkadaş görememiş burayı diye... :D
De... Sen biraz yavaş gel bakalım!
Siteyi babanın malı zannedip, ideolojik bakışına tetabuk etmeyen her konuda racon kesme hakkını kim verdi sana? Edep ve erkan çerçevesinde görüşünü savunabilirsin elbet, lakin bunu görüşüne uymayan kişileri aşağılayarak, hakaretler yağdırarak yapamazsın. Aslında senin sorunun bizimle de değil, direkt İslam diniyle... Ama yağma yok, ya diğer arkadaşlar gibi edebinle görüşünü belirtir çıkarsın, ya da cevabını ziyadesiyle alırsın. Akşam akşam bela mısın, nesin sen ya...
Biliyor musunuz sizi yoksaydığım için bana yazdığınız mesaj bile görünmüyor, o kadar umurumda değilsiniz yani.
Yanlışım varsa yöneticiler uyarır, size düşmez :)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Arkadaşım özele gelir misin, konuyu kirlettiğinin farkında mısın? @ardagrbz

Reaksiyon puanı
6,381
Biliyor musunuz sizi yoksaydığım için bana yazdığınız mesaj bile görünmüyor, o kadar umurumda değilsiniz yani.
Yanlışım varsa yöneticiler uyarır, size düşmez :)
Siz başka konularda olduğu gördüğümüz gibi, özellikle de din konularında gördüğümüz gibi işinize gelince müslümanım diyorsunuz, işinize gelince kur'an da asla yazmayacak bir şeyi, peygamber efendimiz'in asla demeyeceği bir şeyi kur'an da yazdığını ve peygamber efendimizin dediğini iddia ediyorsunuz. Bu konuya da gelip, kadınlar çok çok daha değerli, hala kadınlar çok hor görülüyor, Allah kızları kadınlar sizler gibiler den korusun diye boş yapmayın. İnsanların dediklerini çarpıtmayın. Şimdi de umurumda değilsiniz falan diyorsunuz, siz kim oluyorsunuz, asıl siz kimsenin umurunda değilsiniz, eğer umurumuzda olsaydınız zaten burada ki bazı mantıklı ve sağlam konuşan arkadaşlar size çok güzel cevaplar verirdi konuşamazdınız.

Karşıt düşüncelere karşısanız hiç gelmeyeyim ama saygılıysanız buyrun.
Siz lütfen önce kendi saygınızı gözden geçirin, sonra özele gidin. @PARAzitCELL arkadaş sizden daha saygılı insanlara karşı.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Siz başka konularda olduğu gördüğümüz gibi, özellikle de din konularında gördüğümüz gibi işinize gelince müslümanım diyorsunuz, işinize gelince kur'an da asla yazmayacak bir şeyi, peygamber efendimiz'in asla demeyeceği bir şeyi kur'an da yazdığını ve peygamber efendimizin dediğini iddia ediyorsunuz. Bu konuya da gelip, kadınlar çok çok daha değerli, hala kadınlar çok hor görülüyor, Allah kızları kadınlar sizler gibiler den korusun diye boş yapmayın. İnsanların dediklerini çarpıtmayın. Şimdi de umurumda değilsiniz falan diyorsunuz, siz kim oluyorsunuz, asıl siz kimsenin umurunda değilsiniz, eğer umurumuzda olsaydınız zaten burada ki bazı mantıklı ve sağlam konuşan arkadaşlar size çok güzel cevaplar verirdi konuşamazdınız.
Attığım şey bir ayetten bir kesit bir tarafımdan uydurmadım. Ayrıca onca insan cevap verdi zaten demek onların yazdıkları mantıksız mı oluyor ? Çok ayıp.

Siz lütfen önce kendi saygınızı gözden geçirin, sonra özele gidin. @PARAzitCELL arkadaş sizden daha saygılı insanlara karşı.
İnsanların bütçesine laf eden bir kişi mi söylüyor buna bana :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...