Yardım Powere basıyorum bilgisiyar çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

swazy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar bugün birden fazla kez mavi ekran yedim her açtığımda 30 -40 saniyede bir hemen overclock u kapattım (ama 1 aydır hep açık az aşırtma yapıyorum bundan olduğunu sanmıyorum)bir hata kodunu araştırdığımda windows güvenlik olduğu çıktı ardından bi mavi ekran daha yedim bilgisiyar kapandı fanlar döndü ama düzenli dönmüyordu 3 saniye felan yani fişi çektim taktım garip gelecek ama işlemci fanı birden son hızına çıktı ekran karti fani da öyle geri çektim tüm parçaları çıkardım işlemci dışında geri taktim o andan itibaren basıyorum tepki alamıyorum
Not: anakartta elektirik var yeşil ışık yanıyor sistemim
Hp 400 g 2 anakart
Hd 6850 ekran kartı
8 gb ram
300 w psu
İntel 4590 3.4 ghz
120 Ssd

Skywalker12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
BIOS'ta yapmış olduğunuz herhangi bir değişikliği geri almak için CMOS pilini çıkarıp tekrar takarak veya anakartın üzerindeki CMOS reset düğmesine basarak BIOS'u sıfırlayın.Anakart, RAM, işlemci, güç kaynağı ve diğer bileşenlerin fiziksel olarak zarar görmüş olup olmadığını kontrol edin. Özellikle anakartta bulunan kondansatörlerin şişmiş veya sızdırmış olup olmadığını kontrol edin.

swazy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Düğmeden Resetledim pili çıkardım taktım yine tepki yok

swazy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorunu 1 gün sonra biosu birkaç saat beklettim taktım tek ramli çalıştırdım çalıştı

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Overclock yaparken çok mü yüksek voltajlara çıktınız? Yüksek voltaj anakarttaki mosfetler ve enerji fazlarından birine zarar vermiş olabilir. Çalışmış olsa da çok yüksek voltajlara çıkmamaya dikkat edin derim.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
K ibaresi olamayan işlemciye Oc mu yaptınız? ağa o işlemciler standart kullanda stabil çalışıyor

Son mesajlar