Masaüstü Bilgisayar Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

gökalp_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar Benim Bir 2007 Model Kasalı Bilgisayarım Var 2 - 3 Yıldır Kullanmıyorum 2 - 3 yıl önce küçüktüm ve bilgisayarımın monitörüne gelmiyordu hiçbirşey no signal yazıyordu ozamanlar birşey bilmediğim için birşey yapmadım kablolarını vs oynadım sonra bilgisayar açılmadı anakart ışığı yanoyordu bende dün bir pc yi açtım bazı tozlarını aldım
parçaları çıkardım herşeyi geri taktım çalışmadı fakat sorunun ne dedini en sonunda fark ettim sebep ben power sw vs kablolarını tkamma taksamda ters ve yalnış kısma takmam çünkü anakrtta pek belli olmuyo sadece power sw ve reset sw kısımları belli oluyordu ben taktım işte doğru bilgisayara çalıştı fanlar döndü 10 saniye sonra tekrar kapandı hep böle oldu ben bazı se kablolarını taktım bi yerle pc açıldı tüm fanlar dönmeye başladı sonra pc nin fişini çektim monitörü bağlarım die bağlarım die yine bağladım no signal dedi fanlar döndü ama tekrar çektim fişi taktım bu sefer pc çalıştı fanlar döndü 10 saniye sonra kapandı pc tekrar fişi çekip taktım döndü böle sonra baktım ben yt den no signal sorununa ramları yalnış takmış olduğumu fakrettim sonra ramın o diş kısımı fln var sarı onları silgiyle sildim tekrar oturtum yerine pc açıldı fakat halen 10 saniye sonra kapandı herşeyi yaptım bios pilini çıkarıp taktım ekran krtını uçlarını sildim silgiyle takra taktım olmadı tekrar aynı çalıştı 10 saniye sonra kapandı sabah baakrım dedim tekrardan sw kablolarının bazılarını yalnış takmışım taktım yine sonra pc yi açtım yine çalıştı 10 saniye sonra kapandı bu sefer açılınca diiit die ses çıktı böyle sorun nolur bilen yardım etsin .

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
muhtemelen önemli bir parçası yanmıştır veya bozulmuştur zamanında. Anakart olabilir fakat emin değilim başkaları daha iyi biliyordur