Uzun süre düşündüğünüz teori var mı

Bu konuyu okuyanlar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kaynak verir misin? İlgimi çekti.
Şu an net bir kaynak bulamadım ama birkaç kaynaktan araştırmıştım. Sümer Dini ile Semavi Dinler Arasındaki Benzerlik bu işinize yarayabilir. En altta kaynak verilmiş.
Müslümanlar bu konuyu, "Biz her kavme peygamber yolladık" diyerek savunuyor.

Ayrıca, Annukiler falan yüksek ihtimal ile hayal ürünü. Sümerliler arasında olan bir inançtı. Zira bilinen en eski mitolojik figür, bundan yaklaşık 40.000 önce yapılmış. Yani sümerlilerin aralarında olan bu hikayeler, %99.9 ihtimalle uydurmadır. Bunu kanıtlayacak bir sürü daha olay vardı ama bir yerde okuduğum için tamamen unuttum. Tekrar araştırmaya koyuldum.

Bulunan en eski mitolojik figür: Lion-man - Wikipedia

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Benim de bir teorim var aslında Satoshi Nakamato, Elon Musk çıkacak ve Dünyanın tosunu olup ortadan kaybolacakmış gibi geliyor.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Benim de bir teorim var aslında Satoshi Nakamato, Elon Musk çıkacak ve Dünyanın tosunu olup ortadan kaybolacakmış gibi geliyor.
İmkansız değil :D. de, kaçsa nereye kaçacaklar? Bir de Elon Musk neden kaçsın ki? Adam para dağıtıyorum dese, milyonlarca kişiyi toplar ve ülke kurar. Tabii isterse :D Bence herkes Elon Musk'tan kaçsın.

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
ışık hızı teknolojine ulaşırsak mümkün olur ışık hızında bize 8dk geçmişse dünyada yıllar geçicek ve böylece gelecege gitmiş olcaz fakat geçmişe tahminimce dönemicez

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
İmkansız değil :D. de, kaçsa nereye kaçacaklar? Bir de Elon Musk neden kaçsın ki? Adam para dağıtıyorum dese, milyonlarca kişiyi toplar ve ülke kurar. Tabii isterse :D Bence herkes Elon Musk'tan kaçsın.
Sadece bir teori milleti dolandırıyor çünkü

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Ouuvvvv Karadelikler haaa?
Bir Takım yıldızı gibi Karadelik içinde patlayayım adamım ???

Kara delikler yaşamın durduğu ve Birde başladığı noktadır. Ve daha çok şey saymak isterdim ama sayamam yani forum kuralları izin vermiyo :D

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Belki de Tanrı evreni yarattı ancak hiçbir müdahalede bulunmadı ve inandığınız tüm dini değerler ve bu inanış uğruna yaptığınız eylemler harcadığınız zaman tamamen bir hiç uğruna, koca bir yalan

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Belki de Tanrı evreni yarattı ancak hiçbir müdahalede bulunmadı ve inandığınız tüm dini değerler ve bu inanış uğruna yaptığınız eylemler harcadığınız zaman tamamen bir hiç uğruna, koca bir yalan
Şimdi böyle düşün. Senin içinde bile canlı yaşam var. Dahili organlarında Canlı yaşam olmasa sen yaşayamazsın.

Sen bilerekten mi yaratıyorsun içindeki canlı yaşamı?
Yoksa doğal olarak kendi vücudun canlı yaşamı sürdürüyor?

Herşey kaos bana göre. Doğal olarak sebep ve sonuç sonucu oluşuyor.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Tanrı olduğunu kanıtlamak imkansız. Olsa bile kanıtlayamazsın. Kimse kanıtlayamaz.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Tanrı olduğunu kanıtlamak imkansız. Olsa bile kanıtlayamazsın. Kimse kanıtlayamaz.
Şuan yazdığın klavyenin bir yapımcısı var değil mi onu şuanda görüyor musun söyle bana hayır göremiyorsun değil mi birde bu yandan düşün

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Şuan yazdığın klavyenin bir yapımcısı var değil mi onu şuanda görüyor musun söyle bana hayır göremiyorsun değil mi birde bu yandan düşün
Klavye ile evrenin yaratıcısını karşılaştırmak çok saçma. Evren dışına çıkarsan, burada ki fizik kuralları olmayacak. Zaman kavramı olmayacak.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Klavye ile evrenin yaratıcısını karşılaştırmak çok saçma. Evren dışına çıkarsan, burada ki fizik kuralları olmayacak. Zaman kavramı olmayacak.
Bu konuyu fazla uzatmayak Kuran okudun mu hiç söylesene merkaımdan soruyorum

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
burada çok uzun sürede yüzde 1 arttığı yazıyor. Yine bir ihtimal bu artış çok uzun süreler devam etse dediğim olabilir mi?
eğerki çok büyük bir karadelik evrenin genişleme hızından daha hızlı bir şekilde büyürse yutabilir belki

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Ouuvvvv Karadelikler haaa?
Bir Takım yıldızı gibi Karadelik içinde patlayayım adamım ???

Kara delikler yaşamın durduğu ve Birde başladığı noktadır. Ve daha çok şey saymak isterdim ama sayamam yani forum kuralları izin vermiyo :D
Forum kuralları nasıl izin vermiyor hocam hangi madde merak ettim
Mesaj otomatik birleştirildi:

eğerki çok büyük bir karadelik evrenin genişleme hızından daha hızlı bir şekilde büyürse yutabilir belki
Yutarsa ne olurki evrenimiz başka boyutlara taşınabilir 2.boyuttan 3.boyuta geçeriz belki

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Amerika müttefikimiz ama en azılı terör örgütüne, bize karşı silah sağlıyor o zaman amerika bizim neyimiz? Teorisi üzerinde şizofreni olacak kadar düşündüm

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Ve boyutlar var alemler 2.boyutta mıyız 3.boyutta mı arkana dön mesela arkan neresi oluyor arkana dönsen arkan orası olmuyor 2.boyutlu dünyada olma olasılığımız var
3 boyutlu dünyada 2 boyutlu görüş açısına sahip olan varlıklarız.
Ateistler ve Deistleri dümdüz ettiniz, bari Agnostikleri rahat bırakın be.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Amerika müttefikimiz ama en azılı terör örgütüne, bize karşı silah sağlıyor o zaman amerika bizim neyimiz? Teorisi üzerinde şizofreni olacak kadar düşündüm
Tüm ülkeler kendi çıkarlarını gözetir. Dost-düşman diye bir kavramın pek mantığı yok.

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Hiçbir gezegenin yörüngesine girmeden Ay'a gidilebilir mi acaba.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Şimdi ışığın ağırlığı yoksa neden karadelikten kaçamıyor? O zaman minik de olsa bir ağırlığı var demek ki, karadelik bunu arttırıp kaçmasını engelliyor.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Hiçbir gezegenin yörüngesine girmeden Ay'a gidilebilir mi acaba.
Gidilebilir mi, bilmiyorum ama gidilse bile, gereksiz enerji israfı olur diye tahmin ediyorum.

Şimdi ışığın ağırlığı yoksa neden karadelikten kaçamıyor? O zaman minik de olsa bir ağırlığı var demek ki, karadelik bunu arttırıp kaçmasını engelliyor.
Işığın Kütlesi Yoksa Neden Kütleçekiminden Etkileniyor? Işığın Nasıl Enerjisi Olabiliyor? - Evrim Ağacı
Belki işine yarar.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Gidilebilir mi, bilmiyorum ama gidilse bile, gereksiz enerji israfı olur diye tahmin ediyorum.
Dünya ve Ay'ın yörüngelerini yok sayarsak mümkün olabilir belki.

1614166345646.png

Anlatım güzel, hakikaten sevimsiz bir formül bu.

Son düzenleme:

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Anlamadım. Yani şimdi aya gitmek için Dünyadan kalkan bir roket önce dünyanın yörüngesine mi giriyor? Sonra Ay'ınkine giriyor ki olması gereken de o.
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum mobilde Space Flight Simulation diye bir oyun var bakabilirsin.

Ben de size bir soru sormak istiyorum.

Bir roket uzayda hızlandıktan sonra roketlerini kapatsa bu roket var olan hızıyla sonsuza kadar gidebilir mi?
(Herhangi bir gezegene vb. şeye çarpmadığını veya çekim alanına girmediğini varsayalım.)

Son düzenleme:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,596
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum mobilde Space Flight Simulation diye bir oyun var bakabilirsin.

Ben de size bir soru sormak istiyorum.

Bir roket uzayda hızlandıktan sonra roketlerini kapatsa bu roket var olan hızıyla sonsuza kadar gidebilir mi?
(Herhangi bir gezegene vb. şeye çarpmadığını veya yörüngesine girmediğini varsayalım.)
Eğer hiç bir şeyin güneş dahil girmeyecekse onu çekecek bir şey olmaz ama ağırlığı yavaşlamasına neden olabilir diye düşünüyorum.

Son mesajlar